נעלי בלט שהופכות מחול לציור דיגיטלי

pointe shoes e-traces

אם תמיד נראה לכם שרקדנים מציירים באוויר בתנועתם, הרי שזה לא מקרי. כעת, פרויקט גמר של סטודנטית לעיצוב מברצלונה משדך בין נעלי אצבע ומעגלים מודפסים – והופך את התנועה לציור של ממש.

פרויקט הגמר של לסיה טרובאט מאאוניברסיטת פומפאו פברה, חיבר בין מעגל ארדויאנו בגירסה המיוחדת למחשוב לביש, חיישני לחץ ותנועה וזוג נעלי אצבע (פוינט), אותן נעליים מיוחדות המאפשרות לרקדניות בלט לעמוד ולרקוד על קצות האצבעות. הנתונים שנאספים מהחיישנים,  נשלחים לאפליקציה שנכתבה במיוחד שהופכת את התנועות לציורים דמויי קליגרפיה. טרובאט מכנה את הפרויקט כולו E-Traces, כלומר עקבות אלקטרוניים של מחול, מה שנותר אחרי התנועה.

מלבד הפוטנציאל האמנותי האדיר של שילוב בין מחול, וידאו ארט וציור, לפרויקט של טרובאט יש גם ערך לימודי לאמנות המחול: רקדנים יכולים באמצעות נעלי הבלט ה"משפוצרות", לתעד את התנועה שלהם, להשוותה עם תנועה של רקדנים אחרים ולתקן טעויות בתנועה, או ליצור התאמות ליצירת מחול כקבוצה. הדוגמה של טרובאט יושמה על נעלי אצבע של בלט קלאסי, אבל בעמוד הפרויקט מוסבר כי ניתן להמיר את הטכנולוגיה לסגנונות מחול נוספים.

מצגת זאת דורשת JavaScript.

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

תגובה אחתהשמיעו קולכם

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner