שלום, כדור הארץ: משלחת 43 בחלל

האסטרונאוט סקוט קלי, והקוסמונאוטים מיכאל קורניאנקו וגנאדי פדלקה הגיעו ביום ששי האחרון לתחנת החלל הבינלאומית, והצטרפו למשלחת 43, בפיקודו של טרי וירטס מנאסא, עם אנטון שקפלרוב מסוכנות החלל הרוסית רוסקוסמוס, וסמנתה קריסטופורטי האיטלקיה מסוכנות החלל האירופית (ESA).

קלי וקורניאנקו ישהו בתחנה קרוב לשנה, הזמן הארוך ביותר למשימה מיואשת בחלל, במטרה להבין כיצד הגוף האנושי מגיב ומסתגל לסביבה האלימה של החלל. המידע שיתקבל מהמשימה, ייבדק כדי למצוא דרכים כיצד להקטין את הסיכונים של משימות ארוכות טווח בחלל – כאשר היעד הוא טיסה מאוישת למאדים, שאמורה להתרחש בעוד כשני עשורים.

מחקר התאומים

הצוות יערוך כמה מאות ניסויים בביולוגיה, ביוטכנולוגיה, פיזיקה ומדעי כדור הארץ – מחקר שישפיע גם על החיים כאן. זווית מעניינת היא המחקר שעומד להתבצע על סקוט קלי שישהה בתחנה, ובמקביל, על אחיו התאום, האסטרונאוט לשעבר מרק קלי. המחקר ישווה מידע בין האחים קלי הזהים גנטית, כדי לזהות שינויים המתרחשים ברמה התאית בחלל.

במהלך השהות, יגיעו לתחנה רכבי אספקה רוסי ואמריקני. שיביאו עמם טונות של מזון, דלק ואספקה, כמו גם ערכות ניסויים נוספות. וירטס, שקפלרוב וכריסטופורטי, יחזרו ארצה עוד כחודשיים במאי 2015. אז פדלקה הרוסי יהפוך למפקד משלחת 44. פדלקה ישהה ששה חודשים בתחנה, מה שיהפוך אותו למפקד תחנת החלל הבינלאומית בפעם הרביעית, והאדם שמחזיק בשהות המצטברת הכי ארוכה בחלל אי פעם. קלי וקורניאנקו יחזרו לכדור הארץ במרץ 2016, יחד עם משלחת 46, אחרי שהות של שלוש מאות ארבעים ושניים ימים בחלל.

קטנה לפני פיזור

בזמן שקלי, פדלקה וקורניאנקו עשו את דרכם בסויוז אל התחנה, התרחשה התפרצות סולארית על פני השמש. הנה תיעוד:

   

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner