משחקי מציאות מדומה: בקרוב אצלכם בסלון

באירוע של אוקולוס לכבוד תערוכת E3 שתתקיים בשבוע הבא סיפקו יוצרי קסדת המציאות המדומה גילויים מעניינים לגבי החומרה והתוכנה שבדרך.

ראשית, האירוע חזר ואישר שגרסה מסחרית של ה-Oculus Rift, שתספק חוויית צפיה ומשחק תלת-ממדית בעזרת שני מסכי OLED ברזולוציה גבוהה וזמן תגובה מהיר, תגיע לשוק בחודשים הראשונים של 2016. גרסת המוצר לצרכן מתבססת על לקחים שנלמדו משני דורות הקסדות למפתחים שנמכרו מאז 2012, לצד גרסאות פיתוח של החומרה שלא יוצרו באופן המוני. למי שלא מכיר לעומק את הקונספט – בקסדה מורכבים חיישני תנועה שמאפשרים לה לעקוב אחר סיבוב הראש ותנועות קטנות שלו במרחב, ליצירת אשליה של עולם חלופי המקיף את המשתמש.

אוקולוס ו-Xbox One יוצאים צמוד

במסגרת שיתוף פעולה שהוכרז בין פייסבוק, הבעלים של אוקולוס, למיקרוסופט, אריזת קסדת ה-Rift תכיל גם בקר Xbox One אלחוטי. בשלב זה לא הוצגו משחקי מציאות מדומה בלעדיים ל-One, אבל זה יכול לקרות במסיבת העיתונאים של מיקרוסופט ביום שני הקרוב – בתנאי שישנן תוכניות לבניית תמיכה ישירה בקסדה מהקונסולה, ללא שהמחשב ישמש כתחנת ממשק ביניהן. עד שתוכרז תמיכה כזו, בעלי הקונסולה יוכלו לשדר משחקים וסרטים רגילים מה-Xbox One, דרך המחשב שלהם ואל הקסדה – התצוגה תישאר דו-ממדית במקרה הזה, אבל ניתן יהיה ליהנות מאפקט של מסך גדול.

המעורבות של מיקרוסופט תאפשר לה להתכונן לתחרות עם קסדת המציאות המדומה שמפתחת סוני עבור ה-PS4, ונקראת כרגע בשם הקוד "מורפיאוס". למיקרוסופט יש אמנם טכנולוגיה דומה משלה, ההולולנס, אבל זו נועדה ליצירת מציאות רבודה, שילוב מידע וישויות וירטואליות בשדה הראיה הרגיל, ולא החלפתו בעולם דיגיטלי מלא תוך ניתוק מהסביבה המיידית, כפי שעושים המוצרים של פייסבוק וסוני.

ניתן יהיה להשתמש בבקר ה-Xbox One גם מול המחשב, אבל עם מגבלה מהסוג שאנו רגילים לה ממיקרוסופט: הוא יעבוד רק עם מחשבים מבוססי חלונות 10, ולא עם גרסאות קודמות של מערכת ההפעלה, למרות שהגלולה הפעם, כל עוד מערכת ההפעלה מחולקת באופן חופשי, פחות קשה לבליעה.

Oculus Touch: לגעת במדומה

אוקולוס חשפו באירוע לראשונה בקר אלחוטי חדש פרי פיתוחם, המותאם יותר מבקר משחק מסורתי לסביבת מציאות מדומה. בדומה לבקרי תנועה מותאמי מציאות מדומה קודמים, כמו ה-Hydra של Razer, הוא מגיע בזוגות, בקר לכל יד, ויאפשר למשחקים ועולמות וירטואליים לעקוב אחר תנועת ומיקום ידיו של המשתמש, להציג אותן בתוך העולם הממוחשב ולאפשר אינטראקציה יותר טבעית עימו. בקרי ה-Oculus Touch יגיעו לשוק מעט אחרי ה-Rift עצמה, וימכרו בנפרד.

Oculus Rift Oculus Touch

בעת הפעלת הקסדה היא תריץ תוכנה בשם Oculus Home, שתחבר את המשתמש לחנות של משחקי וישומי מציאות מדומה, כולל דמואים. החנות תפעל במצב תלת ודו-ממד, כך שניתן יהיה לגלוש בה גם דרך צג רגיל, והיצע המשחקים בה, שעד כה היה צפוי לכלול בעיקר משחקים של מפתחות עצמאיות קטנות, יורחב בקרוב עם משחקים מאולפנים גדולים כמו Ready at Dawn (יוצרי The Order: 1886), סקוור-אניקס, 4A Games (יוצרי סדרת מטרו) ו-Insomniac (סדרת ראצ'ט וקלאנק).

המשחק של Insomniac, שנחשף במהלך האירוע, נקרא Edge of Nowhere, ובאופן בלתי שגרתי למשחקי מציאות מדומה, מתחולל מנקודת מבט חיצונית לדמות ולא בגוף ראשון. מדובר במשחק הישרדות שבו צריך לחקור סביבה קפואה, בחיפוש אחר משלחת שנעלמה שהופך, על פי התיאור, למסע סוריאליסטי על סף אובדן השפיות.

 

 

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

אודי יוגב

אודי יוגב כותב על משחקי מחשב והתעשיה שגדלה סביבם מאז שנת 2000, כותב, כתב או שימש כעורך עבור ynet, נענע10, vgames ו-Games.co.il. הזיכרון השני שלו הוא הפעם הראשונה שהוא קשר את שרוכי הנעליים לבד. הראשון הוא של משחק פונג ביתי מאטארי, שהפגישה איתו היוותה, מתברר, סוג של התחלה של סוג של קריירה.

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner