הממשל בסין פועל לחסום חיבורים לא מפוקחים

open highway

הממשל הסיני הורה לספקיות האינטרנט במדינה (כולן בבעלות ממשלתית), להתחיל לחסום ב-1 בפברואר 2018 חיבורים לרשתות וירטואליות פרטיות (VPN). בכך הממשל הסיני סוגר צוהר עיקרי של החברה הסינית לאינטרנט לא מסונן, ומכביד עוד יותר את ידו בפיקוח על הרשת. 

צ'יינה מובייל, צ'יינה יוניקום, וצ'יינה טלקום ייאלצו החל משנה הבאה למנוע מאזרחים פרטיים, מקומיים וזרים להתחבר לרשת באמצעות שירותי VPN, דרך פופולרית המשמשת סינים ואזרחים זרים המבקרים במדינה לעקוף את האיסורים הממשלתיים, ולהתחבר לאתרים ושירותי רשת אסורים מבחינת הממשל הסיני, למשל, שירותי גוגל שונים, פייסבוק ואחרים – הכל בשם השמירה על היציבות החברתית.

במסגרת תוכנית ה-"ריבונות הדיגיטלית" של שי ג'ינגפינג, המזכיר הכללי של המפלגה הקומוניסטית הסינית, החל ממשלו לסגור פרצות במה שמכונה "חומת האש הגדולה", מערכת הניטור והמניעה המחמירה של הסינים, המונעת מבני ארצם גישה חופשית אל הרשת ואל אתרים בלתי רצויים לממשל.

קשה לומר שצעד זה בא כהפתעה. עוד בינואר הזהיר משרד התעשיה וטכנולוגיות המידע הסיני, כי הוא עומד להגביר את האכיפה כנגד שירותי VPN בלתי מורשים, והזהיר ארגונים להגביל את השימוש בשירותים כאלה לשימושים פנימיים בלבד, אך לא לגישה לרשת האינטרנט הכללית.

משתמשים בסין העריכו כי המדיניות הממשלתית החדשה תפגע ביחידים, וגם בחברות עסקיות הזקוקות לקשר בלתי מופרע עם העולם. 

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner