הטלפון המודולרי ארה (ARA) יגיע לחנויות ב-2017

טלפון פרויקט ארה

אחת החדשות הכי טובות מוועידת המפתחים של גוגל, היא ההתקדמות של פרויקט ארה (ARA), הטלפון המודולרי של גוגל. גוגל הודיעה כי הטלפון יוצא מהידיים של צוות הפיתוח של הפרויקטים המיוחדים (ATAP), ומקבל יחידה עסקית משלו, בראשות ריק אוסטרלו – מי שהיה המנכ"ל של חטיבת הניידים של מוטורולה כשישבה תחת הגג של גוגל, ולפני שנמכרה ללנובו.

הטלפון המודולרי יראה אור בשווקים במהלך שנת 2017, כך אומרים בגוגל, כאשר גירסת המפתחים תצא בסתיו. התנועה קדימה של פרויקט הטלפון המודולרי (ראו גם בהמשך), היא לא רק בשורה משמחת לקידום הרעיון של טלפון פריק, אלא גם נקודת ציון היסטורית נוספת: זו תהיה הפעם הראשונה שגוגל עומדת לייצר חומרה סלולרית תחת קורת הגג שלה. מפתחים יכולים להירשם לתוכנית הפיתוח של המודולים של ארה כבר כעת. 

 

על אודות פרויקט ארה
פרויקט ארה נולד במקור במוחו של דייב האקנס, מעצב הולנדי, שהגיש כפרויקט גמר ללימודיו באקדמיה לעיצוב באיינדהובן את PhoneBlocks. כאשר החשיבה מאחורי פונבלוקס, היא לפרק את הטלפון החכם לגורמים, לאבני בניין קטנות, בלוקים, אותם ניתן להרכיב כמו לגו על בסיס מרכזי. אתם רוצים טלפון עם מצלמה יותר טובה? אל תקנו אחד חדש. פשוט שלפו את בלוק המצלמה, והחליפו אותו באחר. הלך הזיכרון? שלפו את בלוק הזיכרון ושימו אחד חדש. צריכים עוד נפח אחסון? הוסיפו עוד בלוק, בדומה למבנה של מחשבים שולחניים שכבר קיים שנים. האקנס החל לעבוד יחד עם מוטורולה, אז בבעלות של גוגל, שהחלו לעבוד על חזון דומה תחת שם הקוד פרויקט ארה (ARA).

טלפון פרויקט ארה

עד מהרה האקנס, ופונבלוקס נבלעו אל תוך המיזם הגוגליאני, שהובל בידי ATAP, צוות הפרויקטים המיוחדים של ענקית הרשת, או אם תרצו – הקומנדו של גוגל. פרויקט ארה עשה את החשיפה הגדולה שלו בוועידת המפתחים של גוגל בשנה שעברה, שם הראתה גוגל שהחזון של האקנס קרם עור וגידים – שידרה ראשית, שאליה אפשר לחבר ולפרק פשוט על ידי החלקה, מגוון של רכיבים – מעבד, זיכרון, מצלמה, סוללה וכל השאר. ברם, הקונספט של פרויקט ארה נתקל בקשיים שיצרה הפריקות: בשעה שבטלפון רגיל פשוט מלחימים את כל הרכיבים למעגל מודפס מרכזי ואין בעיות תקשורת, בטלפון של ארה, כיון שהכל חיצוני, התקשורת בין הרכיבים לבין עצמם הופכת להיות הרבה יותר סבוכה. הטלפון של ארה היה אמור להתחיל להימכר ב-2015, אבל ההפצה נדחתה למועד בלתי ידוע – עד החדשות הטובות של השבוע. 

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner