הסלפי ששווה לחכות לו

לדימיטרי מורוזוב, אמן דיגיטלי ומוזיקאי, נמאס מתרבות האינסטנט של הסלפי. אז הוא עשה מעשה: הוא חיבר מצלמה למכונת כתיבה אלקטרונית, ומפיק דיוקנאות בקוד ASCII.

דימיטרי מורוזוב, הידוע גם בכינוי vtol, הוא מוזיקאי, מהנדס ואמן רוסי. למורוזוב נמאס מהסיפוק  החזותי המהיר שמעניקה תרבות הסלפי, שכן כידוע, הדברים שממתינים להם הם השווים באמת. ולכן, הוא גורם לאנשים להמתין בסבלנות לדיוקן העצמי שלהם.

מורוזוב נטל מצלמת iSight של אייפון, וחיבר אותה באמצעות בקר ארדואינו למכונת כתיבה אלקטרונית ישנה מדגם Brother sx400. התוצאה: דיוקנאות עצמיים שמודפסים באמצעות תווי טקסט בודדים, מה שמכונה גם אמנות ASCII, על שם פרוטוקול ההמרה הקלאסי שממיר את הקשות המקלדת לשפה שגם מחשבים מבינים.

היצירה, שנקראת פשוט i/o (ראשי תיבות של קלט-פלט), הוצגה בפסטיבל 101 בסיינט פטרסבורג בחודש שעבר, אבל תוכלו לחוות הדגמה בסרטון.

 

אולי תתחברו גם לאלה?

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 16 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

השאר תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

banner
%d בלוגרים אהבו את זה: