דייסון v15 ימצא לכם אבק עם לייזר

דייסון v15 מגלה אבק עם לייזר

דייסון היא חברה הידועה בחדשנות שלה, ונחשבת לחוד החנית של פיתוחים טכנולוגיים בתחומי הנעת אוויר. דייסון כמובן הפך להיות שם גנרי לשואבי אבק, אבל בניגוד לקפיצת הדרך האחרונה של דייסון (הוספת סוללה ניתקת ל-V11), הדגם החדש, דייסון v15, מביא עימו בשורות מעניינות, ובראשן – איתור אבק עם לייזר.

העיקרון שהנחה את מהנדסי דייסון הוא העובדה הפשוטה שאפשר לראות חלקיקי אבק כשהם נלכדים בקרן אור. לכן, בראש הרצפות בדגם החדש הותקן לייזר ירוק, בגובה של 7.2 מ"מ מהרצפה, ובזווית של מעלה וחצי, כך שהוא מאיר את השטח שלפני השואב, כך שאפשר ממש לראות ולאתר את האבק. אם יצרנים מתחרים הוסיפו נורת LED בראש השואבים שלהם, הרי שדייסון, כמו בפוקר, משווים ומעלים. ברם, בחברה מודים כי היעילות של התכונה תלויה בכמות האור הסביבתי.

הדגמה של הלייזר ב-דייסון v15

חידוש נוסף שדייסון מביאים עם ה-דייסון 15v דווקא נלקח מעולם מטהרי האוויר, תחום נוסף שבו דייסון מוכרת. הם הוסיפו חיישן בתוך מיכל האבק, שסופר חלקיקים – ומציג אותם על צג ה-LED של ה- דייסון v15 . ככה, אתם ממש יכולים לדעת ולמדוד (שלום דור Q) כמה אבק וכמה חלקיקים הדייסון שלכם באמת סילק מהבית, ולפי גודלם: חלקיקים גדולים מעשרה מיקרון (אבקנים ואלרגנים), גדולים מ-60 מיקרון (אבק מיקרוסקופי ותאי עור מתים), גדולים מ-180 מיקרון, כמו קרדית האבק, וחלקיקים הגדולים מ-500 מיקרון, כאלה שאפשר כבר לראות בעין כמו גרגירי סוכר או פרעושים לא עלינו.

צג שאיבת החלקיקים ב-דייסון v15

כמובן, ב- דייסון v15 כמו כל קודמיו, אנחנו מקבלים את כל התכונות שהתרגלנו לקבל ולאהוב בדגמים הקודמים – כמו ריבוי ציקלונים, ריקון מיכל האבק בלחיצה אחת ובדגם האחרון, גם הסוללה הניתקת.

עוד בחיבור:
הצצה ראשונה ל-Dyson eye360
"אם המוצר שפיתחנו לא מספיק טוב, אנחנו נזרוק אותו" (ראיון עם מהנדס בדייסון)

ה- דייסון 15V ששמו המלא הוא v15 Detect, נמכר כבר בארצות הברית תמורת 700 דולר, ומדייסון נמסר לנו שהוא יגיע לישראל בקיץ.

נהניתם מהקריאה? שמחים לשמוע.
בכתבה שזה עתה קראתם הושקעו שעות רבות של איסוף מידע, תחקיר, כתיבה, עריכה, גרפיקה, עיצוב, צילום ועריכת וידאו. “החיבור” מופק על ידי שורה של עיתונאים מקצועיים, שבשבילם עיתונות היא שליחות – אבל היא גם פרנסה ואנחנו רוצים לעבוד עבורכם, הקוראים. 

התרומה שלכם (בעלות של כוס קפה) מבטיחה את קיומו של “החיבור” כמגזין עצמאי, אובייקטיבי, חופשי מתלות במפרסמים, ותאפשר לנו להביא לכם עוד סיפורים ומידע מעניין ומועיל, כל יום. 


רוצים לדעת על עוד חידושים מעניינים? הירשמו עכשיו לערוץ הטלגרם של החיבור ותדעו ראשונים

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

תגובה אחתהשמיעו קולכם

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner