ברוכים הבאים

ברוכים הבאים לאתר "החיבור".

התחלנו את דרכנו ב-2013 כמגזין לטאבלטים וסמרטפונים, וכעת אנחנו יוצאים בגירסה מקוונת.

אז מה קורה פה? הנה כמה הסברים.

מה אנחנו?

מתוך "המילון החדש" לאברהם אבן-שושן: "חיבור ז' – 1. קישור, איחוד, דיבוק. חיבור חלקי מכונה יחדיו. 2. יצירה, כתיבת ספר, הכנת עבודה ספרותית או מדעית. 3. יצירה ספרותית או מדעית…5. צירוף, קשר בין דברים".

"החיבור" עומד לגלם את כל אלה ועוד. מעניין שבמילון החדש מזכירים דווקא חיבור חלקי מכונה יחדיו, שכן המגזין הזה הולך לעסוק בטכנולוגיה, אבל לא רק, גם מדע וצרכנות והרבה סקרנות.

טכנולוגיה, במהותה, על אף שנוכסה בחיים המודרניים למשמעויות הולכות וצרות, וכך גם תחומי העיסוק של העיתונאים שמסקרים אותה, נמצאת בכל היבט של חיינו. והחיבור לא קם כדי להצר, אלא כדי להרחיב, בעיקר להרחיב דעת.

על אף העניין העצום שיש לישראלים בטכנולוגיה, שנים ארוכות לא היה כאן מגזין שעסק בטכנולוגיה. האחרון שהיה כאן, היה PC Magazine במהדורה העברית שלו, זצ"ל, שנפח נשמתו לפני כמה שנים.

 אמנם קמו כאן אתרים ובלוגים לרוב, שפעמים רבות עסוקים בלרדוף אחרי פיסות מידע קטנות על כל חפיץ חדש שיוצא או עתיד לצאת – אבל לא מגזין. מגזין, כזה שלוקח נשימה למעבה הריאה, מתרווח ועוסק במהותם של דברים ולעומקם, בלי אימת דדליין מתמדת או הבלוג המתחרה מעבר לכביש שכבר עלה עם פיסת מידע זעירה וחסרת חשיבות כשלעצמה. כן, נביא לכם כאן גם חדשות – אבל בדרך קצת שונה.

אנחנו רוצים כאן לעסוק בדברים החשובים באמת, המעניינים. לא רק אתכם הקוראים, אלא גם אותנו, הכותבים. חלק מהמוסכמה בין חברי מערכת "החיבור" היא שאנחנו נעשה מגזין שגם אנחנו נרצה לקרוא. זו ערובה טובה למניעת שעמום.

מה אנחנו רוצים לעשות (או: הצהרת כוונות)?

אנחנו מגזין עצמאי, מה שאומר שאנחנו לא חייבים לאף אחד שום דבר, מלבד לכם הקוראים.

אצלנו לא תמצאו פרסומות במסווה של כתבות, זלזול באינטליגנציה שלכם, לא את השיקוץ שנקרא "תוכן שיווקי", אינטרסים סמויים שיש לאיזה טייקון או לקבוצת התקשורת ובעליה לקדם ונקראנו כעבדים לשרתם, או סתם שטחיות וחפיפניקיות.

אם וכאשר יהיה כאן מדור פרסומי או בחסות גוף כזה או אחר, הוא יסומן ככזה, ובהבלטה. לא נמכור לכם ארוחת מזון מהיר של תוכן. אנחנו יותר בעסקי התוכן גורמה.

מה כן תמצאו? עומק, סקרנות, מתן הקשר ופרשנות לעניינים שונים, עניין ושקיפות ועברית טובה, תחקירים וסיפורים מהארץ ומהעולם – בתקווה שאלה יעניינו גם אתכם. מערכת "החיבור" מורכבת משורה של עיתונאי טכנולוגיה ותיקים מאוד, שרובם ככולם היו כתבים בכירים ועורכים של ערוצי טכנולוגיה בכלי התקשורת הגדולים. אנחנו חבורה של מקצוענים שפשוט רוצים לעשות עיתונאות טובה, להציע נקודת מבט חדשה או לספר לכם סיפור. כזה שעוד לא שמעתם.

הוראות שימוש:

מילה על הגשה. "החיבור" הוא לא עוד בלוג. אנחנו רוצים ליצור כאן חוויית קריאה אחרת.

דבר ראשון, האתר שלנו תגובתי, או מה שקרוי בלעז, ריספונסיבי. בשפה של בני אדם: זה לא משנה מאיזה מכשיר אתם קוראים אותנו, מחשב, טאבלט או טלפון חכם – האתר מתאים את עצמו אוטומטית לגודל המסך שלכם ונותן לכם חוויית קריאה מותאמת ומיטבית למכשיר שלכם.

דבר שני, הכתבות שלנו לא מחולקות לפי המחלקות המשעממות של סלולר, רשת, חומרה ועוד אלא לפי אורכן וזמן הקריאה שלהן. יש לכם כמה דקות בתור לקופה בסופר? מחכים לאוטובוס? קראו את קצרות ובואו להתעדכן בדברים מעניינים שקורים בעולם או להחכים עם הערות קטנות שלנו על סיפורים קטנים כגדולים.

יש לכם קצת יותר זמן? רוצים מזון למוח ביחד עם ארוחת הצהריים בעבודה? בואו לקרוא את בינוניות – תמצאו שם פרשנויות ודעות, או את יוצאים קבוע, שורת המדורים הקבועים והמשובחים שלנו.

יש לכם המון זמן? אתם זרוקים על הספה בערבו של יום או בסוף השבוע? מחכים שמכונת הכביסה תסיים לעבוד או אין שום דבר מעניין בטלוויזיה?  קבלו את המסע הארוך. המסע הארוך הוא גולת הכותרת, היהלום בכתר שלנו – כאן תמצאו כתבות מגזין מעמיקות ותחקירים באורך של אלפי מילים, מזון איכות למוח. גם ההגשה של הפריטים הללו היא שונה ומיוחדת, ודומה למה שמקובל בעולם באתרי ה-longform.

אנחנו גם רואים את עצמנו כמעבדת תוכן. אנחנו ננסה בכל פעם מחדש לחקור את גבולות המדיום ולנצל אותו במלואו, כדי להעניק לכם את חוויית הקריאה הכי טובה ומציפה שנוכל.

כמובן, אנחנו רוצים להקשיב לכם. נשמח לקבל משובים, רעיונות, ביקורת בונה, הצעות לכתבות וכל מה שעולה על דעתכם. אתם יכולים לפנות דרך הטופס שמטה, בעמוד הפייסבוק שלנו או בטוויטר או לשלוח ישירות דואל ל: editor_AT_lnk.co.il.

אז הכינו לעצמכם כוס קפה או תה מהבילה, התרווחו לכם על הספה, והתחברו לחוויית קריאה חדשה.

 

שלכם,

ניב ליליאן,

עורך אחראי

banner