חדשות מתחנת החלל: חודשה האספקה ונשבר שיא השהייה

תחנת החלל הבינלאומית

ספינת המשא הבלתי מאוישת "פרוגרס 60", סיימה שלשום (א') את מסעה הארוך ועגנה בתחנת החלל הבינלאומית. זאת, לאחר מסע של 400 קילומטר לערך מעל דרום האוקייאנוס השקט, דרום מזרחית לניו זילנד.

פרוגרס 60 ציידה את תחנת החלל הבינלאומית, ביותר משלושה טונות של מזון, דלק ומצרכים, כולל 880 ק"ג של דלק מניע, כ-50 ליטר חמצן, 420 ליטרים של מים ועוד 1,421 ק"ג של חלקי חילוף, אספקה וציוד ניסויי עבור חברי משלחת 44 שכרגע חיים ועובדים בחלל. פרוגרס 60 תישאר אצלם בחניה למשך ארבעת החודשים הקרובים (אלא אם איזה חוצן יחליט לקחת אותה לסיבוב).

תחנת החלל הבינלאומית

קיבלו אספקה. תחנת החלל הבינלאומית

שנתיים בחלל

ואם הזכרנו את חברי משלחת 44, מפקד המשימה, הקוסמונאוט גנאדי פדלקה (שהגיע לתחנה עם המשלחת הקודמת, משלחת 43), שבר את שיא השהייה המצטבר בחלל. פדלקה נמצא בסך הכל 813 ימים בחלל, ובכך הוא שבר את השיא הקודם, של 803 ימים, שקבע הקוסמונאוט סרגיי קריקאלב ב-2005. באופן מצטבר, מבלה פדלקה כבר למעלה משנתיים בחלל. הוא עתיד לחזור לכדור הארץ בתחילת ספטמבר.

שני חברי המשלחת שלו, הקוסמונאוט מיכאל קורניאנקו והאסטרונאוט סקוט קלי, ישהו בתחנה קרוב לשנה, הזמן הארוך ביותר למשימה מיואשת בחלל, במטרה להבין כיצד הגוף האנושי מגיב ומסתגל לסביבה האלימה של החלל. המידע שיתקבל מהמשימה, ייבדק כדי למצוא דרכים כיצד להקטין את הסיכונים של משימות ארוכות טווח בחלל – כאשר היעד הוא טיסה מאוישת למאדים, שאמורה להתרחש בעוד כשני עשורים. השניים עתידים לחזור לכדור הארץ יחד עם משלחת 46, במרץ 2016, אחרי שהות של 342 ימים בחלל.

 

 

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner