זאפפפפ! צלינו לך את הרחפן!

Photo of a quadrocopter on sunset sky

הכמעט תאונה שאירעה לפני כשבועיים בנתב"ג שבה רחפן שטס בשטח האווירי של שדה התעופה וכמעט גרם לתאונה ולהתרסקות אפשרית של המטוס, העלתה לכותרות ולתודעה את את הסכנה שבהפעלה בניגוד לתקנות התעופה האזרחית של רחפנים על ידי אזרחים עבריינים (כן, עבריינים).

כנגד מקרים כאלה, ונגד שימוש חבלני ברחפנים (עוד אפשרות שגורמי ביטחון תעופתי ובכלל מבוהלים ממנה), הציגה בואינג השבוע אמצעי שיגן על מטוסים מפני רחפנים סוררים: קרן לייזר שצולה אותם. תשכחו מחזיונות דוגמת כוכב המוות או כל תותח לייזר מד"בי אחר, הלייזר של בואינג נמצא בטווח הבלתי נראה, אבל הוא ממוקד ועצמתי, ופשוט צורב חור ברחפן ושולח אותו בצלילה לקרקע ובלהבות. אם תרצו, זו גירסה הייטקית במיוחד של זכוכית מגדלת שממקדת אור שמש כדי לצלות נמלים.

תותח הלייזר של בואינג, הוא גירסה מוקטנת של מערכת אחרת של החברה, המותקנת על משאית ונועדה לחסל פצצות מרגמה במעופן באוויר. הוא נועד להתקנה בשדות תעופה ואפשר גם לפרוס אותו בפריסה ניידת. ניתן להפעיל אותו במצב מעקב וחיסול אוטומטי, או בהפעלה ידנית -עם בקר אקסבוקס 360…

 

 

מקור:WIRED

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

תגובה אחתהשמיעו קולכם

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner