פאזלפון – הסלולרי שתרכיבו בעצמכם

העתיד בו נרכוש מכשיר סלולרי, וכשהמעבד יתעייף נוכל פשוט להחליף אותו בחדש יותר על ידי החלפת החלק, כבר מעבר לפינה.


התנועה אותה החלה Phoneblocks  במטרה ליצור טלפון סלולרי מודולרי הולכת וצוברת תאוצה. על אף שהחזון של הארגון גדול ומקיף יותר, היא מתעתדת לבנות קהילה הדוגלת בפיתוח של מוצרים אלקטרוניים מודלריים באופן פתוח.


לאחרונה הכריזה Puzzlephone הפינית על גיוס הון ראשוני ועל כוונת החברה לבנות מכשירים גם על אדמת פינלנד (גאוות נוקיה טרם פסה מן העולם), במכשיר ה-Puzzlephone יש שלושה רכיבים: המסך והרמקולים ורכיבי אלקטרוניקה המשמשים כ"חוט השדרה", הלב- הסוללה ורכיבים נוספים, והמוח- המעבד והמצלמה.
בשם הפתיחות החברה תעשה שימוש במערכת ההפעלה אנדרואיד, אולם היא איננה פוסלת שימוש במערכות הפעלה אחרות כגון: Firefox OS ,Sailfish, Windows Phone.


על פי לוחות הזמנים של החברה, המוצר הראשון צפוי לצאת בעוד כשנה, אולם החברה טרם הציגה אב-טיפוס פעיל.

PuzzlePhone

חברה אחרת אשר ברשותה אב-טיפוס פעיל היא גוגל אשר השאירה את Project Ara בידיה כאשר מכרה את מוטורולה ללנובו.

פאול ארמאנקו, מנהל הפרוייקט אמר בראיון ל-Engadget לאחרונה כי כרגע החברה עסוקה בעיקר בפיתוח הצד של סביבת המפתחים, אולם בשנה הקרובה צפויי המכשיר לצאת גם לצרכנים. כמו כן הוא הוסיף כי הצרכנים יוכלו לבחור את רמת המעורבות שלהם בבניית המכשיר, ואף לקבל סיוע בבנייתו.

כאשר נשאל לגבי העלות הצפוייה, ענה פאול כי השמועה על מחיר של 50 דולר איננה נכונה, וכי המטרה היא ליצור מכשיר שיוכל לפנות לכל פלחי השוק.

גוגל כבר מציעה להורדה פלטפורמה למפתחים אשר מעוניינים לעצב ולפתח רכיבים לטלפון המודולרי, ובחודש הבא תערוך כנס מפתחים בו היא צפויה להציג את אב-הטיפוס העדכני של המוצר המדובר.

 

 

שנת המהפכה?

גם ענקית התקשורת הסינית ZTE הציגה השנה בכנס CES 2014 את הקונספט של החברה למכשיר מודולרי, ה-Eco-Mobius.

האם 2015 תהיה השנה בה החלה המהפכה המודולרית של הטלפונים הסלולרים? על פי הכוונות של גוגל (ואחרים) כנראה שבהחלט כן, אולם גם אם מכשיר שכזה אכן ינחת בידיהם של הצרכנים, מעניין לראות כיצד הדבר ישפיע על שוק הסלולר, והאם יצרנים כגון סמסונג, LG, יצטרפו כחלק מהפרוייקט של גוגל או שיקימו פרוייקטים מתחרים.

כיצד תהיה Phoneblocks שותפה למהלך והאם המודל של קהילה פתוחה הוא בר-קיימא? דבר אחד בטוח – שנה אחרי, Phoneblocks בהחלט יכולים בהחלט להיות מרוצים, הם הצליחו לגרום להרבה רכיבים להתחיל לזוז.

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות

הראל שטנשטיין

בעברו כתב הסלולר של מעריב, נענע10 וחורים ברשת ושימש ככתב פרילנסר של אתר EETimes האמריקאי. כיום מייעץ שטנשטיין לחברות הזנק ומפתחים בנושאי אסטרטגיה, שיווק ופיתוח אפליקציות לטלפונים חכמים ומחשבי לוח.

2 תגובותהשמיעו קולכם

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner