המציאות על פי HP

מאז כניסת ממשק המגע לחיינו נהפכו מוצרים והשתנו ממשקים רבים, והתקשורת שלנו עם חפיצים הופכת להיות אינטואטיבית יותר. בתחילה, היו אלה הטלפונים הסלולרים , אחריהם הטאבלטים, ובעיקר בתחום המחשוב בכלל ואחר כך ה"מגע" פלש לכל חלקה טובה, החל מבקר המולטימדיה ברכב, ועד למתקני מים.

אולם המחשבים הנייחים והניידים כאחד טרם אימצו באופן מלא את ממשק המגע, ועד היום אנחנו כבולים ולו חלקית לעכבר ולמקלדת. אמנם, נעשו צעדים משמעותייים בכיוון זה, מחשבים רבים כוללים מסך מגע, חברות כמו Leap Motion, eyeSight, ואינטל מנסות לקדם מציאות בה השליטה במחשב מתבצעת בצורה אנושית יותר, באמצעות הנפת והזזת ידיים, שליטה קולית ועוד. אך כל אלו טרם הבשילו למוצר שלם המשנה לחלוטין את הדרך בה אנו מתקשרים עם המחשב – עד היום.

 

הכירו את ספראוט
באירוע שערכה HP היא הציגה את החזון של "מציאות מעורבבת" אשר לוקחת צעד אחד קדימה את השילוב של עולם המחשבים והמדפסות עם העולם סביב.

HP Sprout
ה-Sprout נראה כמחשב All In One, הכולל מסך מגע בגודל 23 אינץ', מעבד i7, דיסק קשיח בנפח 1TB ומגוון חיבורים, אולם החידוש היא הזרוע הנשלחת מכיוונו של צג המחשב, מעיין מנורת שולחן שכזאת, אותה "מנורה" כוללת מערך של ארבע מצלמות אשר עושות שימוש בטכנולוגיית ה- RealSense 3D של אינטל ,  מצלמת 14.6 מגהפיקסל נוספת, מקרן ומנורת LED. הללו יושבים מעל משטח אשר מאפשר לסרוק עצמים בתלת מימד, לזהות תנועות ידיים, להקרין אובייקטים על גבי המשטח תוך מתן אפשרות לשחק עם האובייקט בזמן אמת, ולא, המחשב אינו כולל מקלדת או עכבר. בכלל.
בכדי לא להשאיר חלל ריק מבלי יישומים שימושיים, ובכדי ליצור את המחשב, חברה HP לחברות כמו אינטל, מיקרוסופט, 3M, וטקסס אינסטרומנטס בכדי ליצור סביבה מגוונת יותר אשר מאפשרת לנצל את היכולות הטמונות במחשב.
המחשב ממוצב בעיקר לשימוש קריאטיביים ולקהל היעד הרלוונטי, הוא יושק ב-9 לנובמבר ומחירו 1899 דולר.

 

HP Multi Jet Fusion

HP Multi Jet Fusion

בעוד ששוק המדפסות התלת מימדיות גדל בצורה משמעותית בשנים האחרונות, HP, יצרנית המדפסות הגדולה בעולם, לא נכנסה עד כה למימד זה. אבל היא עושה זאת עכשיו באמצעות מדפסת
ה-Multi Jet Fusion.
"כאשר אנו בוחנים את שוק מדפסות התלת מימד, אנו רואים פוטנציאל עצום, אך גם פערים בכל הקשור לשילוב של מהירות, איכות ועלות", אמר סטיבן ניגרו מנהל בכיר ב-HP.
ראשית, HP מתכוונת לפתח חומרים חדשים שישמשו להדפסה, העשויים קרמיקה, מתכת וצבעים אשר המטרה הסופית היא להדפיס במגוון הצבעים הקיים כיום בשוק מדפסות הדיו. כמו כן המדפסת פועלת במספר מקומות בו זמנית על המשטח, כך שלדברי החברה מהירות ההדפסה של ה-Multi Jet Fusion פי עשרה יותר מהירה מהמדפסות הקיימות בשוק. המדפסת צפוייה לצאת לשוק ב-2016.

 

 

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות

הראל שטנשטיין

בעברו כתב הסלולר של מעריב, נענע10 וחורים ברשת ושימש ככתב פרילנסר של אתר EETimes האמריקאי. כיום מייעץ שטנשטיין לחברות הזנק ומפתחים בנושאי אסטרטגיה, שיווק ופיתוח אפליקציות לטלפונים חכמים ומחשבי לוח.

תגובה אחתהשמיעו קולכם

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner