פיליפס 9000 פרסטיג' : המכונה שהחזירה לי את האמונה

פיליפס 9000 פרסטיג'

כותב שורות אלה שונא מכונות גילוח.

מכונת הגילוח הראשונה וגם האחרונה שניסיתי הייתה בשירות הצבאי שלי בסדיר לפני הרבה שנים, ושנאתי להתגלח עם המכונה – היא תמיד השאירה את העור שלי מגורה, אדום ומעקצץ, כך שמהר מאוד ויתרתי על התענוג של להתגלח עם מכונה, ועברתי לסכיני גילוח. לא חזרתי למכונות גילוח מאז. עד היום, אני מסתמך או על סכיני גילוח או על ה-OneBlade, גם הוא של פיליפס, שהוא סוג של סכין גילוח חשמלי – למעשה קוצץ שיער, אבל הוא בפירוש לא מכונת גילוח.

ואז פיליפס שלחו לי את ה-S9000 פרסטיג'.

נתחיל ונאמר: לא מדובר במכונה זולה. מדובר במכונה מהסדרה הכי יוקרתית של פיליפס, שכוללת שלל חידושים והמון טכנולוגיה (על כך מיד), אבל היא עולה בהתאם: למעלה מ-1,300 שקל מחירה.

מבחוץ היא נראית כמו מכונת גילוח רגילה. אמנם נאה מאוד ובנויה לתלפיות (היא אגב, מיוצרת ממש בהולנד, ולא בסין…): זוהי מכונה בעלת גוף מתכתי וגומי אחיזה איכותי, ובעלת צג דיגיטלי. ובכל זאת, זו מכונת גילוח. היא מגיעה בתיק נשיאה גדול, נאה וממותג בצבעי אפור ושחור, כולל כיסי מנשא למשטח ההטענה וכל האביזרים.

כמות הטכנולוגיה שהוכנסה בה היא פסיכית: ראשית, הלהבים הם להבים שלוטשו מיקרוסקופית בננו טכנולוגיה, כך שהם מדוייקים וקשוחים (לטענת פיליפס), שנית, למכונה עצמה יש חיישנים בטכנולוגיה שפיליפס מכנים BeardAdapt, שסורקת את אורך הזיפים 15 פעמים בשניה ומתאימה את מהירות החיתוך אם מדובר בזקן בן שבוע או בן יום, ולבסוף, המכונה גם מצוידת בטעינה אלחוטית בתקן צ'י (Qi), טכנולוגיית הטעינה האלחוטית הנפוצה כיום לסמארטפונים ובכלל, שזה ממש נחמד.

פיליפס 9000 פרסטיג'

חוויית הגילוח עם 9000 פרסטיג'

ה-פיליפס 9000 פרסטיג' מציעה גילוח גם יבש וגם רטוב, ואפשרות ניקוי של ראשי הגילוח תחת מים זורמים. בהתחלה כשהפעלתי אותה וקירבתי אותה לפנים בחשש, קיבלתי את אותה התחושה שיצרה לי הטראומה ממכונות גילוח: הרגשתי שהיא תולשת את השיערות מהפנים במקום לגלח בנעימות, ואת אותה תחושת גירוי ואדמומיות בעור.

ואז, גיליתי שהמכונה פועלת על המהירות הכי נמוכה שלה, מה שיכול להסביר את התלישה במקום החיתוך. ניסיתי להגביר את מהירות הסיבוב של הראשים, למהירות הגבוהה (יש 3 דרגות) והחווייה השתנתה כליל:  הגילוח הפך להיות נעים, מאוד קרוב לעור ומשאיר אותו בתחושה חלקה ודומה לזו של סכין, כאשר לא משנה כמה ימים לא התגלחתם ומה אורך הזיפים שלכם, מספיק מעבר אחד של ה-9000 פרסטיג' על הפנים כדי לגלח אותם, מה שמאפשר גם גילוח מהיר ויעיל כשממהרים. יחד עם האפשרות של גילוח עם מים חמים ואפילו שכבה דקה של קצף גילוח, הופכת את העניין לדומה מאוד לעבודה עם סכין, תוך שהיא נצמדת לכל תווי הפנים מבלי להשאיר חתכים או תחושה מעקצצת.

ראשי הגילוח בטכנולוגיית ננו של פיליפס 9000 פרסטיג'

במילים אחרות?  ה-9000 פרסטיג' החזירה לי את האמונה במכונות גילוח. ובכל זאת, על הצד השלילי: הראש לסידור פאות וזקן. פיליפס מצרפת בערכה ראש תספורת, שנועד לסידור של פאות וזקן. נתחיל מזה שאיכות הבניה שלו, באופן ממש לא אופייני לפיליפס – בינונית. הוא מורכב מהראש עצמו, עם שיני מתכת, שעליהן מורכב מסרק פלסטי הניתן לפירוק, וכפתור הסטה קטן מאפשר לקבוע את האורך הרצוי בחמש דרגות. הוא מתפרק בקלות, כנראה לצורכי ניקוי, ועדיין קצת הרגשתי שהוא מתפרק יותר מדי בקלות. חבטה אחת מקרית פירקה אותו לגורמים (אבל הרכבתי אותו בחזרה).

עוד בחיבור:
OneBlade – הלהב האחד שעושה הכל

פיליפס 9000 פרסטיג'

בנוסף, מדובר בראש רחב, כך שקשה לתמרן אותו בגיזום של שפם או לעבוד איתו בדייקנות, כמו שמאפשר יותר ה-OneBlade. כך שבגדול, המכונה הזו יותר מומלצת למי שמעדיף לחיים חלקות. שם, ה-9000 פרסטיג' מספקת גילוח נעים ודייקני. ועוד טרוניה אחרונה: פיליפס החליטו, מסיבה לא ברורה, דווקא במכונה העילית שלהם, לוותר על ערכת כלי ניקוי וטיפול לראשים.

ראש התספורת לזקן ופאות של פיליפס 9000 פרסטיג'

טעינה וחיי סוללה

נקדים ונאמר שהחדשנות שבהפיכת הטעינה של מכונת הגילוח לאלחוטית (מבוססת השראה מגנטית), היא מבורכת כשלעצמה, ואני מקווה שהיא תתפשט לעוד מכשירי בית קטנים שלא נצטרך "לצוד" את המטענים הייעודיים שלהם כל פעם כשנגמרת להם הסוללה, ופשוט להניח ולשכוח.

ספציפית, פיליפס כאן לא חסכו: משטח הטעינה הוא גדול, מתכתי ואלגנטי, בשחור ואפור מתכתי. הוא כולל גומחה שמערסלת בתוכה את המכונה, כבל ארוך בחיבור USB סטנדרטי ומשטח טעינה גדול ומואר, כך שאפשר לראות בבירור ומרחוק שהטעינה פועלת. יש לו הספק נאה של 7.5 ואט, מה שאומר שניתן גם לטעון באמצעותו התקנים אחרים התומכים בטעינה אלחוטית, יהא זה סמארטפון או אוזניות אלחוטיות מהדורות האחרונים. שווה.

משטח הטעינה האלחוטית של פיליפס 9000 פרסטיג'

טעינה מלאה של המכונה לוקחת כשלוש שעות לפי הצהרת יצרן, ואילו זמן עבודה רציף של המכונה הוא 60 דקות עבודה. בתכל'ס, הוצאתי מה-פיליפס 9000 פרסטיג' כעשרה ימי עבודה, לפי גילוח אחד ביום של כמה דקות. גם בחיי סוללה היא בהחלט מקיימת.

פיליפס 9000 פרסטיג'

שורה תחתונה

ה-פיליפס 9000 פרסטיג' היא מכונת גילוח מעולה, עם מגוון אפשרויות גילוח, איכות חומרים ובניה יוצאת דופן, שהושקעו בה גם טכנולוגיות מתקדמות כמו חישה של הזיפים (BeardAdapt), טכנולוגיות ננו וטעינה אלחוטית שהופכת את החיים לקצת יותר נוחים.

חסרונות? המחיר הגבוה, וראש התספורת ועיצוב הזקן המאכזב. מצד שני, למי שהפרוטה מצויה בכיסו והולך על מראה פנים מגולחות שילכו ביחד עם החליפה – פיליפס 9000 פרסטיג' תספק חוויה תואמת להופעה.

Philips S9000 Prestige
ציון: 9
מחיר שוק: 1,379

לרכישה באמזון

[ברכישה דרך "החיבור" אנחנו זוכים בעמלה קטנה מהרכישה, שמסייעת לנו לקיום המגזין ולא משפיעה על המחיר לצרכן]

פיליפס 9000 פרסטיג'

נהניתם מהקריאה? שמחים לשמוע.
בכתבה שזה עתה קראתם הושקעו שעות רבות של איסוף מידע, תחקיר, כתיבה, עריכה, גרפיקה, עיצוב, צילום ועריכת וידאו. “החיבור” מופק על ידי שורה של עיתונאים מקצועיים, שבשבילם עיתונות היא שליחות – אבל היא גם פרנסה ואנחנו רוצים לעבוד עבורכם, הקוראים. 

התרומה שלכם (בעלות של כוס קפה) מבטיחה את קיומו של “החיבור” כמגזין עצמאי, אובייקטיבי, חופשי מתלות במפרסמים, ותאפשר לנו להביא לכם עוד סיפורים ומידע מעניין ומועיל, כל יום. 


אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

5 תגובותהשמיעו קולכם

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner