אופנוע רחף: מגלקסיה רחוקה לצבא האמריקאי

משרד ההגנה האמריקאי חתם על חוזה לפיתוח אופנוע רחף שישמש את חייליו למשימות סיור. הרכב יתבסס על הכלי המרחף של Malloy Aeronautics הבריטית, שתמשיך לפתח אותו ולהתאים אותו לדרישות הצבא בשיתוף פעולה עם חברה מקומית ממארילנד.

אופנוע רחף הוא פנטזיה מוכרת מאז צאתו למסכים של מלחמת הכוכבים: שובו של הג'די. הוא אולי שני במגניבותו לחרב האור, חלום רטוב נוסף שהעניק לנו העולם הדמיוני של ג'ורג' לוקאס, אבל בעל פוטנציאל שימוש נרחב יותר בעולם האמיתי. Malloy Aeronautics, אחד ממספר הזנקים שפועלים כיום בשאיפה לפתח אופנוע רחף פרקטי, הציגה אב-טיפוס ראשון שלו ב-2011 והשלימה סיבוב מימון מוצלח בקיקסטרטר בשנה שעברה.

האופנוע של Malloy נראה כמו גרסה מוגדלת של רחפן מרובע-להבים מהסוג שאנחנו רגילים לראות בישומי איסוף מודיעין וגם בצעצועים לשוק הביתי בשנים האחרונות. אלא שגודלו, המשקל שהוא צריך לשאת, צרכי ההיגוי ופרופיל הטיסה מחבק השטח שלו מעמידים את מהנדסיו בפני אתגרים חדשים. בין השאר, האופנוע צריך להיות בעל מערכת יצוב יעילה שתמנע ממנו להתהפך או לאבד כוח עילוי עם השינויים במרכז הכובד שיתחוללו כתוצאה מתנועת הטייס ויחס פני הקרקע לכיוון כוח המשיכה.

הגרסה שנבחנת כרגע נושאת בובת ניסויים במשקלו של אדם בוגר ומונחית מרחוק. דרישות הצבא הן לרכב שיוכל לשאת לטווח טיסה ארוך חייל כולל ציוד מלא ואספקה, סך הכל קרוב לארבע מאות קילוגרם של מסה יחד עם המשקל העצמי, ושיאפשר לטייס לנהוג ברכב עצמאית. לצרכי ההיגוי המקומי המפתחים מתכוונים לנסות גם הגאים כמו אלה של אופנוע מסורתי וגם שלט דמוי בקר משחק.

מלבד דגם הסיור, החזון של Malloy לעתיד הרכב כולל שימושים ללא-טייס כמו נשיאת אספקה למקומות קשים או מסוכנים לגישה וחילוץ מהיר ובטוח של פצועים משדה הקרב או מאזורי אסון.

גם חברת Lexus, חטיבת רכבי היוקרה של טיוטה הודיעה כי גם היא שוקדת על רחפן מתוצרתה, לאחר כ-18 חודשי פיתוח, הציגה החברה סרטון בו נראה הרחפן, המבוסס על מגנטים ומולכי-על מקוררים בחנקן נוזלי (מה שמסביר את האדים הנידפים מהרחפן)

לא כל הנסיונות לפתח אופנוע רחף עושים את זה לאט ובטוח עם בובות ניסוי: שיא העולם בטיסה מאוישת על כלי רכב כזה נרשם בקנדה בשנה שעברה על ידי אלכסנדר דורו, שבנה והטיס את המכונה.

 

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

אודי יוגב

אודי יוגב כותב על משחקי מחשב והתעשיה שגדלה סביבם מאז שנת 2000, כותב, כתב או שימש כעורך עבור ynet, נענע10, vgames ו-Games.co.il. הזיכרון השני שלו הוא הפעם הראשונה שהוא קשר את שרוכי הנעליים לבד. הראשון הוא של משחק פונג ביתי מאטארי, שהפגישה איתו היוותה, מתברר, סוג של התחלה של סוג של קריירה.

תגובה אחתהשמיעו קולכם

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner