Windows 10 desktop

[עדכון 29/7/16]  הגעתם לכאן כי אתם רוצים לדעת אם לשדרג לווינדוס 10? הנה התשובה העדכנית שלנו.

ב-29 ליולי זה קורה. אחד השדרוגים הכי משמעותיים של מערכת ההפעלה ווינדוס, הלוא היא ווינדוס 10. נכון, אנחנו כתבי הטכנולוגיה אומרים את זה בכל פעם שיוצאת גירסה חדשה ל-Windows, אבל הפעם האמירה הזו נכונה מתמיד. ווינדוס 10 היא לא פחות ממהפכה.

לא רק שהיא מערכת ההפעלה הראשונה של מיקרוסופט שתפעל לכל רוחב הקו – ממכשירים זעירים ומחשבי קיוסק, דרך סלולריים פשוטים, עובר בטאבלטים, אקסבוקס ומחשבים שולחניים וניידים למיניהם  ועד שרתים ובכלל. היא מתחברת למערכות הפעלה מתחרות כמו אנדרואיד ו-iOS וכוללת חידושים ותמיכה במיליון תחומים שעד היום לא נתמכו בכלל במערכות הפעלה, כמו מדפסות תלת ממדיות וקסדת המציאות הרבודה של מיקרוסופט, ה-hololens. כמות החידושים עצומה – הנה כל מה שאנחנו יודעים.

נסתכל בקנקן

ונפתח בקנקן. הממשק.  כבר כתבנו פה בעבר שמיקרוסופט לקחה צעד אחורה עם הממשק של Windows 10, זנחה את ממשק האריחים, והחזירה את כפתור ההתחל. התוצאה הסופית היא בן כלאיים מוזר משהו, בין ממשק שולחן העבודה ההיסטורי ששרד עד Windows 7, וממשק האריחים של Windows 8. האריחים יושבים על כפתור ההתחל, ועכשיו הם לא רק "חיים" אלא גם תלת ממדיים. לזה תוסיפו את ממשק ה"זכוכית" שהיה מאוד פופולרי ב-Windows Vista ובשבע, ותקבלו משהו שהוא בין לבין.

התוצאה לא בהכרח טובה ודורשת הסתגלות מסוימת. מה שכן, מיקרוסופט מאוד מקילים את ההתמצאות, והוסיפו כלי חיפוש וכלי ניהול (ראו גם את קורטנה בהמשך) שמאוד עוזרים. עוד תרגיל חמוד: הממשק מתאים את עצמו. הוא יזהה אם אתם בממשק עם מקלדת ועכבר, או על מסך מגע ויתאים את עצמו לפי הנסיבות. העסק אמור לעבוד טוב במיוחד במחשבי "שניים באחד", כלומר אותם יצורי כלאיים בעצמם שהם גם טאבלט שמצמידים לו מקלדת והופכים אותו למחשב נייד. ונחשו מה? תוכלו גם עכשיו לחבר אייפד של אפל באמצעות אפליקציה ייעודית ולהשתמש בו כצג נוסף, משני למחשב ה-PC  שלכם. די מגניב. למיקרוסופט יש עוד המון תוכניות למכשירים ניידים בווינדוס 10, ראו גם בהמשך הכתבה.

ואם בממשק עסקינן, מיקרוסופט גם הולכים מאוד קדימה עם ווינדוס 10 – היישר אל תוך העתיד. הכירו את הולולנס. קסדת המציאות הרבודה של מיקרוסופט שהולכת רחוק מאוד, עם הקרנה של הולוגרמות על משטחי עבודה בעולם האמיתי: דמיינו שאתם יכולים לתלות את כל מסמכי הוורד הפתוחים שלכם על הקיר, או שהיומן שלכם הוא חפץ "אמיתי" לכאורה' שמונח על שולחן ואתם יכולים לדפדף בו או בלוח שנה. בוועידת המפתחים שלה מיקרוסופט כבר הציגה הדגמות ברוח הזו, ונראה שהם הולכים על ממשק חדש, עתידני ומרגש שפורץ את גבולות המקלדת-מסך הדו ממדיים שפתאום נראים מיושנים ליד המצאה מלהיבה שכזו. ובכך מיקרוסופט משתלבת בגל הצונאמי של המציאות המדומה והרבודה ששוטף את העולם.

חיים על הקצה

מיקרוסופט תמיד הייתה ענקית תוכנה, אבל עכשיו הכינוי הזה הולם אותה יותר מאי פעם. עם בעלות על סקייפ שנבלעה ממש אל תוך ווינדוס, עם דפדפן חדש בשם אדג', שירות מוזיקה חדש ואיך אפשר לשכוח את אופיס – ווינדוס 10 מכילה או תכיל באופן מובנה תוכנות שמשרתות עשרות מיליוני בני אדם ברחבי העולם.

נתחיל עם Edge. לכאורה, מדובר בדפדפן חדש לחלוטין. אחת היכולות הבולטות שלו, שמיקרוסופט מרבה להדגיש היא היכולת לשרבט ולהוסיף הערות בכתב יד באמצעות עט חרט (סטילוס), לאתרים ישירות על גבי המסך והן יישמרו. ברם, בקרב מפתחים יש מרמור לגבי הדפדפן ה"חדש" – כי המנוע שמתחת לחזות הנוצצת החדשה, לא הוחלף ועדיין מדובר באותו מנוע קוד ישן של אקספלורר, שכה שנוא על מפתחי אתרים.

בסקייפ יש חידושים מסעירים. התוכנה לא תמיד זכתה ליחס חם תחת קורת הגג של מיקרוסופט, אבל בשדרוג הקרוב לגירסה התואמת ל-windows 10 היא אמורה לכלול למשל, תרגום סימולטני בזמן אמת. כן כן. אם תמיד רציתם לדבר עם אנשים בשפות שאתם לא מבינים כלל – סקייפ עומדת לחולל מהפכה זוטא בתקשורת אנושית, דג בבל של המציאות.

נהנים מהכתבה? נסו עוד תכנים מ"החיבור"

מלבד זאת,  בדומה לחנויות של אפל וגוגל בחו"ל (אצלנו הישראלים החלקים האלה לא תמיד נמצאים), החנות של מיקרוסופט תהיה מאוחדת – תוכנות, סרטים ומוזיקה מאוגדים יחדיו. תוכנת המוזיקה של מיקרוסופט, לטענת TheVerge, מזכירה מאוד את שירות המוזיקה ספוטפיי.

גם אופיס אגב, עוברת מתיחת פנים רצינית לקראת ההשקה של windows 10, ולרוב שתי פרות המזומנים העיקריות של מיקרוסופט מושקות יחדיו בשנים האחרונות. לאופיס החדשה תהיה אפשרות לפלאג אינים, תוספים, בדיוק כמו בדפדפנים, כך למשל תוכלו להזמין מונית UBER  ישירות מתוך אופיס (לא ברור בשביל מה זה טוב – אבל זה אפשרי!) או להעביר נתונים ישירות מתוך אקסל לתוכנת SAP (הנה לכם שימוש סביר קצת יותר).

הטלפון הוא המחשב הוא הטלפון

האסטרטגיה של מיקרוסופט עם ווינדוס 10 היא להיות בכל מקום. למיקרוסופט יהיו גירסאות מיוחדות למכשירים פשוטים, מה שמכונה "אינטרנט של החפצים", אבל מיקרוסופט מתכננת גם מהפכות בגירסת windows phone לסלולר. לכאורה, windows phone היא עדיין מערכת הפעלה נפרדת – בפועל, שתי המערכות כבר חולקות ליבה, ואפליקציות של האחת יכולות לרוץ על האחרת (כן, תוכלו להריץ אפליקציות של הסלולרי על ה-PC שלכם), כך שהמיתוג הנפרד נשאר בעיקר מיתוג.

ואם כבר בטשטוש גבולות עסקינן, מיקרוסופט, לראשונה, רותמת במלואו את כל כוח העיבוד שנמצא בסמרטפונים והופכת את הטלפון שלכם למחשב מלא. זה למעשה די מגניב, אולי אפילו מגניב מאוד. וככה זה יעבוד: כל זמן שהמכשיר יהיה בכיסכם, הוא יהיה במערכת ההפעלה הסלולרית. אבל שכשתחברו אותו למסך גדול או לתחנת עגינה, תקבלו שולחן עבודה מלא, משל עבדתם על מחשב ביתי, ולהיפך – במחשב ה-Surface, כשתשלפו את עט החרט (סטילוס), הממשק יתאים את עצמו לעבודה עם עט במקום מגע/מקלדת. מארק שאטלוורת' ניסה להציג חזון כזה, אבל מיקרוסופט הופכים את זה למציאות.

עוד בנושא:

מלבד החיבוריות בין התקנים שונים של Windows, כמו למשל שסרט שתתחילו לצפות בו על המחשב תוכלו להמשיך ולצפות בו בדיוק מהנקודה שהפסקתם על אקסבוקס או במכשיר נייד, מיקרוסופט פונים גם להתקנים של המתחרים. ענקית התוכנה עומדת להציע אפליקציה שיהיה אפשר להתקין על אייפון או על מכשיר אנדרואיד, וגם היא תחבר את הסלולרי שלכם למגוון של שירותים מיקרוסופטיים כמו אופיס, סקייפ וכולי (ראו בסרטון). מיקרוסופט באמת רוצה להיות בכל מקום.

אבל הבשורה הבאמת גדולה: טלפונים של מיקרוסופט יריצו גם אפליקציות של אנדרואיד, וזו אולי הייתה ההכרזה הכי מרעישה של וועידת המפתחים האחרונה שעמדה כולה בסימן החידושים של ווינדוס 10. אמנם, זה יהיה באמולציה, אבל במחי צעד אחד חכם מיקרוסופט מוחקת את מה שהייתה עד כה נקודת התורפה הכי קשה שלה: היעדר אפליקציות.

תרצו לשמוע על הספיישלים? 

ואם כל זה לא הספיק לכם עד עכשיו, אולי תרצו לשמוע על הספיישלים שלנו? בווינדוס 10 עומדות להיכלל כמה תכונות מיוחדות שלא נכללו בה או למעשה בשום מערכת הפעלה אחרת בעבר, למיטב זכרוננו.

דבר ראשון, קורטנה. העוזרת החכמה של מיקרוסופט, שקיימת גם בגירסאות לאייפון ולאנדרואיד, תשולב בכל מערכת Windows 10. קורטנה היא גאונה של ממש, ותוכלו לשאול אותה שאלות כמו – קורטנה, מצאי לי את המצגת של חנוכה משנה שעברה… במקום לחפש קבצים. ממספר הניסיונות המועטים שעבדנו עם קורטנה, יכולת האינטליגנציה המלאכותית שלה נראית די מרשימה. אגב, אפל בגירסה הבאה ישדרגו את סירי – אבל מיקרוסופט עושים את זה לפניהם. מה שכן, בשלב ראשון היא תהיה זמינה רק במספר מצומצם של מדינות – ישראל לא ביניהן. סניף.

החידוש הגדול באבטחה, שכבר עומד להיתמך במחשבים עתידיים כמו דגמים של לנובו שכבר הוצגו, הוא "שלום ווינדוס!".  בווינדוס 10 תוכלו להיכנס למערכת בזיהוי ביומטרי של טביעת אצבע, פנים או סריקת אישון, בלוויית חומרה מתאימה. בכך, (כמעט) מוציאה מיקרוסופט את הסיסמה הישנה לגמלאות. התכונה הזו, תאפשר לנו לפתוח את הנעילה של המחשבים שלנו בלי שימוש בסיסמא, אלא באמצעות זיהוי ביומטרי: זיהוי פנים, טביעת אצבע או אישון. כדי לשמור על הפרטיות והביטחון שלנו, הפרטים הביומטריים נשארים על המכשיר המקומי. מיקרוסופט גם חברה בברית שנקראת FIDO, שבקרוב תאפשר לנו להיכנס למגוון שירותים (כמו של גוגל למשל), באותו האופן, ובלי סיסמה.

ולקינוח עניין ממש מגניב:  תמיכה מובנית בהדפסת תלת ממד. משמעות הדבר, שבניגוד למה שהיה בעבר, תוכלו לחבר מדפסת תלת ממד למחשב שמריץ ווינדוס 10, היא תותקן אוטומטית, ובעזרת ערכת כלים ב-Windows שתספק אוטודסק, תוכלו להדפיס לעצמכם חפצים שונים – באותה רמת תמיכה שקיימת בכל חומרה נפוצה אחרת, ואותה פשטות הפעלה, כמו למשל במדפסות דו ממד רגילות, כמו שפרסמנו כאן ב"החיבור" לראשונה.

רישיונות, בבקשה

כל מי שמשתמש ב-Windows 8 או שבע, קיבל לאחרונה מיני התרעות שמציעות לו לשדרג ל-Windows 10 עם צאתה לשוק בסוף החודש הבא. ההתרעות הללו הובילו לשאלה ששואלים אותי לאחרונה הרבה: כדאי לשדרג לווינדוס 10? התשובה הקצרה היא: כן, כשתצא בסוף יולי. אבל הנה התשובה הארוכה יותר.

לכאורה, אתם מקבלים את השדרוג הזה בחינם. אבל כל מי שקרא את היינלין, וגם מי שלא, בוודאי שמע את הביטוי – אין דבר כזה כמו ארוחה בחינם. מיקרוסופט עוברת לשיטה של מנויים, והשדרוג שאתם מקבלים הוא בחינם לשנה. בסיום השנה הזו, ככל הנראה תתבקשו כבר לרכוש מינוי שדרוג בתשלום עבור כל הטוב שפירטנו עד עכשיו. אם תתמכרו, המנה הבאה (חבילת השדרוג הבאה) כבר תעלה לכם כסף – ואת זה כדאי לדעת.

עדכון [4/8/15]: לפי מיקרוסופט, השדרוג לווינדוס 10 , למי שישדרג במהלך השנה לצאת מערכת ההפעלה לשוק, יהיה אכן בחינם, לתמיד. יש לומר שאנחנו עדיין סקפטיים לגבי שדרוגי גירסה מאג'וריים עתידיים…

עוד משהו שחשוב לדעת כשתשדרגו בבוא העת, הוא שחלק מהתכונות שקיימות כרגע בשבע ובשמונה, ילכו לאיבוד.  אמנם, לא מדובר בתכונות מרכזיות, אבל בכל זאת, הנה הרשימה: משתמשי windows 7 יאבדו את מרכז המדיה, את המשחק לבבות, והגאדג'טים של שולחן העבודה. מי שעדיין משתמש בדיסקטים (שיקום – כדי שנוכל לסקול אותו), יצטרך להתקין מנהלי התקנים חדשים, וכמו כן, צפיה ב-DVD  תדרוש תוכנה נפרדת.

מיקרוסופט עשר, מלבד גירסאות מיוחדות למכשירים קטנים ו-Windows Phone לטלפונים חכמים, תגיע בשתי גירסאות עיקריות: Windows 10 Home ו-Windows 10 Pro. השדרוגים יהיו בהתאם לקיים כיום: בעלי הגירסאות הנמוכות של שבע ושמונה, כמו ה-Home ישודרגו לגירסה הביתית, ואילו בעלי הגירסאות המתקדמות, כמו Professional  או Enterprise, ישודרגו לגירסה העילית.

רבים מהמשתמשים בגירסאות החוקיות של ווינדוס, יהיו זכאים לשדרוג לווינדוס 10 בחינם. אבל מי שלא, הגירסה הביתית תעלה 119 דולר  (כ-450 שקלים) ואילו גירסת הפרו, תעלה 199 דולרים (כ-760 שקלים). יהיה אפשר גם לשדרג מגירסה אחת לאחרת.

ולסיום, הבטחנו לכם את התשובה הארוכה. כיום, כבר גירסת המפתחים הדי בשלה זמינה להורדה ולהתקנה למי שרוצה. משתמשים מתקדמים סביר להניח שלא חיכו להמלצה שלנו וכבר התקינו אותה ומשחקים איתה. מיקרוסופט גם כל הזמן מעדכנים את הגירסה הזו עם כל חידוש לקראת ההשקה. אם אתם מבינים מה אתם עושים, יודעים לגבות את המידע שלכם ולהתקין מערכת הפעלה מאפס – כלומר, אתם משתמשים מתקדמים, תפאדל, תתנסו בה.

אבל רוב המשתמשים בטח קיבלו את ההתרעה במגש המערכת שמציעה לשמור לכם עותק לקראת ההשקה. כל מה שזה דורש כרגע זה רישום. אתם בעצם שומרים לעצמכם עותק. ב-29 ליולי, כשווינדוס 10 תצא לאוויר העולם באופן רשמי, תוכלו להוריד אותה למחשב. ככה שיש לכם זמן להתלבט ולחשוב.

ההמלצה הכללית היא, מנסיון העבר שלנו עם מערכות הפעלה חדשות מבית מיקרוסופט ובכלל – חכו שבועיים מההשקה. גם תימנעו מהבהלה הראשונית וגם תוכלו לדעת שהמערכת החדשה לא באה עם קטסטרופה כזו או אחרת, למרות שבתהליך הנוכחי נראה שמיקרוסופט עומדים להוציא מוצר מהודק מאוד.

בראשון באוגוסט נוכל לתת לכם תשובה סופית, אבל בינתיים עשר נראית הולמת את שמה, ואנחנו מחכים שתסתיים תקופה ההמתנה עד ההשקה הרשמית. סמנו ביומן את ה-29 ביולי. נתראה אז.

Windows10_screen2

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

131 תגובותהשמיעו קולכם

 • האם השדרוג "דורס" את החלונות הקודם או מתקין את עצמו בספריה נפרדת ?
  האם ניתן להתחרט על השדרוג ולחזור לחלונות הקודם שהיה מותקן במחשב ?
  האם ניתן לקבוע בעת ההתקנה היכן על הדיסק תותכן הגירסה החדשה ? או חייב להיות על כונן C בספריה הראשית ?
  מה הנפח הנדרש על הכונן עבור שדרוג ?
  האם ידרש תשלום שנתי גם לבעלי חלונות 7 משדרגים שנרכשו בתשלום מלא כחוק ?
  תודה לתשובתכם.

  • עוזי שלום,

   תשובות לשאלותיך:

   1. כן, השדרוג דורס את העותק הקודם, אבל שומר על ההגדרות והקבצים שלך. זהו שדרוג, לא התקנה נקיה.

   2. ניתן, אבל בהנחה שאתה יודע להתקין מערכת הפעלה מאפס. מיקרוסופט ממליצים ליצור מדיית שחזור על כונן USB לפני תחילת התהליך וגם מסבירים איך.

   3. למיטב זכרוני כן, אם תבחר בהגדרות מתקדמות.

   4. כשלושה גיגהבייט לערך.

   5. לא. אם תשדרג בשנה הראשונה לצאתה של Windows 10 לשוק, תקבל את השדרוג בחינם. לאחר מכן – לא ברור עדיין מה יהיה.

  • עוזי,

   בדקתי באתר הרשמי של מיקרוסופט קומיוניטי (Microsoft Comunity) ומשהו נתן שם שאלות ותשובות להן- כנראה איזה מישהו שמנסה לספק תשובות, מישהו של מיקרוסופט, בקיצור,

   ראיתי שאלה ותשובה זו: "האם השדרוג באמת בחינם? האם אני צריך לרכוש את הווינדוס 10 לאחר שנה?
   תשובה: למכשירים עם ווינדוס 7 ו8.1 אשר זכאים לשדרוג, אנו מציעים שדרוג חינם בשנה הראשונה. ההצעה לשדרוג היא שדרוג לגרסה המלאה. לא גרסת ניסיון או גרסה זמנית של הווינדוס.
   לא יהיה שום צורך לשלם אחרי שנה, עדכונים לא יחסמו, והכל יעבוד כראוי.
   ווינדוס 10 יעבור הפעלה אוטומטית במחשבים אשר ניצלו את הצעת השדרוג חינם.
   תוכלו לבדוק את מצב ההפעלה בהגדרות -> מערכת ואבטחה -> הפעלה."
   נסה להבין מה נאמר כאן…

 • אף אחד עד כה לא נגע בנושא הדרייברים.
  מייקרוסופט מציעה לשדרג, אך מה יעלה בנוגע להתאמת החומרה הקיימת למערכת החדשה?
  מה שווה כל השדרוג אם לא אוכל לנצל את כל היכולות של הכרטיס מסך? או שאגלה שהמערכת לא תומכת בכרטיס רשת שלי…

  • אורי שלום,

   דווקא נגעתי! ראה מה כתבתי על כונני דיסקטים… 😛
   וברצינות: Windows 10 מסתמכת על מאגר הדרייברים העצום של Windows שכבר בשמונה היה מאוד מאוד רחב, כך שכל מה שעובד לך בשמונה – יעבוד גם בעשר. לזה תוסיף תמיכה בסוגי חומרה חדשים, שמעולם לא נתמכו עד היום, כמו התקני ארדואינו ומדפסות תלת ממד. נראה שדווקא כאן מיקרוסופט מכסים את כל הפינות.

  • הבעיות שצצו במחשב שלי מיד לאחר השדרוג מ win 7 היו בהתחברות לאינטרנט , מקלדת שלא תפקדה ואתחול איטי עם בכלל. קיימת אפשרות מובנת לחזור למערכת ההפעלה הקודמת אבל הבעיות לא נפתרו. נאלצתי לפרמט את המחשב.
   מומלץ לחכות ולא לשמש כשפן נסיונות למיקרוסופט.

 • קודם כל תודה על התגובה.
  אז אני מבין שהשדרוג משמונה הוא פשוט למדי אם כך, אבל האם אותו כנל לגבי השדרוג מ7?
  הרי רוב המשדרגים יגיעו מחלונות 7 (כמוני למשל)…
  שוב תודה.

  • לא גיא.
   אם שדרגת במסגרת הצעת החינם, המחשב ימשיך לפעול כרגיל.
   פשוט חלק מהעדכונים שיצאו לאחר השנה חינם – לא תוכל לקבל ללא תשלום.
   ולא מדובר בעדכונים קריטיים, כמו תיקון פרצות אבטחה. את אלה מיקרוסופט תמשיך לדחוף בחינם.

 • ניב ליליאן , באיזה מערכת הפעלה אתה משתמש ? האם בסופו של דבר , אם נגיד היה/יש לך Windows 7 , האם אתה הייתה משדרג ל Windows 10 ?

  • אמון שלום,

   בתשובה לשאלתך ובמסגרת מדיניות השקיפות שלנו… 🙂
   יש לי שני מחשבים עיקריים לעבודה, נייח ונייד. על הנייח אני מריץ Windows 8.1 וכבר נרשמתי לתוכנית השדרוג,
   ואת הנייד כבר שדרגתי לווינדוס 10, בגירסת נסיינים.

   וכן, אם היה לי Windows 7, בהחלט הייתי משדרג לווינדוס 10, מסיבה אחת מרכזית: היא זקנה.
   מדובר במערכת הפעלה שכבר נמצאת בבכרותה, והיא בת עוד מעט בת שש שנים. בקצב שמתעדכנות מערכות הפעלה וחומרה,
   זה נחשב נצח. ווינדוס 10 כוללת בסיס תמיכה רחב יותר, כולל התקנים מודרניים כמו מדפסות תלת ממד וקסדות מציאות מדומה ורבודה.
   דרישות החומרה של עשר הן מאוד צנועות, ולכן, כן – הייתי משדרג, ולו בשל האפשרות לקבל מערכת הפעלה חדשה ועדכנית בחינם.
   נותנים? תיקח.

 • לא נגעתם בבעיה קריטית : גם אני קיבלתי את ההצעה שלהם לשדרג חינם ל- 10 . אבל , כאשר קראתי בעיון את ההסברים שלהם , הבנתי ש : NORTON לא יעבוד עם WIN 10 …. ( פשוט לא יאומן …. ) , וגם : לא רק דיסקים של סרטים לא נוכל להריץ בלפטופ אלא גם דיסקים של מוזיקה לא נוכל להריץ בלפטופ , כלומר ה – ITUNES הולך פייפן, ועמו גם ה – IPOD שיש לי. כנראה שהם יצאו מדעתם במיקרוסופט , אחרת אין הסבר , במיוחד הקטע של חוסר התאמה עם NORTON ( כלומר נגלוש ללא הגנה של NORTON ברשת … לפי דעתם המוטרפת של אנשי WINDOWS ??

  • משתמש עצוב יקר,

   ובכן, בעניינים של תאימות תוכנה בוודאי תבין שקצרה היריעה מלכסות תאימות של כל תוכנה ותוכנה לווינדוס, מאחר ויש למעלה מרבע מיליון כאלה…
   תמיכה בפורמטים לא תשתנה, אבל זה נכון שחלק מתוכנות הנגינה יוסרו, כמו שציינו בכתבה.
   ספציפית לגבי אפל ונורטון, אני חושב שאין לך מה לחשוש. לא סביר שחברות גדולות כמו אפל או סימנטק לא יוציאו גירסאות התואמות לווינדוס 10. אבל זו גם הסיבה שהמלצנו להמתין כשבועיים מיום השחרור הרשמי (29 יולי),
   בדיוק כדי להמנע מבעיות כאלה.

   תודה על המשוב!

 • היי,יש לי ווינדוס 7 חוקי וגם אנטי וירוס אווירה חוקית,שוב,אחרי שנה של שדרוג,האם ה 10 יעלה כסף ? דבר שני והכי חשוב,המחשב שלי מקרטע,קניתי לפני שנה מחשב יקר שעלה לי הרבה כסף,המעבד מאוד יקר ויש 8 ג'יגה זכרון,אתרים עולים ממש לאט,הם לפעמים קורסים,האקספלורר עושה כל הזמן ריסטרט לעצמו (נכבה ונדלק שוב) אני ממש מבואס,האם ה 10 יתקן את כל זה ? תודה.

 • קודם כל תודה על הסיקור.
  במידה ואכן אני משדרג את הוינדוס האם כלתוכן הכונן שבו נמצאת מערכת ההפעלה הקודמת (כונן C אצלי) נמחק? או שבעצם זה רק גורס את מערכת ההפעלה הישנה שלי? (win 7)

 • היי שלום! קודם כל תודה רבה על הסקירה, הארת את עיני בקשר להרבה דברים מעניינים בגרסה החדשה 🙂
  רציתי לשאול משהו בקשר לתשלום לאחר שנה – לאחר שנה, בהנחה שאני יודעת להתקין מערכת הפעלה מאפס – תינתן לי האפשרות לחזור ל WIN 8.1 ללא כל תוספת תשלום?
  ועוד שאלה בקשר לזה – במידה ואני לא רוצה לחזור אחרי שנה ואני לא רוצה לרכוש בכסף, ראיתי כבר שהגבת פה אבל לא ממש הבנתי – הווינדוס ימשיך לפעול אבל חלק מהתכונות שלו לא יעבדו? זאת אומרת, זו פשוט לא תהיה גרסה מלאה?

  • נוי שלום,

   בכייף – מקווה שתמשיכי להימנות על קוראינו!

   ומשהו שחשוב להבהיר וקצת התבהר מאז שכתבתי את הכתבה: ווינדוס 10 תמשיך לפעול גם בתום השנה. השנה היא פרק הזמן שבו אפשר יהיה לשדרג בחינם. יכול להיות, וסביר להניח, שעל חבילת השירות הבאה (נקרא לה לצורך העניין, ווינדוס 10.1) או על ווינדוס 11, מיקרוסופט תדרוש תשלום. בכל מקרה, גם אם לא תשדרגי, הפונקציונליות של ווינדוס 10 לא תיפגע, ותוכלי להמשיך ולהשתמש בה ללא חשש – היא באמת ניתנת בחינם למשך שנה מיום ההשקה. כמובן, את יכולה תמיד להסיר את 10 ולחזור ל-8.1, אבל אז, כמובן, לא תיהני ממערכת ההפעלה החדשה יותר. אני מקווה שזה מבהיר את המצב.

 • יש לי מערכת חלונות 7 32 ביט אולטימייט האם אוכל לשדרג לחלונות 10 64 ביט ולגירסה הכי טובה ?

 • תודה! מאוד מעניין ושימושי. רק שאלה: האם אתה ממליץ להוריד את ווינדוס 10? כי אני חושש שלא תהיה התאמה של דרייברים מסוימים כמו
  משטח המגע, בהירות המסך וכו'….

 • היי
  זה נחמד שמיקרוסופט הולכים לכיוון של אפל ומציעים שדרוג חינמי למשתמשים קיימים אבל לפחות במקרה שלי זה לא כל כך עובד להם.
  אני לא קיבלתי אייקון הזמנה ומנסה לארגן לי כזה מהבוקר. שום דבר כולל הרצת סקריפטים שאנשים פרטיים שמו בעמוד העזרה של מייקרוסופט דרך הורדה ישירה של עדכונים ספציפיים לא מצליח לי.
  מישהו יודע איך משיגים את ההזמנה הנכספת?

 • לא מומלץ לשדרג,
  התמיכה שלהם מכוון שהתמיכה שלהם לא יעילה/חובבנית.
  עשיתי שדרוג מ8.1 PRO והמחשב לא עולה , התקשרתי לתמיכה והם אמרו שאין להם פתרון!
  מיקרוסופט נשארה מיקרוסופט!!!

 • יש לי 7 מותקן ורישיון ל PRO 8 לא מותקן
  אני זכאי לשדרוג ל 10 PRO
  אני מבין שאני חייב להתקין את 8 PRO כדי לשדרג ל 10 PRO
  שאלה 1 -האם באמת חייב?
  שאלה 2 -האם כמשתמש ביתי כדאי להתקין את 10 PRO

 • ועדיין לא הצלחתי להבין לחלוטין מה הקאצ' שהם נותנים את זה בחינם.
  אין דבר כזה מתנות בחברות שמחפשות כסף.
  אם אני לא רוצה לשלם עוד כסף לעולם על מערכת הפעלה, האם אני אסתדר עם WIN10 או שאיאלץ מתישהו לשלם להם כי אני "אתחרפן" מגרסא נמוכה?

  • שי היי,

   למיטב הבנתנו – אין קאץ'! זה באמת בחינם (אם תשדרג בשנה הקרובה). מיקרוסופט אולי לא מרוויחה ישירות ממך, אבל אתה הופך לחלק מבסיס המשתמשים שלה. עוד שלוש שנים, בזכות השדרוג החינמי, תוכל מיקרוסופט לבוא למפתחים ולומר להם – תראו, יש לנו מיליארד משתמשים, שווה לכם לקנות רישיונות פיתוח למוצרים שלנו! כמו בפייסבוק, אם משהו ניתן לך בחינם – כנראה שאתה המוצר.

 • שלום
  הכתב מטעה.

  דיברתי ברגע זה עם מיקרוסופט ישראל טלפונית.

  09-7625400

  ונאמר שניתן לעדכן ל windows 10 בתוך שנה.
  כך שכל עוד עדכנתם ל windows 10 במהלך השנה הקרובה מערכת ההפעלה תקבל רשיון לנצח ובחינם
  כולל העדכונים

  • אסף שלום,

   הכתב לא מטעה.

   הכתב, ששמו ניב (נעים מאוד), כתב את הדברים האלה בצורה מסויגת עוד הרבה לפני שווינדוס 10 יצאה לשוק. חוכמה מאוד קטנה להעיר את ההערה הזו *אחרי* שמערכת ההפעלה יצאה לשוק.
   כשכתבתי את הכתבה הזו שזה עתה קראת, לפני למעלה מחודשיים, הפרטים האלה עוד לא היו ידועים. ואני עדיין עומד על דעתי ששדרוגים עתידיים משמעותיים, כמו רדסטון, יהיו בכסף. עדכוני אבטחה ועדכונים קריטיים ימשיכו לצאת בחינם.

 • הי ניב
  תודה על המאמר המפורט והמאלף.
  בצעתי את השדרוג בנייד שלי HP ProBook ומאותו רגע המחשב קורס כל הזמן, הפתרון שקיבלתי מהם הוא לאתחל מחדש וכך עשיתי.
  עדיין המחשב קורס מדי פעם. אנטיוירוס נסגר (NOD32) ברשת אלחוטית לא גולש, ועוד.
  בקיצור חוויה פחות ממה שציפיתי…

  תודה
  בני.

  • היי בני,

   תודה לך, תבוא שוב!

   צר לי לשמוע על חבלי הלידה. בגלל זה המלצתי להמתין כשבועיים מיום ההשקה, שהבעיות האלה יפתרו, לפחות ברמה של מנהלי התקנים…

 • היי ניב,
  תודה על הכתבה ועוד יותר על האינטראקציה בתגובות.

  שדרגתי אמש, נייד דל חדש מתקדם, מווינדוס8.1 64ביט.
  מעבר לאכזבה שהספקתי לראות שלא השאירו אופציה להחזרת שולחן עבודה עם האריחים, שזה משהו באמת קטן ושולי…
  אבל הבעיה הגדולה, הענקית והחמורה ביותר, שאין לי עכשיו מחשב!
  מיד לאחר שהוא נכנס לשולחן העבודה, לאחר כמה רגעים מופיעה הודעה שעקב תקלה הוא מפעיל עצמו מחדש, וככה שוב ושוב ושוב ושוב מאתחל עצמו מחדש.
  הצילו!!! אם אתה יודע או יכול לברר מה ניתן לעשות, אודה לך מאוד… בטוחני שעוד אחרים יוכלו להיעזר בפיתרון אם תצליח להביא לנו…

 • היי ניב, תודה על הכתבה ועוד יותר על האינטראקציה בתגובות.

  שדרגתי אמש, נייד דל חדש מתקדם, מווינדוס8.1 64ביט.
  מעבר לאכזבה שהספקתי לראות שלא השאירו אופציה להחזרת שולחן עבודה עם האריחים, שזה משהו באמת קטן ושולי…
  אבל הבעיה הגדולה, הענקית והחמורה ביותר, שאין לי עכשיו מחשב!
  מיד לאחר שהוא נכנס לשולחן העבודה, לאחר כמה רגעים מופיעה הודעה שעקב תקלה הוא מפעיל עצמו מחדש, וככה שוב ושוב ושוב ושוב מאתחל עצמו מחדש.
  הצילו!!! אם אתה יודע או יכול לברר מה ניתן לעשות, אודה לך מאוד… בטוחני שעוד אחרים יוכלו להיעזר בפיתרון אם תצליח להביא לנו…

 • שלום רב,

  שדרגתי לוינדוס 10. הוא עבר לפנטים שונים. הפונטים פחות נוחים, פחות ברור. עשיתי כיוון טקסט, אבחל זה לא עוזר סוג אותיות פחות נוח , ומעט מטושטש.

  מלבד זה חסרים לי חלונות שקופים, וצבעי מסך בהירים. כרגע הכל מאוד כהה, ומפריע לי מאוד.(בתפריט צבעים יש רק צבעי תפריטים כהים).
  איך משנים פונטים (בהכול, במסך, בתפריטים בדפדפן ) ובכלל צבעים כלליים במסך? \תודה,
  מלי

 • התקנתי את הווינדוס 10 למחשב, אכן ניראה כמו שילוב מוזר של 7 ו 8 , תודה רבה על הביקורות הן עזרו מאוד בהחלטה..
  לשאלתי,
  משום מה אני לא מצליחה לפתוח את ההגדרות של המחשב בווינדוס החדש, הן נסגרות אוטומטית .. יש דרך לפתור את זה?

 • ניב, תודה על כל המיידע בכתבה ובמענה לשאלות – בהחלט מראה נבוכים!

  קניתי בעבר מחשב נייד עם WIN8 בנוסף למחשב נייח עם XP. מבחינתי ולכל המשפחה WIN8 התגלה כסיוט (עד היום). ממשק הפעלה מסורבל ולא ידידותי עם מסך "אפליקציות" מיותרות.
  לאחר מכן החלפתי את המחשב הנייח בחדש עם WIN7 שאנו מעוד מרוצים ממנו.

  מסקנה: תוכנות חדשניות הן לפעמים "גולם שקם על יוצרו" – מרוב תחכומים אי אפשר לעבוד בנוחות.

  השאלה: האם התפעול של WIN10 דומה יותר ל WIN7 או WIN 8 ?

  • ועוד 2 שאלות:
   1. מה הפתרון התחליפי שמייקרוסופט מציע לנגן המדיה ?
   2. האם התכונה של זיהוי קולי עובדת "אס איז" דרך המיקרופון במחשב או שצריך דרייבר מיוחד לעניין? (סליחה עם ביטאתי את עצמי בצורה עילגת)

   • ניב סליחה שהשאלות שלי עולות בהמשכים:

    האם ישנה תאימות לגרסאות ישנות של OFFICE ? ואם כן אז כמה אחורה?

    מודה לך,

    ליאור.

 • שידרגתי בשמחה ל10 ונגמר בבכי מודם סלולרי של פלאפון לא מתחבר ומודיע שגיאה בהתחברות 31 מה עושים

 • ituns לא עובד…ניתן לראות במחשב שלי רק את כרטיס הזיכרון אך לא ניתן לראות את האייפון שלי למרות שחיברתי אותו לכל יציאת USB אפשרית
  תוכנת ה CopyTrans Control Center אשר מאפשרת להעביר צילומים / מוסיקה כל דבר שתרצה מהמחשב לאייפון ומהאייפון למחשב אינה מסוגת לזהות את האייפון ואת התוכן שלו
  אשמח לשמוע פתרונות

 • היי, שידרגתי מ- 7windows ל-10 והכל ססבבה ונחמד חוץ מזה שהמערכת דורשת "אקטיבציה" לפי האמור לעיל זה חינם! מה אני אמור לעשות? חשוב לציין שהיה לי מערכת מקורית!

 • היי ,
  התקנתי וינדוס 10 על מחשב dell vostro . מיד לאחר ההתקנה הכל מוצג לי על המסך החיצוני ולא על מסך הנייד עצמו. איך אני פותר בעיה זו?

 • שלום לכולם,

  אשתדל להשיב לכם לפי הסדר, כמיטב יכולתי, אבל הצהרה חשובה: הייעוץ שניתן פה הוא בבחינת עצה ידידותית בלבד. חשוב לי לציין, שלא אני, לא החיבור כיישות משפטית ולא אף אחד מהכותבים, ההוצאה ו/או בעלי האתר נהיה אחראים לכל נזק שעלול להיגרם. כל יישום או שימוש הוא *על אחריותכם בלבד*. המידע שאני מספק הוא על בסיס הידע שלי בלבד, ואינו מידע רשמי ממיקרוסופט או כל יצרנית תוכנה ו/או חומרה אחרת. לתשומת לבכם.

  מאיר – לעניין האתחול מחדש, יש פתרון, אבל הוא מורכב. אתה מוזמן להציץ פה:

  מלי – בלחיצה על כפתור ה-Windows ומקש i תקבלי את מסך ההגדרות. חפשי שם משהו שנקרא פרסונליזציה (צלמית של מסך ומכחול). כל ההגדרות שאת מחפשת נמצאות שם. מור, זו גם תשובה בשבילך.

  ליאור – למעשה זה שילוב. אני חושב שבסך הכל יש יותר דמיון לשבע מאשר לשמונה. במקום נגן המדיה יש לך נגן חדש ומגניב שנקרא groove. נסה אותו. ולגבי המיקרופון – זה אפשרי, אבל טבעם של מיקרופונים שמובנים במחשבים שהם מיקרופוני שטח. הם לא ממש מיועדים למשימה. מיקרופון או דיבורית בלוטות' – עדיפים. לגבי אופיס – אני נתקלתי בעצמי בקצת בעיות עם גירסת 2013.

  יאקי – זה עניין של מנהלי התקנים. נסה לעדכן וקווה לטוב. זו בדיוק הסיבה שהמלצתי קצת לחכות עם השדרוג…

  אביב – כנ"ל. נסה לעדכן את גם את itunes ופנה ליצרני התוכנה השניה.

  מני – ייתכן ומדובר בזיהוי שגוי, מה שמכונה false positive. אם זו אכן תוכנה מקורית וזכאית שדרוג – פנה לתמיכה של מיקרוסופט.

  מילה – נסי את הצירוף של מקש החלונות והאות P יחדיו. זה אמור להחזיר לך את המסך הרגיל.

  בהצלחה לכולם!

 • שלום יש לי שאלה וינדוס 10 אמור לעלות למחשב כולכך הרבה זמן בהדלקת המחשב… והאם עם היה לי וינדוס 8 64 ביט קיבלתי תשדרוג גם ל64 ביט

 • מי יודע מה זאת שגיאה 80200053 בהורדה של חלונות 10 ..מוריד 99% ואז מוגיע על השגיאה
  ניסיון להתקנה במחשב ניד חלונות 7 home premium 64 bit
  ניסיון להתקנה חוזרת נותן את אותה שגיאה

 • היי רציתי לשאול בתכלס
  האם כדאי לי לשדרג לווינדוס 10 עכשיו שבועיים אחרי שזה יצא
  יש לי מערכת 8.1 X64
  ממה שהבנתי עד עכשיו רוב התקלות הם למשדרגי ווינדוס 7
  וגם הבנתי שהמשחק פיפא נתקע במערכת החדשה
  מה כדאי לחכות עוד שבוע או יותר או להתקין היום

  • ישנן תוכניות שאין תמיכה של WIN 10 , כגון ב-GOOGLE CHROME. אם רוצים לקבל מסך להדפסה האותיות העבריות מופיעות כמשבצות ריקות. כ"כ, דברים שרוצים להדפיס במדפסות מסוימות (כגון LEXMARK, HP) לא נתן לראות את הגדרת המדפסות ואי לכך לא נתן לתת פקודת הדפסה. במקרים מסוימים לא נתן לכבות את המחשב וזאת בגלל חוסר התאמה של הלוח אם למערכת ההפעלה החדשה. התמיכה של MICROSOFT אינה עוזרת והיא שולפת סתם תשובות כמו לפנות ליצרן של הלוח ולבקש ממנו דרייברים המתאימים.

 • הורדתי W10 ויש לי בעיה עם דואר אלקטרוני: אני לא יכול לצרף קובץ למשלוח. אופיס לא מתאים ? תודה.

 • מספר ימים לאחר שידרוג מחלונות 7 לחלונות 10. חיפוש מסמכים/תוכנות לא עובד בכלל. יש נקודות שרצות למעלה ואין שום תוצאות.
  בבחירת הגדרות נכתב שקורטנה לא נתמכת באיזור שלנו ובשפה שלנו (עברית). לכל הפחות הייתי מצפה שמנוע החיפוש
  של ווינדוז 7 יעבוד. יש למישהו פיתרון?

 • אהלן.
  האם יש דרך כלשהי לבצע את השדרוג טעדיין לשמור על חלונות 7 לצד חלונות 10 החדשה דרך DUAL BOOT?
  תודה! 🙂

 • שדרגתי לווינדוס 10 מ-7. הכל טוב למעט כשאני נכנס להגדרות כרום. הכל מופיע בג'יבריש. מישהו יודע למה?

 • לאחר קריאת הסקירה החלטתי לעדכן את המחשב הנייד שלי לווינדוס 10.. היה עליו windows 7 pro
  ועכשיו אני נתקלת בכמה בעיות…
  1. לוקח למחשב המון זמן להידלק (להגיע למסך הנעילה)
  2. הוא מאוד איטי בביצוע פעולות בסיסיות, למשל כשאני לוחצת על הכפתור הימני של העכבר, לוקח כ – 15 שניות עד שהחלון (של רענן, הדבק וכו') עולה !!!
  3. לוקח המון זמן עד שכפתור ה"התחל" עולה, ועד שנפתחים דברים (אינטרנט, מוזיקה וכו')

  האם הבעייה נפוצה? מה אפשר לעשות? האם כדאי "לשנמך" את הגרסה חזרה ל – 7 ?

  תודה (:

  • ודבר נוסף – מאז השדרוג לפעמים שטח המגע של העכבר לא מגיב לי… הגלגלת של העכבר במקלדת (מה שנמצא בין האותיות י-ע-נ) כן מגיבה.

 • שלום יש לי מחשב נייד עם ווינדוס 7 32 ביט ו 8G RAM שכמובן לא ניתמכים
  האם ניתן לשדרג ל וינרוס 10 ולעבור ל 64 ביט ללא נזק..

 • לקוח שלי שהתקין חלונות 10 מתלונן שחסרים לו תווים בעברית או שתווים זהים מופיעים בשני קלידים. אין נקודה רק ץ אין גרש רק , ועוד.
  האם יש לכם רעיונות
  בברכה
  שיר סגל

 • שלום, שידרגתי ל10 מ7 חוקי בלנובו MIIX 2 ומאז חלק מהכפתורים במקלדת לא עובדים, שידרוג של הדריברים לא עובד יש לכם רעיונות נוספים?

 • שלום, לאחר התקנת WIN10 קבצים לא נפתחים לי, רק אם אני מעתיק אותם לשולחן עבודה, שם הם נפתחים, קבצים כגון תמונות (מקוריות) או קבצי TXT
  כמו כן התקנתי גם office 2016 וקבצים של Office כלל לא נפתחים רק לאחר העברתם לשולחן עבודה
  יש פתרון בבקשה?
  תודה מראש
  אודי

 • ניב שלום, לא התקנתי את חלונות 10 רק רציתי לראות ולהתרשם. ולצערי אני מנסה לפתוח את האקסל שלי ואני מקבל הודעה "לא ניתן לפתוח את MICROSOFT EXCEL STARTER 2010. נסה שוב או תקן את המוצר בלוח הבקרה". האם אתה יכול לעזור לי. אינני יודע היכן לתקן בלוח הבקרה. תודה. אריק

 • שלום ניב,
  התקנתי אטת השידרוג ונוצרה לי בעיה חדשה. אני משתמש ב-3 כתובות גמייל. אני לא מוצא דרך לעבור מכתובת אחת לשנייה. אשמח אם תוכל להאיר את עיני.

  תודה
  איציק

 • שלום
  שדרגתי מ- win7 הכל עובד אך המסך נהיה בהיר יותר ויותר עד שלאחר 20 דקות לא רואים כלום. רק כיבוי, המתנה והדלקה חוזר לעצמו וחוזר חלילה….
  מצאתי שהתקין את הכרטיס מסך ככרטיס בסיסי – במקום geforce – אין דרייברים מתאימים, ניסיתי הכל.
  יש הצעות?

 • הי, שלום, כתבה מצויינת.
  האם תוכל להאיר את עינינו היום, חודשים לאחר כתיבת הכתבה הזו, מה התרשמותך כעת? תובנות חדשות?
  ובקשר לפוסט של אהרון, 26.9, גם אני נתקלתי בבעיה דומה. מה זה אומר?
  בברכה,
  ישראל

 • שדרגתי לפני 3 שבועות ב- 3 מחשבים.
  הכל עובד, ובאופן כללי הווינדוס עובד מהר יותר (מרגיש את ההבדל במיוחד במחשב הישן שלי) ובעלת שיפורים שימושיים רבים. למשל – העלאת 4 מסמכים לרבעי מסך שונים (במקום רק 2 בווינדוס 7), צילומי מסך קטנים של חלונות פתוחים על שולחן העבודה מהם אפשר לבחור בקלות וכד'. ממליץ לשדרג.
  שלוש בעיות בהן נתקלתי במחשב נייד לנובו פלקס 14:
  1. מסך אפור בדסקטופ וחוסר אפשרות להפעיל מקרן – פתרתי ע"י הורדה והתקנה של דרייבר עדכני לכרטיס המסך (Nvidia).
  2. נפילות בכרטיס רשת (קוואלקום( – wifi מספיק לעבוד באופן אקראי. התקנתי דרייבר ישן (בניסוי וטעייה מתוך רשימה) שפתר את הבעיה.
  3. הבעיה היחידה שמלווה אותי עדיין – לא רואים את תקיות onedrive במחשב יותר ולכן עדיין לא מצאתי דרך לסנכרן קבצים שאינם אופיס. אם למישהו יש הצעה אשמח לשמוע.

 • לישראל וכולם שלום ושנה טובה,

  לצערי, לא אוכל להשיב על כל השאלות הטכניות שצצו ועלו פה בתגובות. כי חלקן מאוד ספציפיות, וחלקן פשוט מחוץ לגוף הידע שלי. העצה האחת שלי היא: פנו לתמיכה הטכנית של מיקרוסופט. הם מספקים תמיכה לכל עותק חוקי של ווינדוס 10, וכמובן גם אופיס. טלפון שלהם ועוד אמצעי קשר, אפשר למצוא פה:
  https://support.microsoft.com/he-il

  לגבי מי שנתקל בבעיה של מעבר מ-64 ביט ל-32 ביט. זה קצת מוזר בעיניי, כי כעיקרון מערכת 64 ביט צריכה להיות משודרגת ל-64 ביט. ברם, בכוננים שמפורמטים ככונני MBR, אין אפשרות להתקין 64 ביט. ולכן, ייתכן, אולי, שאם הורדתם גירסה שהיא גם וגם, ההתקנה קיבלה "החלטה פיקודית" בשטח והתקינה לכם 32 ביט. זה הסבר אפשרי, והסבר אפשרי אחר הוא מיעוט זיכרון, אבל שוב, התמיכה הטכנית של החברה המייצרת היא הכתובת הטובה ביותר שלכם. בכל מקרה, כדאי להיוועץ בדרישות הטכניות של ווינדוס 10 עוד בטרם שמתקינים:
  https://www.microsoft.com/he-il/windows/windows-10-specifications

  לגבי מסמכי אופיס – נתקלתי בזה בעצמי באחת מההתקנות. אופיס 2016, שזמינה לרוכשי אופיס 365 בחינם, כנראה פותרת את הבעיה. אתם גם מוזמנים לפנות לתמיכה הטכנית של מיקרוסופט בעניין הזה.

  לגבי ההתרשמות הכללית שלי – ווינדוס 10 היא עדיין מערכת הפעלה טובה בסך הכל, ועל חומרה חדשה שהיא תעבוד מצוין. הבעיה מתחילה עם חומרה ישנה יותר, בת ארבע וחמש שנים. פה עשויות להתעורר בעיות. ישראל, להתרשמות מלאה שלי מגירסת השחרור, אתה מוזמן לקרוא פה:
  https://www.lnk.co.il/regular/windows10-review

  והבהרה: כל האמור מעלה הוא בבחינת עיצה ידידותית בלבד, ראוי לציין, ואין מדובר בהמלצה רשמית או בכלל, ובכל מקרה – ביצוע השינויים הוא על אחריותכם בלבד.

 • שלום ניב,
  שדרגתי מWINDOWS7 ונעלמה לי רשימת המועדפים מהגרסה הקודמת, מה אני אמור לעשות כדי לשחזר אותה?
  תודה, שמעון.

 • יש חינם. אך הכמות מידע האישי שהם אוספים מהמשתמש הוא פשוט אבסורד.
  הם קונים את המשתמש עם מושגים כמו, "מהיר יותר, חזק יותר, אמין יותר ובחינם!" (מה שאמור להיות כמובן מאילו)
  מערכת הפעלה שאוספת כמעט כל דבר שהמשתמש עושה.
  החשש העיקרי שלי ממערכת הפעלה ווינדוס 10 היא: פרטיות לעזאזל. חוק יסוד.
  ורק אל תגידו לי "אם אתה אדם טוב אין לך מה להסתיר". זה פשוט מנותק מהמציאות.
  נשאר עם ווינדוס 7 אולטי, ושיקפצו לי מדפסות 3 די ומשקפיים בגודל של רמקול על הפרצוף שלי.

 • היי ניב, צריכה עזרה- שדרגתי שלשום לווינדוס 10, הכל נראה תקין, לאחר מכן כיביתי את המחשב וכשהדלקתי למחרת נראה כי המחשב ריק לחלוטין מקבצים! האם נתקלת בבעיה דומה?
  תודה, רוני

  • היי רוני!

   ראשית: בלי פאניקה. 🙂 או כמו שחידשה האקדמיה השבוע – בלי תבהלה.

   זה נשמע קצת מוזר, ולא סביר שעשר מחקה לך את הקבצים – אבל צרי קשר עם התמיכה הטכנית של מיקרוסופט! הם ישמחו לעזור.

 • היי ניב , לפני כ5 חודש התקנתי את השדרוג של ווינדוס 10 על נייד של לנובו , וביצועי הסוללה ירדו בצורה קיצונית במקום 4 שעות עבודה ללא מטען , המחשב עבד רק 1.5 שעות בערך .
  פירמטתי את המחשב ובצעתי התקנה נקייה של ווינדוס 7 והמצב חזר לקדמותו
  האם כיום אני יכול להתקין התקנה נקייה של ווינדוס 10 וביצועי הסוללה יהיו זהים לביצועיים הנוכחיים עם ווינדוס 7?

  • שרון היי,

   אני מציע שתתייעץ עם התמיכה של לנובו. לפי מה שאתה מתאר, ההתקנה של עשר כנראה הסירה תוכנה או מנהל התקן שאיתם לנובו מנהלת את חיי הסוללה. דבר איתם כדי שיתפרו לך פתרון,
   וייעצו לך לגבי התאימות של המחשב שלך ל-Windows 10. בהצלחה!

 • אני לעומת זאת, רק בגלל הווינדוס 10 עברתי ללינוקס מינט,
  ועכשיו המחשב הפך להיות המחשב שלי. לא של מייקרוסופט.

 • שדרגתי ל WIN 10, אחרי השדרוג נמחקו כל הקבצים במחשב והאופיס…!
  האם זו תופעה מוכרת של השדרוג או שזו תופעה מקומית במחשב שלי? האם יש מה לעשות כדי לשחזר או שאבוד?
  תודה

 • יש לי שני מחשבים בבית , חלונות 8.1 וחלונות 7, מחוברים ברשת ביתית. מהמחשב 8.1 אני מגיע למחשב 7 ורואה מחיצות שיתופיות עם הרשאות מלאות.
  שדרגתי את מחשב 7 לחלונות 10. התקנה נקייה פחות משעתיים ללא אף בעיה.
  לאחר ההתקנה מחשב 8.1 לא מצליח להגיע למחיצות השיתופיות במחשב 10, למרות ששום דבר לא השתנה בהרשאות המחיצות עצמן.
  אני מקבל הודעת שגיאה שאין לי הרשאת גישה.
  האם זו בעיה ידועה ויש לה פתרון? האם גם המחשב הראשון חייב להיות חלונות 10?

 • מישהו יכול לעזור לי בבקשה? 🙁
  התקנתי את ווינדוס 10, לא הייתה שום בעיה. אבל יום למחרת (התקנתי אתמול) התחילו לי בעיות עם הסמן של עכבר: כל פעם שאני רק לוחצת על אות כלשיהי במקלדת- הסמן נתקע ל5 שניות בערך..
  לא משנה על איזו אות, מתי, ואיפה- הסמן פשוט נתקע ואי אפשר להזיז אותו במשך ה5 שניות הבאות 🙁
  אם מישהו יודע על פתרון או משהו בבקשה בבקשה בבקשה שירשום לי מה אני צריכה לעשות, אני מתחננת אני לא יודעת מה לעשות 🙁

 • מצאתי דרך לפתור את הבעיה.
  הרשת הביתית HOMEGROUP שעבדה תקין לפני השדרוג ל 10, הייתה ללא סיסמא .
  שיניתי זאת ממחשב 8.1 והוספתי סיסמא כלשהי. לאחר מכן ביקשתי ממחשב 10 להתחבר לרשת זאת ולצורך זאת נדרשתי להקיש סיסמא זו.
  החיבור הצליח ומאז לשני המחשבים גישה מלאה למחיצות שיתופיות זה אצל זה, ובעיית ההרשאות נעלמה.

 • פתחתי את המחשב הנייד שוהוא היה באמצע שידרוג ללא בקשתי! עכשיו כל הקבצים בשולחן העבודה נמחקו !!!! כל התיקיות ובהן תמונות וחומרי לימוד נעלמו!!!
  מה עושים??????????????????????????????????

 • 1. יש לי אופיס 2003 – אני מאושר מהאקסל 2003 – האם הם ילכו לעאאזל?
  2. יש לי תוכנת "אוטלוק אקספרס" שעובדת על ווינדוס 7 32 יופי – האם תלך לכל הרוחות?
  3. אתה מדבר על העתיד – אני מביט על ההווה על מב שיש לי – יש תוכנה מצויינת שנקראת "msmoney"
  4. איך אני משמר את ווינדוס 7 במחשב ללא "טובות" ממיקרו סופט

 • שדרגתי מWINDOWS 7 לגירסא 10 -לא במתכוון (בהיסח הדעת בגלל ההצעות הקופצניות לשדרוג תוך כדי עבודה). בגלל חשש להפסיק את תהליך השדרוג ,השארתי התהליך עד סיומו.
  במצב הקיים לאחר השדרוג נתקלתי בשתי בעיות :
  היישומים הקוליים לא עובדים.
  ה- Gmail המופעל מ- Explorer EDGE , מציג מצב של בעיות ב- DB כאשר מבטלים מכתבים שהוא מנסה להתגבר ולא מצליח.

  האם ידוע איך להתגבר על בעיות אלה ?
  האם אפשר לבטל את ההתקנה ולחזור לגירסא 7 ?. לא מצאתי אופציה בהגדרות והסר המתייחס לכל חבילת ה- windows 10.

  אשמח לקבל תשובה לבעיות אלה.

 • יש לי ווינדוס 7 ואני רוצה לשדרג ל10 אבל אני מפחדת שימחק לי המחשב.. האם יש מצב שהמחשב ימחק?

 • היי , עידכנתי לוינדוס 10 ויש לי בעיה תמידית של ניתוקי רשת
  עשיתי את כל מה שווינדוס ביקש כמו לבטל מצב טיסה , פתרון בעיות וכו והבעיה לא הסתדרה
  היסיתי להוריד מאתר דל (המחדב שלי ) את הדרייבר המתאים ושם נתקלתי בבעיה שאמרה נסה שנית מאוחר יותר או חפש באופן עצמאי ששם ים מיקום ללחוץ וינדוס 10 שבאמת מסדר את הבעיה אבל לא יותר משעה
  איך אני מוריד את הדריבר המתאים למחשב????:))))

 • היה לי וינדוס 7 ואחרי שנה בערך פתאום המחשב שדרג לי בעצמו לוינדוס 10 איך דבר כזה הגיוני

 • אחרי שבלי שבקשתי ווינדוס הוריד עדכון שמאלץ אותי לשדרג בחינם לווינדוס 10 . האילוץ בכך שנפתח חלון שמזהיר אותי שהמחשב יופעל מחדש תוך 15 דקות מבלי שתהיה לי אפשרות לדחות או למנוע את זה ולאחר שהמחשב כבה ומופעל שוב מופיע החלון ושוב מכבה לי את המחשב ולא ניתן לעבוד ככה.
  לא רוצה את ווינדוס 10 גם בחינם טוב לי עם ווינדוס 7 שלא היו בה בעיות מיוחדות.
  לאחר מספר ימים שלא הצלחתי לעבוד נשברתי ואפשרתי לעדכן לווינדוס 10. מה קרה? ניחשתם נכון ההתקנה נתקעה לאחר 40 אחוז ומופיע חלון שגיאה שמודיע לי שהמערכת חוזרת לווינדוס 7 הקודם
  בקיצור לאחר שפיניתי 20 גיגה לאפשר לווינדוס 10 להתקין עצמו אני חוזר בשמחה לווינדוס 7. מה לגבי העדכון שגרם לכל הצרה?נאלצתי להפוך לטכנאי מחשבים וללמוד מפורומים ומקרים דומים מה לעשות כדי למחוק את העדכון.שיניתי גם להגדרה לא לאפשר עדכון אוטומטי אלא באישורי
  המונופול הדורסני של מיקרוסופט ממשיך לעצבן את הלקוחות וכדאי שנתארגן לתבוע אותם יצוגית שישלמו על כל עוגמת הנפש
  שילמתי על ווינדוס 7 ואני מרוצה.למה להכריח אותי לשדרג כביכול בחינם?כי
  1.יש להם דפדפן חדש שאמור להתחרות בכרום ויש להם עניין להפיצו
  2.כדי שעוד שנה יבקשו ממני תשלום עבור עדכון ווינדוס 10

  ביל גייטס יצרת מפלצת שבעזרתה הפכת לעשיר בעולם
  הגיע הזמן שתקום חברה רצינית ותיצור מערכת הפעלה תואמת חלונות שתחליף כבר את החברה הזבל הזו שאנחנו תלויים בה

 • שלום קבלתי הודעה שהמחשב של ישודרג ב-27.7.2016 מה זה אומר? והאם כל הכתובות במייל והמיילים עצמם ימחקו?
  תודה
  יפה

 • שלום,
  אני רוצה לדעת אם אני מעדכן מווינדוס 8.1 ל10 אם זה יפגע לי בקבצים ובכל הדברים שיושבים לי על המחשב?

 • אני שדרגתי מווינדוס 8.1 לווינדוס 10 הייתה לי תקיה מוסתרת של תמונות לפני השדרוג ולאחריו אני לא מוצאת אותה
  התמונות שם מאוד מאד חשובות לי ואודה למי שיוכל לעזור לי למצוא אותה

  תודה

 • לניב שלום,
  תודה על האתר המושקע ורואים את האהבה שלך לנושא!
  אני שדרגתי לוינדוס 10 מיד עם הופעתו, אני מעדכן, והכל עובד לי Perfectly fine.
  יש לי שאלה שטותית: זוכר את "יועץ התוכן" הארור? האם הוא עדיין קיים ואיפה אפשר למצוא אותו?
  אם זה חשוב לתשובה, אזי הדפדפן שלי הוא אקספלורר 11, כברירת מחדל, ורק באופן נדיר אני מפעיל את Edge (שלדעתי, עדיין לא "אפוי" מספיק).
  אודה לתשובה:))

 • מדובר בפונקציה שהייתה מגבילה אלימות, סקס, וכדומה בתוכן הכתבות.
  הפונקציה איפשרה ךהגביל באופן מלא או חלקי, והייתה כרוכה בסיסמא.
  ברירת המחדל הייתה תמיד איסור מוחלט על "דברים רעים" והיה צורך להיכנס ולשחרר את כל האיסורים הפוריטנים.
  מדובר במטרד רציני, ואני חושד שהוא עדיין קיים במערכת החדשה.
  ראה גם כאן –
  http://support.microsoft.co.il/content-advisor/
  בתודה,
  חג שמח ושנה טובה

 • שאלה,
  רכשתי מחשב נייד חדש עם windows 10. לאחר שבועיים עדכנתי את המחשב (הפונקציה הפשוטה שנמצאת בהתחל), והכניסה עם טביעת אצבע נעלמה לי.
  איך משחזרים את האופציה?
  תודה מראש!

  • יסמין היי,

   כעיקרון, צריך לעדכן או להתקין מחדש את Windows Hello, שזה הרכיב שתומך בזיהויים מהסוג הזה.
   פני לתמיכה הטכנית של מיקרוסופט, הם ישמחו לעזור לך!
   (למיטב ידיעתנו התמיכה לעשר היא ללא תשלום)

 • היי
  האם ניתן להשתמש בחלונות 10 64ביט כמחשב מרכזי קבוצתי workgroup
  ולהתחבר אליו עם מחשבים כמו xp or 7
  תודה מאופיר

 • היי שמי לונה לפני כחודשיים בערל טכנאי התקין לי את 10 Windows
  ומאז העכבר האלחוטי שלי נתקע רוב הזמן. האם זה קשור ל – Windows ?
  תודה אשמח לקבל תגובה

 • […] 3. מחליפים מערכת קבצים – עד היום, במשך עשרות שנים, אפל השתמשה במערכת הקבצים הייחודית לה, HFS.  אמש הוציאה אפל את מערכת הקבצים הזו לגמלאות, ומחליפה אותה ב-Apple file System או APFS בקיצור. זוהי מערכת קבצים מודרנית, 64 ביט, עם הצפנה בבסיסה ויכולות מהירות. קרייג פדריגי, ראש מחלקת התוכנה של אפל, המכונה גם Hair Force One בשל שיערו המרשים, זרק על הבמה שורה של מונחים טכניים אבל השורה התחתונה: פעולות יומיומיות כמו העתקת קבצים יקרו הרבה יותר מהר. כלומר, מיידית. אין יותר בהייה בגרף התקדמות – סוג של מכה מתחת לחגורה למיקרוסופט, שעד היום על אף הכרזות ושמועות, עוד לא נפטרה מ-NTFS הקשישה במערכת ההפעלה הצרכנית שלה, ווינדוס 10.  […]

  • ישראל היי,
   זיהוי ביומטרי מתאפשר רק באמצעות התקן חומרה שיכול לקרוא אותו (זיהוי פנים בעזרת מצלמת אינפרא אדום, קורא טביעות אצבע וכו').
   אם במחשב עצמו לא מותקן התקן כזה באופן מובנה, תצטרך לחפש התקן חיצוני שאפשר לחבר למחשב ומאפשר זאת (למשל, מצלמת רשת שמאפשרת זיהוי פנים)
   בהצלחה!

 • אני עידכנתי אבל אין על ווינדוס ויסטה, התגעגעתי לקראשים שזה היה עושה, מתגעגע לBlue Screen האח, איזו מערכת הפעלה מטורפת שהייתה נתקעת כל 5 שניות… געגועים אמיתיים, יש מצב אני כותב שיר דיכאון על ווינדוס ויסטה

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner