הג'קט החכם של גוגל וליוויס Commuter יהיה זמין בסתיו

commuter

בוועידת המפתחים של גוגל לפני שנתיים, גוגל i/o, אחד הפרויקטים של מחלקת המחקר המתקדם של החברה שמשך את רוב תשומת הלב, היה פרויקט ג'קארד, שבמסגרתו הוצג בד ששולבו בו סיבי חישה, והוא למעשה מתפקד כמו ממשק מגע לכל דבר. הסקפטים בשעתו הרימו גבה ושאלו – בשביל מה זה טוב? והנה באה התשובה: ג'קט ג'ינס חכם המגיב למחוות, שפותח בשיתוף עם חברת הג'ינס הידועה ליוויס. בוועידת SXSW, הכריזו אנשי הפרויקט שהג'קט הראשון, מדגם commuter (יוממן), יעשה את דרכו לחנויות כבר בסתיו הקרוב.

בסרטון ההדגמה שמלווה את המוצר ונחשף עוד במאי, נראה הלובש אותו (שרוכב על אופניים) מתפעל את הטלפון שלו פשוט על ידי מחוות והחלקות על הבד (מעביר שירים, עונה לשיחות וכו'). כדי לשפר את התקשורת מול הטלפון, הג'קט מלווה בצמיד בלוטות', שמטפל בקישוריות מול הסמארטפון. החיסרון היחיד שנראה כרגע לעין, הוא המחיר. הג'קט הזה אינו זול כלל ועיקר: 350 דולרים מחיר לצרכן, אבל זוהי הדגמה ראשונית ומעניינת של מוצר בולט בתחום המחשוב הלביש, שאיננו תכשיט או חפיץ שנענד על הגוף, אלא מלבוש של ממש.

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner