OneBlade – הלהב האחד שעושה הכל [סקירה מלאה]

פיליפס OneBlade

בשעתו דיווחנו כאן כשפיליפס הכריזה על ה-OneBlade, הלהב שעושה הכל. בינתיים הלהב הזה הפך להיות אחד מסכיני הגילוח היותר פופולריים שקיימים בשוק.

כאמור, מכשיר הגילוח של פיליפס נועד להיות סכין גילוח אחד (למעשה קוצץ, תיכף נרחיב על זה), שעושה הכל: גם מסדר שפם, זקן ופאות, וגם משמש לגילוח. לכאורה, הפיתרון המושלם לגברים מזוקנים. OneBlade מתחרה למעשה במכונות גילוח ומכונות תספורת, במיוחד כאלה המיועדות לסידור זקן. המוצר של פיליפס מנסה לתת פיתרון של הכל באחד.
   פיליפס OneBlade

OneBlade הוא למעשה, לא סכין. הוא מורכב משני חלקים: הידית הנטענת שמכילה גם את המנוע, וראש הגילוח, שמעוצב כמו סכין גילוח רגילה, אבל הוא בפועל, לא סכין: במקום הלהבים יש כאן למעשה גוף פלסטיק, הכולל אינדיקטור שימוש, ואת פעולת הגילוח עושים למעשה שני זוגות של שתי שורות שיניים צפופות הנעות במהירות, וקוצצות את השיערות במקום לגלח אותן עם להב. למי שמטעמים דתיים או בריאותיים לא יכול להרשות לעצמו להתגלח עם סכין או תער (כמו אנשים שלוקחים מדללי דם, למשל), ה-OneBlade הוא פיתרון מצוין.

את הערכה שלנו קנינו באמזון, וזו ערכה מאוד צנועה: היא הכילה את הידית, ראש גילוח אחד (ייתכן שנקרא לו פה לחלופין גם סכין או להב, על אף שהוא טכנית איננו להב), שלושה מסרקי אורך, ואת המטען, לצד ניירת והוראות. ראו גם את פתיחת הקופסא שעשינו בזמנו:

 

 

חוויה של גילוח

חוויית הגילוח, אם ניתן לקרוא לגילוח חוויה, עם ה-OneBlade היא מאוד שונה מסכין רגיל. אם בלהב גילוח רגיל, כדוגמת ג'ילט פיוז'ן, מאך או אחרים התרגלנו לעבוד על מקטעים קטנים ולבצע חזרות, הרי שיוצרי OneBlade  מעודדים אותנו לעשות ההיפך: תנועות ארוכות, כך שאנחנו מכסים יותר שטח פנים תרתי משמע בכל אבחה.

נאמר כבר עכשיו: הגילוח הוא לא קרוב לעור כמו סכין גילוח מסורתית. ה-OneBlade משאיר זיפים זעירים באורך מיקרומטרי. המראה שמתקבל הוא מראה חלק, אבל יד שתעבירו על הפנים בניגוד לכיוון הזיפים, תחוש בהבדל. מצד שני, ה-OneBlade מאפשר גם גילוח רטוב, כולל שימוש בקצף או ג'ל, כך שהתוצאה הסופית לעור היא נעימה ולא מגרה כמו שלעתים אנשים חווים עם מכונות גילוח מדורות קודמים.

בכל הקשור לקיצוץ וסידור של שפם, פאות וזקן, ה-OneBlade עושה עבודה מעולה. הוא מסוגל לקצץ בזריזות גם זיפים ארוכים בני כמה ימים או זקן עיקש בלי הרבה התנגדות, ועם יכולת דיוק טובה, ככה שהוא כלי מוצלח גם לעיצובי זקן היפסטריים ומורכבים. ואיכות הקיצוץ הופכת אותו לכלי מעולה לגילוח מהיר – הוא משיג פנים חלקות למראה, וזקן מסודר בכמה אבחות. למי שמעוניין בגילוח מהיר בבוקר, ה-OneBlade הוא הכלי בשבילו. מה שכן, הוא עדיין ישאיר לכם שיערות בכיור, אם כי את ראש הגילוח אפשר לנקות תחת מים זורמים, והוא גם ניתק בקלות, בלחיצה על כפתור השחרור.

ראש הגילוח של פיליפס OneBlade

ראש הגילוח של פיליפס OneBlade

פערים במחיר לראש

ומה לגבי חיי סוללה וחיי הלהב? חיי הסוללה שלו מצויינים. טעינה אחת בת כמה שעות, מספיקה לשבועיים של עבודה מאומצת (או 45 דקות עבודה רצופה, לפי הצהרת יצרן. לא תזדקקו ליותר מכמה דקות פעולה בכל גילוח), ככה שתצטרכו לטעון אותו לעתים רחוקות.

הסיפור הוא ראשי הגילוח. הם לא זולים. בדומה לחברות שמוכרות לכם מדפסות זולות, ואז אתם נאלצים לשלם סכומים גבוהים על מחסניות דיו, הסיפור פה הוא זהה: ידית הגילוח הבסיסית (יש גם דגם גבוה ויקר יותר, שאותו לא בדקנו), עולה 30 דולרים או 190 שקל על המדף בישראל, בשעה שראש גילוח בודד נמכר בכמאה שקלים או 15 דולר באמזון. הפערים במחיר לראש, מרגיזים (כמעט כפול).

אבל יש לזה גם צד חיובי – אורך החיים של כל ראש הוא גבוה. פיליפס טוענים שבשימוש ממוצע של פעמיים בשבוע, ראש בודד אמור להחזיק לשלושה חודשים. אנחנו משתמשים בשלנו בתדירות נמוכה יותר במשך למעלה מחצי שנה, ועדיין לא הגענו למחצית המחוון שמורה על החלפה (האינדיקטור אט אט משנה את צבעו לשחור – כשהוא שחור לגמרי יש להחליפו). ועוד נקודה, אפשר למצוא גם ברשת וגם ברשתות פארם בחו"ל מבצעים נאים על זוגות להבים, כך שבשקלול עם אורך החיים הארוך של כל ראש גילוח, ההוצאה אינה כה גבוהה, גם ביחס לעלות ושחיקה של להבים מסורתיים.

שקע הטעינה של ה-OneBlade

זמן פעולה ארוך. שקע הטעינה של ה-OneBlade

השורה התחתונה

בשורה התחתונה, ה-OneBlade הוא בשורה לבעלי זקנים שרוצים לשמור אותם מסודרים, והוא פיתרון גילוח טוב, יעיל וחסכוני גם למי שרוצה פנים חלקות. למי שאוהב גילוח קרוב של להב חד הבא במגע עם העור – שייחפש סכין אחר.

 

Philips Norelco OneBlade
לרכישה

 

אם אתם כבר כאן…
רצינו לבקש טובה. בכתבה שזה עתה קראתם הושקעו שעות רבות של איסוף מידע, תחקיר, כתיבה, עריכה, גרפיקה, עיצוב, צילום ועריכת וידאו. בנוסף, יש לנו הוצאות קבועות על אירוח האתר, אחסון, שרתי וידאו, גרפיקה ועוד. “החיבור” נעשה על ידי שורה של עיתונאים מקצועיים, שבשבילם עיתונות היא שליחות, אבל היא גם פרנסה – ואנחנו מעדיפים לעבוד עבורכם, הקוראים. התמיכה שלכם (אם באופן ישיר, ואם על ידי רכישת מוצרים דרך הקישורים שלמעלה המזכה אותנו בעמלה קטנה) מבטיחה את המשך קיומו של “החיבור” כמגזין עצמאי, אובייקטיבי וחופשי מתלות במפרסמים, ותאפשר לנו להביא לכם עוד סיפורים מעניינים, עוד תכנים שיוגשו בצורות מקוריות, עוד כתבות, עוד סרטונים ובכלל – עוד. לתמיכה ישירה במגזין

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות

מערכת "החיבור"

מערכת אתר "החיבור". שורת ההיכר שלנו עבור כתבות שנכתבו על ידי יותר מכותב אחד מזוהה

2 תגובותהשמיעו קולכם

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner