דיווח: Mediatek תעשה שימוש במעבדים הגרפיים של AMD

בתערוכת הסלולר, ובכלל בשנה האחרונה ניתן היה לשים לב לפופלריות להן זוכים המכשירים הזולים בכלל, והמעבדים המוזלים שבתוכם בפרט.
הללו מייוצרים לעיתים תכופות על ידי חברות פחות מוכרות כגון: Rockchip, Mediatek וכולי, אך המגמה הזאת אט אט נוגסת במעבדים המיועדים למכשירים בטווח הבינוני-גבוה.
על פי הדיווח, חברת Mediatek תרכוש זיכיון לעשות שימוש במעבדים הגרפיים של חברת AMD, מעבדי ה-Readon הזכורים לטובה. מהלך דומה  עשתה Qualcomm ב-2009, כשרכשה טכנולגיית עיבוד גרפי מחברת ATI (לימים AMD) ואשר קיבלה את השם Adreno (אדרנו).

מהלך שכזה יעזור ל-Mediatek לבדל את עצמה משאר המתחרות, אשר עושות שימוש בטכנולגיית העיבוד הגרפי הביתית של ARM או Imagination Technologies – כמו Qualcomm ו- nVidia. באותה נשימה יסייע המהלך ל-AMD להיכנס בקלות יחסית לשוק הסלולר, שוק ש-אינטל מסתערת עליו בכל הכח.

בכלל, יצרניות השבבים הפחות מוכרות זוכות לעדנה. כך למשל על פי השמועות, גירסאת הפאבלט של ה- HTC ONE M9 תצוייד במעבד מבית Mediatek ולא במעבד מבית Qualcomm, אינטל חתמה על הסכם עם חברת Rockchip בכדי להרחיב את היצע המעבדים של החברה, ו-HP בחרה בשבבי Allwinner בטאבלטים המוזלים של החברה. Allwinner הכריזה לאחרונה על מעבד מרובע ליבות, מבוסס 64 ביט, אשר מסוגל לתמוך בווידאו ברזולצייה של 4K במחיר של חמישה דולרים בלבד. ממש קופיקס של המעבדים.

ההצלחה של חברות השבבים בשוק המכשירים המוזלים גררו גם את השחקניות הגדולות ביניהן Qualcomm, ואינטל להתחרות בשווקים הללו. אבל בינתיים נראה שהראשונות מכוונות גם למקומות אחרים.

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות

הראל שטנשטיין

בעברו כתב הסלולר של מעריב, נענע10 וחורים ברשת ושימש ככתב פרילנסר של אתר EETimes האמריקאי. כיום מייעץ שטנשטיין לחברות הזנק ומפתחים בנושאי אסטרטגיה, שיווק ופיתוח אפליקציות לטלפונים חכמים ומחשבי לוח.

תגובה אחתהשמיעו קולכם

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner