פרסום ראשון: כל הפרטים על הדפסת תלת ממד בווינדוס 10

ווינדוס 10

בוועידת המפתחים Build בסן פרנסיסקו, מכריזות ברגעים אלה מיקרוסופט וחברת אוטודסק על תמיכה מובנית בהדפסת תלת ממד ב-Windows 10.

משמעות הדבר, שבניגוד למה שהיה בעבר, תוכלו לחבר מדפסת תלת ממד למחשב שמריץ ווינדוס 10, היא תותקן אוטומטית, ובעזרת ערכת כלים ב-Windows שתספק אוטודסק, תוכלו להדפיס לעצמכם חפצים שונים – אותה רמת תמיכה שקיימת בכל חומרה נפוצה אחרת, ואותה פשטות הפעלה, כמו למשל במדפסות דו ממד רגילות.

בראיון ל"החיבור" מספרת מרי הופ מקוויסטון, מנהלת השיווק של אוטודסק: "מה שגילינו הוא שאי אפשר לייצר עיצובים מסויימים, או שהם מאוד יקרים לייצור, והדרך שאפשר להפוך אותם לחפצים ממשיים, היא הדפסה תלת ממדית. אבל בהדפסה תלת ממדית כיום זרם העבודה הוא מאוד מסובך, שבור ולא יעיל. זו דרך ארוכה ממה שהיה לנו בראש על הדפסה תלת ממדית. ולכן, לפני שנה הכרזנו על SPARK, כעל פלטפורמה פתוחה לתלת ממד, והקמנו קרן השקעות לתלת ממד", אומרת מקוויסטון. ההכרזה של הערב, היא השילוב של SPARK אל תוך Windows 10.

מנהל המוצר של ספארק, כריס רומס, מרחיב: "מה שעבדנו עליו עם מיקרוסופט הוא לאפשר לייצר ליצרני מדפסות תלת ממד. מיקרוסופט מספקת ממשק תכנות (API) ליצרני החומרה להתחבר להדפסת תלת ממד. הם התחילו בזה עם וינדוס שמונה, והם מרחיבים את זה בעשר, וחלק זה כולל אינטגרציה של SPARK. זה למעשה שיתוף פעולה של שתי החברות  בהכנה של מודל, וחיבור של העיצוב למדפסת.

המדפסת תתגלה על ידי התוכנה, הדרייבר יותקן אוטומטית, והוא יהיה זמין מיד ותוכל מיד להדפיס מאפליקציות שיודעות לעבוד עם מדפסת תלת ממד".

תשכחו מכפיות פיראטיות

עוד מספר רומס כי תהיה אפליקציה ייעודית להדפסת תלת ממד בווינדוס 10.  אוטודסק תספק חבילה של כלים שיהיו זמינים עם Windows 10, כמו גם אפשרות להשתמש בכלים האלה באמצעות דפדפן. ומה אוטודסק מרוויחה מלתת כלים בחינם? "הכוונה שלנו עם SPARK, בנייה של מערכת אקולוגית ויצירה של מנהלי תוכנה מתאימים, תיצור לנו יותר הזדמנויות", הוא מסביר.

עם הדפסת תלת ממד עולה שאלה רצינית של זכויות יוצרים. האם נוכל לקחת חלק או מוצר שמוגן בפטנטים או בעיצוב רשום ולהדפיס לעצמנו עותק בלי לשלם כסף לחברה שעיצבה אותו, כמו עם הפיראטיות העליזה של המוזיקה? כנראה שלא.

רומס מסביר: "הפילוסופיה שלנו שבעל הקניין הרוחני הוא בעל זכות ההחלטה. אם הם רוצים שזה יהיה חופשי, הם יוכלים לעשות זאת, ואם הם רוצים להגן על הקניין שלהם, נספק להם את הכלים לעשות זאת. בעלי זכויות היוצרים צריכים לדעת שיש להם את האפשרות להרוויח, והם צריכים להרגיש בטוחים – ובמקביל אנשים שרוצים לשתף יוכלו לעשות זאת גם".

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

4 תגובותהשמיעו קולכם

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner