טסלה מוציאה מכונית כשרה לטבעונים

טסלה מודל X

תנועת הטבעונות וההימנעות מצריכת מוצרים מהחי צברה תאוצה בשנים האחרונות, גם בישראל. אבל מי שעשתה הפתעה נעימה לטבעונים, היא טסלה, יצרנית המכונית החשמלית המפורסמת. דגם X החדש שלה, שהוא דגם כבישטח (SUV) יכיל גם גירסה "כשרה לטבעונים", תחת האפשרות Ultra White.

כעיקרון, מכוניות מורכבות כמעט לחלוטין מחומרים סינתטיים, כמו מתכת ופלסטיק, עם חריג אחד: במכוניות יוקרה, ציפוי ההגה, המושבים, ולעתים גם מוט ההילוכים וחלקים מלוח המחוונים עשויים מעור. טסלה עומדת להציע לטבעונים גירסה עם עור סינתטי, כלומר, שאף חיה לא שילמה בחייה כדי ליצור את המכונית.

המושבים הלבנים מעור סינתטי

המושבים הלבנים מעור סינתטי

אבל יש גם סיפור שמאחורי הסיפור: מי שהוציא את ההודעה לעיתונות הם ארגון PETA הפועל למען זכויות בעלי חיים, ואחד מבעלי המניות של טסלה. PETA טוענים בהודעה שלהם כי אילון מאסק, המנכ"ל והיזם של טסלה נענה לפניה שלהם בפגישת המשקיעים השנתית של 2015, וכי החברה עבדה ביחד עמם כדי ליצור את המכונית הטבעונית.

אלא מה? שבטסלה הביעו תמיהה על התזמון של ההודעה הזו לעיתונות. טסלה כבר מזמן מציעה במכוניות שלה ציפויי בד סינתטי למי שלא מעוניין בעור. החידוש היחיד הוא שבמודל X, טסלה מציעה גם ציפוי דמוי עור סינתטי.

ברקע הדברים יצוין שגם יצרניות רכב אחרות לא מתעלמות מהמגמה הטבעונית. אמנם, יש יצרניות יוקרה שנצמדות למתכון של ציפויי עור, אבל יצרניות רכב כמו BMW, מרצדס, אאודי ואקורה עושות גם הן צעדים לקראת מכוניות נטולות חומרים מהחי.

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

3 תגובותהשמיעו קולכם

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner