סיאנוג'ן – הסוף?

סיאנוג'ן

בשקט בשקט, בתוך סוף השבוע וחופשת החג באירופה ובארצות הברית, הודיעה הפצת האנדרואיד הפופולרית, סיאנוג'ן, כי תפסיק את כל השירותים שלה ב-31 בדצמבר, כלומר, בעוד כשבוע.

ההפצה הפופולרית, במקור פיצול של אנדרואיד, שהפכה לחברה מסחרית ב-2013, מתוך מטרה להוות אלטרנטיבה לאנדרואיד עצמה ולהוות מערכת הפעלה שלמה לטלפונים כמו OnePlus, עברה בחודשים האחרונים סדרה של תהפוכות ושינויים. האחרון שבהם, היא ההודעה כי החברה תפסיק לספק שירותים עבור טלפונים המבוססים על מערכת ההפעלה שהיא מספקת, ב-31 בדצמבר.

עדכונים יומיים, מה שמכונה בעגה המקצועית nightly (כלומר, שמועלים מדי לילה), יפסיקו להתפרסם. ההתקנות הקיימות וקוד המקור לפיתוח בידי הקהילה, ימשיך להיות זמין למי שירצה להמשיך תחזוקה ופיתוח באופן עצמאי. 

מייסד סיאנוג'ן המקורי, סטיב קונדיק, עזב את החברה אחרי שהביע שאט נפש מאופן הניהול שלה, ובהיסטוריה שלה גם שינויים נוספים ופיטורי עובדים. המנכ"ל הנוכחי, היזם הישראלי ליאור טל, מוביל מהלך של הפיכת סיאנוג'ן לשורה של רכיבים מודולריים, אותם תוכל כל יצרנית סלולר להוסיף לטלפונים שלה.

ברם, אלה חדשות רעות לבעלי טלפונים המבוססים על סיאנוג'ן, כמו OnePlus או Zuk. מעניין יהיה לראות מה יקרה כשבעלי הטלפונים ילחצו על כפתור חיפוש עדכונים ב-1 בינואר 2017, אבל המשמעות האפשרית היא שהם יצטרכו להתחיל לחפש טלפון חדש.

מקור: TheVerge

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

תגובה אחתהשמיעו קולכם

  • הם יוכלו לעבור מ Cyanogen OS לפורק שימשיך את הגרסה הקהילתית CyanogenMod. סביר שבין כה ה OnePlus One היה מפסיק לקבל עדכונים רשמיים בקרוב.

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner