איך נראית מבפנים מכונת כביסה פועלת?

קיבלנו לסקירה את מצלמת האקסטרים Agfa Wild Thing, וחשבנו מה הדבר הכי מופרע שאפשר לעשות איתה? אז החלטנו לשים אותה בכביסה, ועל הדרך לתעד מה קורה בתוככי מכונת הכביסה. איך בעצם מתרחש הפלא הזה של ניקוי בגדים בתוף מתכתי גדול?

במילים אחרות: החלטנו לנצל את המארז האטום למים שלה, שבמקור מיועד לצלילה עד 30 מטר עומק, ולהשתמש בה כדי לתעד מבפנים את פעולתה של

Agfa Wild Thing עם מארז צלילה

Agfa Wild Thing עם מארז צלילה

מכונת הכביסה (במקרה, מכונת הכביסה הפרטית שלי, Bosch V331 ישנה למדי עם פתח עילי).

וזה היה הסידור: בצדו האחד של התוף הדבקנו עם המדבקות הדו צדדיות של 3M את התפס שהגיע בערכה, ואליו חיברנו את המצלמה בתוך המארז ממוגן המים. בצידו הנגדי של התוף הדבקנו פנס LED פשוט, אבל כזה שסיפק לנו די אור, ועמיד למים. זרקנו כמה גופיות וגרביים פנימה, הוספנו נוזל כביסה, לחצנו על RECORD, סגרנו את המכסה והפעלנו את המכונה על תוכנית כביסה רגילה, ללא סחיטה.

במהלך ההסרטה הסמויה מהעין, ניתק הפנס ממקומו ונשר לתוך הכביסה. זרמנו עם זה, ופשוט המשכנו לצלם. התוצאה, כפי שתראו למטה, קצת דומה במראה שלה לסרט "פעילות על טבעית", אבל משעשעת. הגירסה שלפניכם היא גירסה ערוכה בהאצה של תוכנית הכביסה המלאה, שאורכת כחצי שעה עד ארבעים דקות:

 

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

תגובה אחתהשמיעו קולכם

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner