[CES 2021] העתיד לפי הקוריאניות: ביתי, ירוק ורובוטי

הרובוטים של סמסונג ו-JetBot 90 AI

­במסגרת תערוכת 2021 CES קיימו אמש (ב') שתי ענקיות האלקטרוניקה הקוריאניות, הלוא הן סמסונג ו-LG את מסיבות העיתונאים המרכזיות שלהן. סמסונג תערוך גם בהמשך השבוע את אירוע Unpacked השנתי שלה המוקדש בדרך כלל למחשוב נייד ולביש, בנפרד מתערוכת CES.

ואיך נראה העתיד שמשרטטות לנו סמסונג ו-LG?  שתיהן, כמו הרבה מאוד חברות אחרות, התאימו את עצמן לעידן הנוכחי, עידן המגיפה, ומכירות בעובדה שאנחנו מבלים את עיקר חיינו בבית, בין סגר לסגר, ושמות דגש שתיהן, גם על בידור ביתי, על מכשירים ביתיים ועל עבודה מהבית.

עוד בחיבור מתערוכת CES 2021:

מחשבים עשויים מעצים וזיהוי פנים משודרג
מחשבים ניידים בדור 5 ו-20 שעות סוללה

סמסונג הציגה כמה חידושים מעניינים בטלוויזיות שלה, לרבות מאמן אישי והיכולת לפצל כמה מקורות על מסך אחד, לשימוש כל בני הבית. עוד הציגה החברה מערכת מעניינת לבישול חכם, המשלבת בין מקרר חכם ולתנור וכיריים חכמים: אתם בוחרים את המתכונים לפי התזונה שלכם (טבעוני, דל שומן, פליאו וכו'), ומערכת בשם Whisk (הזנק שסמסונג רכשה) – תזמין עבורכם מהסופר את המצרכים הנדרשים למתכון (כמובן, כרגע זה עובד רק עם רשתות סופרמרקט אמריקאיות גדולות דוגמת אמזון, קוסטקו וכו'). עם הגיע המשלוח, על הצג הקבוע במקרר יחל "שיעור הבישול", שיראה לכם איך להכין את המתכון צעד אחר צעד. התנור החכם בינתיים יחמם את עצמו, ותקבלו התרעה בסמארטפון שהגיע הזמן להכניס את הלזניה לתנור…

עוד בגזרת המטבח, הציגה סמסונג את הפיתוח של BeSpoke, העיצוב המודולרי והניתן להתאמה של מקררים ומכשירי מטבח נוספים, שמאפשר לכם לבחור את העיצוב של המקרר, לשנות אותו בהמשך או להרכיב ולהוסיף יחידות מודולריות בהתאם לשינויים במטבח ובאורח החיים שלכם.

בדומה למתחרה מהמולדת בשנים עברו, סמסונג הציגה השנה גם היא מגוון של רובוטים סייענים לבית. בראשם, ואולי המודל הכי פרקטי, הוא ה-+JetBot 90 AI – שואב רובוטי חדש לחלוטין, שכמו שאתם יכולים לשער, ה-AI בשמו מעיד על יכולות בינה מלאכותית. ה-+JetBot 90 AI לא רק ממפה את החדר בסריקה תלת מימדית כמו כל שואב רובוטי קיים, הוא יודע לזהות ולמיין חפצים ספציפיים, כמו שולחן, וכך גם להימנע ממכשולים שהם לא פעם "מלכודת מוות" לשואבים רובוטיים כדוגמת כבלים על הרצפה או מפצלי שקעים.

חוץ מ-+JetBot 90 AI, הציגה סמסונג שני רובוטים של ממש: אחד סייען אישי שכזה, היותר מותאם לעבודה, שיתזכר אתכם לגבי פגישות ומכיל מסך לוועידת וידאו, והשני היותר מסקרן, הוא רובוט עם זרוע קצת מפחידה – שיודע לאחוז חפצים. הרובוט הזה, שזכה לשם הנדי, יודע להרים צלחות מלוכלכות מהכיור ולשים אותן במדיח (נקווה שלא ינסה לשים את החתול שלכם במדיח…), או לסדר חדרים מבולגנים שהשארתם אחריכם. אל תתפלאו אם יום אחד הוא גם יתחיל להתלונן שהוא כל הזמן מסדר אחריכם.

JetBot 90 AI+ ינקה לכם את הסלון

עוד בהקשר הזה של בינה מלאכותית, סמסונג גם מציגה מצב ניהול בית מיוחד לבעלי חיים כשאתם אינם – מכלי מזון אוטומטי, דרך הפעלת המיזוג לטמפרטורה שנעימה לחיות המחמד, הצגת סרטונים עבור הכלב בטלוויזיה ו-JetBot 90 AI שדואג לשאוב דברים שהכלב הבודד שלכם השמיד…

 עוד רעיון מעניין אחד שהציגה סמסונג דווקא בתחום הקיימות (ירוק זה השחור החדש, מסתבר), הוא מיזם בשם Upscaling@Home: מדובר על השמשה מחדש של מכשירי גלקסי ישנים, למטלות ייעודיות כמו מוניטור תינוקות או מכשיר אזעקה. זהו רעיון מקסים, ואנחנו סקרנים לראות איך הוא מתבצע בפועל.

מסיכת פנים אלקטרונית

LG מצדם, גם זרקו עוד רמז בסוף מסיבת העיתונאים שלהם לטלפון עם המסך הנגלל המתבסס על טכנולוגיית הטלוויזיה הנגללת שלהם, אבל גם הם הזכירו את ההתאמות לימי המגיפה, עם מכשירי טיהור האוויר האישיים שלהם, לרבות מסיכת פנים חשמלית הכוללת מטהר אוויר פעיל.

עוד הציגה החברה מכשירים חדשים לבית, כמו מכונת הכביסה שלהם המצוידת בבינה מלאכותית ויודעת לזהות את הרכב הבד שממנו עשויים הבגדים ולהתאים את תוכנית הכביסה לפיו, דרך הרעיון המעניין של "מגדל כביסה", TwinTower, המשלב מכונת כביסה ומייבש זה מעל זה ביחידה אחת ועד שואב אלחוטי שיודע לרוקן את עצמו.

אז מלבד טלוויזיות OLED חדשות עם תכונות מתקדמות (ראו גם בהמשך), LG גם מציגה שיפורים טכנולוגיים משמעותיים לסדרות ה-LCD שלה, עם עיבוד בינה מלאכותית שיודע לזהות עצמים על המסך ולשנות ולחדד את התמונה בהתאם (כמו הדגשת דמות אדם על רקע ועוד), עיבוד צליל מתקדם השומר על רמת צליל אחידה בין כמה מקורות ויצירה של צליל היקפי מהרמקולים בטלוויזיה בלבד – כמו גם עיצוב מחדש של ממשק ה-WebOS בטלוויזיות שלהם. זאת, לצד שלט שעוצב מחדש, עם כפתורי גישה ישירה לכל שירותי ההזרמה העיקריים (נטפליקס, אמזון, דיסני ועוד), וכפתורי גישה ישירה לסייען של גוגל ולאלקסה בנפרד, שזה נחמד.

בצד ה-OLED, שזו סדרת הדגל של LG, החברה מציגה טלוויזיות 8K עם תגובה מהירה מאוד של 1 מילישניה, כמו גם חיבור ישיר והתאמה לשירותי הזרמת משחקים חדישים כמו Stadia של גוגל (לראשונה בטלוויזיות, לטענת LG), לצד תמיכה ב-GSync של nVidia, ותכונות אחרות שיקרצו לגיימרים.

לבסוף, הציגה LG גם מסכים חדשים המיועדים לעבודה מקצועית מהבית כמו גם לגיימרים והשלימה את גזרת העבודה מהבית עם גירסאות חדשות ועצמתיות של מחשבי gram הקלילים (שלצערנו, לא משווקים כיום בישראל, ונקווה שאולי כן יגיעו לפה ב-2021).

אנחנו ממשיכים ועוקבים עבורכם אחרי כל החידושים בתערוכת CES (הווירטואלית השנה). המשיכו לעקוב אחרינו! (בטלגרם, אינסטגרם או פייסבוק)

נהניתם מהקריאה? שמחים לשמוע.
בכתבה שזה עתה קראתם הושקעו שעות רבות של איסוף מידע, תחקיר, כתיבה, עריכה, גרפיקה, עיצוב, צילום ועריכת וידאו. “החיבור” מופק על ידי שורה של עיתונאים מקצועיים, שבשבילם עיתונות היא שליחות – אבל היא גם פרנסה ואנחנו רוצים לעבוד עבורכם, הקוראים. 

התרומה שלכם (בעלות של כוס קפה) מבטיחה את קיומו של “החיבור” כמגזין עצמאי, אובייקטיבי, חופשי מתלות במפרסמים, ותאפשר לנו להביא לכם עוד סיפורים ומידע מעניין ומועיל, כל יום. 


אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner