הטלפון המודולרי של גוגל קורם עור וגידים

project ara

בכנס מפתחים שערכה גוגל אמש (ד'), הציגה החברה את ההתקדמות ב-Project ARA, ואת מפת הדרכים לעתיד הקרוב.
מצד אחד ישנם נושאים פתוחים ברמת החומרה והתוכנה, כגון: החיבורים של המודלים נעשה כיום באמצעות מגעים אלקטרוניים, אלו נוטים להישרט בהחלפה תכופה של המודלים. לכן הודיעו בגוגל כי רק לפני ימים מספר נמצא פיתרון עובד והוא בדמות השראה אלקטרו-מגנטית אשר תחליף את החיבורים הפיזיים.

בנוסף על מערכת ההפעלה אנדרואיד לעבור שינויים רבים בכדי שתוכל לעבוד עם רכיבי חומרה שונים במקביל, בניגוד למצב כיום בו חברה אחת מתכללת את כל רכיבי החומרה. עוד עמלים בגוגל על כך שכבר באב הטיפוס הבא יישר המכשיר קו מבחינת היכולות אל מול המכשירים הקיימים בשוק, בתחום הדור הרביעי, משך חיי הסוללה, ועוד.


מעבר לכך ברמת השיווק והלקוח הסופי, השינוי ש-Project ARA צפוי לחולל בשוק אינו קל לחיזוי, לדוגמא האם "פרדוקס הבחירה" יגרום לאנשים להיבהל ממבחר האופציות שהמכשיר יציע ויבחר באופציה הבטוחה והיא המכשירים הקיימים בשוק.
ברמת המודל העסקי ליצרני המודלים בגוגל בוחנים את נושא ההשאלה, כך שלמשל אדם שירכוש מודל של מצלמה יכול להשאיל אותו לחברו, ועוד.
על כן גוגל בחרה להשיק פיילוט למכשיר בפורטו ריקו בשנה הקרובה וזאת בכדי לענות על חלק מהשאלות הקיימות, שאלות רבות עוד נותרו פתוחות, אך כטבעה של טכנולוגיה, הללו יקבלו מענה עם הזמן.

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות

הראל שטנשטיין

בעברו כתב הסלולר של מעריב, נענע10 וחורים ברשת ושימש ככתב פרילנסר של אתר EETimes האמריקאי. כיום מייעץ שטנשטיין לחברות הזנק ומפתחים בנושאי אסטרטגיה, שיווק ופיתוח אפליקציות לטלפונים חכמים ומחשבי לוח.

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner