סמסונג מציגה מסכים שקופים

ללהקת נקמת הטרקטור יש שיר בשם "מסכים שטוחים". לו היה אבי בללי כותב את השיר הזה היום, הוא היה קורא לו מסכים שקופים. סמסונג חשפה היום (ד') מרקע שקוף לחלוטין, בגודל של 55 אינץ'. למסכים השקופים החדשים יש שימושים רבים. מלבד המראה העתידני (חשבו על טלוויזיה שטוחה ושקופה לחלוטין באמצע הסלון שלכם… עכשיו צריך להתחיל לחשוב איפה מחביאים את הלכלוך) של מסך שכזה, השימוש האפשרי שלו הוא לצורכי פרסומות ומסחר, ולשם סמסונג מייעדת אותם.

המסך מכיל את טכנולוגיית זיהוי התנועה והמיפוי התלת ממדי של אינטל, RealSense, שכבר כתבנו עליה פה לא פעם בעבר, שיודעת לזהות מחוות תנועה, זיהוי פנים מלא, זיהוי קולי ועוד. חשבו למשל על האפשרות של "חדר מדידה וירטואלי" או "מראה דיגיטלית" בחדרי מדידה – מסכים שקופים שכאלה יאפשרו לכם בקלות למדוד תכשיטים או בגדים, בלי צורך להיכנס לתא מדידה או להחליף חולצה.

לטענת החברה, מסכי ה-OLED השקופים שלה, צבעוניים ובהירים יותר מהתחרות בשוק בתחום המרקעים השקופים, אבל יש להניח שגם החברות האחרות לא נחות על זרי הדפנה בתחום. כמובן, ההמצאה הזו לא תהיה אצלנו בסלון בקרוב, אבל טכנולוגית היא נראית מרשימה מאוד.

samsung-transparent-oled02

מקור: Engadget

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

תגובה אחתהשמיעו קולכם

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner