אז כמה תעלה לכם החלפת סוללה לאייפון בישראל?

מאת: דפנה הראל כפיר, פואנטה

אחרי שורה של תביעות ייצוגיות בארה"ב נגד אפל, וכדי להתמודד עם משבר האמון שנוצר בין הצרכנים לבין החברה האמריקנית, לפני כמה ימים פרסמה אפל התנצלות לצד הטבה, שלפיה בעוד חודש אפשר יהיה להחליף סוללות של אייפון מדגמי אייפון 6 ומעלה ב-29 דולר בלבד. 

אלא שהזעם הציבורי כלפיה לא נרגע ואף להפך, שהרי אף אחד מאיתנו לא באמת יכול לסבול סמארטפון זוחל אפילו יום אחד, וחודש הוא כמו נצח במובן הזה… לכן, נכנעה אפל ללחצים והודיעה שההנחה על החלפת סוללה תינתן באופן מיידי.

למי שלא עקב אחרי הפרשה, הנה תקציר הפרקים הקודמים: לפני כשבועיים פורסמו ממצאים שמאמתים טענה שמסתובבת בתעשיה שנים רבות,  כי בעת התקנה של עדכון גרסה במכשירי אייפון מדגמים קודמים (דגמי אייפון 6 ו-7) אפל מחוללת באופן יזום האטה של המכשיר. אפל נימקה זאת בכך שהאטת המכשיר (למעשה, מעבר לביצוע פעולות טורי במעבד במקום מקבילי) נועדה למנוע מצב של כיבוי פתאומי בשל היחלשות הסוללה כתוצאה מהזדקנותה ובלאי טבעי של סוללות ליתיום יון.

זאת, אחרי שמיליוני צרכנים בעולם רצו בשנים האחרונות בהמוניהם אל חנויות אפל לרכוש מכשיר חדש, ולא העלו בדעתם שהחלפת סוללה תפתור את בעיית האיטיות של המכשיר. כאמור, הזעם והתביעות הביאו את אפל להכריז על הנחה למי שירצה להחליף סוללה באייפון שלו, וזה קורה בכל העולם.

קראו כתבות מעניינות נוספות בפואנטה:

לפי הודעת אפל, החלפת הסוללה תעלה 29 דולר במקום 79 דולר לפני מסים (כ-111 שקל במקום כ-300 שקל – לאחר הוספת המס שנגבה בניו יורק, למשל). המחיר הזה יהיה זמין בכל חנויות אפל או אצל המשווקים המורשים שלה. אפשרות נוספת היא לשלוח את המכשיר למחלקת התמיכה של אפל. תוקף ההטבה הוא שנה בלבד, עד סוף 2018.

וכמה תעלה סוללה של אייפון 6 ומעלה בישראל?

בעקבות ההכרזה, צרכנים רבים בישראל תוהים כיצד יוכלו גם הם להחליף את הסוללה במחיר מוזל.

רשת iStore הגיבה במהירות, וביום שישי פרסמה כי החל מסוף ינואר תאפשר לבעלי מכשירים שאינם באחריות, החלפת סוללה במחיר מוזל של כ-150 שקל, במקום במחיר של כ-400 שקל.

ב-iStore מסבירים שהפער בין המחיר לארה"ב נובע מהבדלי המיסוי, שכן על מחיר הסוללה בארה"ב יש להוסיף בארץ 15% מכס ו-17% מע"מ.

ברשת איי דיגיטל המחיר יהיה דומה: 145 שקל לסוללה. מהרשת נמסר כך: "עלות החלפת סוללה מקורית, לדגמי iPhone 6 ומעלה, תעמוד על 145 ש״ח בסניפי  iDigital. מלאי הסוללות המקוריות יגיע מאפל לארץ לקראת סוף ינואר 2018 ואנו נערכים לביצוע החלפת הסוללות בפועל ברשת iDigital מיד עם הגעת המלאי. אנו ממליצים להתעדכן לקראת סוף החודש באתר האינטרנט לגבי המועד המדויק של תחילת החלפת הסוללות".

פורסם במקור ב-פואנטה – בלוג הצרכנות של דפנה הראל כפיר

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

דפנה הראל כפיר

ב-11 השנים האחרונות ערכתי את מדור הצרכנות ב"גלובס", כתבתי בחלקים שונים של העיתון והגשתי באתר "גלובס" מבזקים כלכליים ואת התוכניות "ברקוד" ו"צ'ק אין". ביססתי את מעמדי כמומחית בתחום הצרכנות וכפרשנית בתוכניות טלוויזיה שונות, כמו "הכול כלול" בערוץ 10, אורלי וגיא בערוץ 10, "הבוקר של קשת" בערוץ 2, "סוגרים חשבון" בחינוכית ועוד. סיקרתי, ראיינתי וערכתי, כתבתי, ניתחתי ועיצבתי – כשבכל יום שבתי וראיתי לנגד עיניי מחדש את המטרות שבעיניי צריכות לעמוד לנגד עיני כל עיתונאי ועיתונאי: לספק תוכן חשוב, מהימן, מחדש ומועיל.

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner