ג'ברה Coach – האוזניות שאימנו אותי

ג'ברה Coach

לג'ברה הדנית יש בארץ כבר מגוון רחב של אוזניות אלחוטיות ואוזניות ספורט. הפעם בדקנו את ה-Coach, אוזניות שמכילות גם מאמן אישי קולי. מה זה אומר? תיכף תדעו. 

עיצוב ומבנה

ה-ג'ברה Coach באות באריזה יפה שכוללת גם שלושה גדלים של גומי לאוזן, רישיון לאקולייזר של דולבי, חוברת הפעלה ונרתיק. הנרתיק קומפקטי ונוח, כיאה לאוזניות ספורט. כל שלושת הגדלים של הגומי התאימו לאוזן שלי, מה שמרמז על הבניה ארגונומית טובה שתתאים לרוב האוזניים הקיימות. הן יושבות  היטב ובנוחות ולא נופלות גם באימון או בריצה אינטנסיבית, אך לעיתים יש צורך להדק את האוזניה באוזן. השליטה סטנדרטית, ונעשית ע״י שלט עם שלושה כפתורים. כדי לטעון את האוזניות יש להזיז את הגומי באוזניה הימנית ולחשוף מגרעת הכוללת שקע טעינה, מה שעשוי להיות נקודת תורפה לבלאי. באוזניה השמאלית בבליטה המקבילה לשקע הטעינה שבאוזן הימנית, יושב, כך נראה, חיישן התנועה.

ג'ברה coach

באימון בחדר כושר גיליתי שטווח הקליטה שלהן קצר יותר מזה של אוזניות הספורט היותר יקרות שסקרנו כאן בעבר (Samsung IconX ו-ג'ייבירד פרידום), ומכסה את כל חדר הכושר הקטן האהוב עליי, אך לא את הגדול אליו אני הולך לפעמים. עם זאת, במהלך ריצה עם הטלפון עליי או באימון בקרבת הטלפון האות היה רציף ולא היו בעיות קליטה או ניתוקים.

המאמן האישי

לחיצה על כפתור הספורט שבאוזניה השמאלית מפעילה את אפליקציית הספורט של האוזניות. שם תמצאו קודם כל כמה המכשיר טעון וכמה זמן עוד נותר לו לפעול, ואפשרויות לנטר פעילות גופנית או אפילו להדריך אתכם בביצוע פעילות באמצעות סרטוני וידאו. ריצה וניטור ריצה הם פשוטים, נוחים ומיידיים, אך הפונקצייה המיוחדת היא ה״אימון האישי״. באפליקציה יש מגוון תוכניות אימון,  לידיים, רגליים, בטן, גב, אינטרוולים ועוד, כאשר האוזניות מקריאות לכם נתונים באוזן על הפעילות שלכם.

האפליקציה יודעת שהמתאמן סיים סט ע״י שהוא לוחץ על כפתור הספורט באוזניות. עדיין פחות נוח מאימון ריצה, בו האוזניות עצמן מודדות את המרחק בלי צורך להודיע להן, ובטח שפחות יעיל ממאמן בשר ודם שרואה את המתאמן ומשגיח על איכות התנועה, אבל עדיין עדיף מכלום, ומגוון האימונים לא רע בכלל, כך שכן – האוזניות האלה יכולות לאמן אתכם אם יש לכם קצת משמעת עצמית. זה גם המקום לציין שפונקציית הספורט זמינה רק עם האפליקציה הייעודית, ופועלת רק כשהטלפון בקירבת מקום. עדיין, רעיון וביצוע מעניינים ומקוריים יותר מאוזניות הספורט האלחוטיות הרגילות שנתקלנו בהן לאחרונה. 

ג'ברה Coach

מחלקת הצליל

הצליל שלהן כייפי, ודי מאוזן לכיוון הטבעי. באריזה יש רישיון לאפליקציית אקולייזר מיוחדת של דולבי, שמפעילה סאונד יותר תלת ממדי ואקטיבי. אישית, פחות התלהבתי מהאקולייזר, שמשנה מעט את הצליל המקורי, ובכל מקרה נתייחס כאן לצליל הטבעי שלהן, ללא התוספת מבית דולבי. ההצגה והדיוק של הצלילים סבירים, כמקובל בקטגוריה, אך לא מעולים. למי שמעוניין בצליל מדוייק יותר, שווה לשקול את ה-Jaybird Freedom, שהיו יקרות משמעותית ופחות נוחות. למי שאוהב במת צליל רחבה יותר, כדאי לשקול את ה-IconX, שגם היו נוחות מאוד, אך יקרות יותר, ועם פחות חיי סוללה.

ג'ברה Coach

ג'ברה Coach

ברם, שיחות טלפון רגילות הן נקודת החולשה של ה-ג'ברה Coach. המיקרופון מעביר רעשי רעשי רוח בזמן ריצה, ובאופן כללי לא מסנן רעשים. אם לא הייתי בסביבה שקטה, בני השיח שלי התלוננו מפעם לפעם על שאינם שומעים אותי, או על רעש רקע. התרשמתי שסביבה רועשת גם גורמת משום מה לאוזניות להשמיע לי גם את הצד השני באיכות מעט פחות טובה.

התחברנו:

  • התאמה טובה לאוזן מאפשרת להתאמן איתן מבלי שהן יפלו
  • קלות, קטנות יחסית ונוחות
  • חיי סוללה מספקים

לא התחברנו:

  • מיקרופון ללא סינון רעשים שלא מתאים לשיחות בזמן אימון בחוץ
  • טווח קצר יותר מהמתחרים היותר יקרים

השורה התחתונה:
אוזניות נוחות וקלות, שכוללות גם חיישן תנועה ויכולת השמעה הגונה, במחיר סביר (599 שקלים מחיר מומלץ לצרכן) והן נוחות לחדר כושר ולריצה. חבל שג'ברה  לא עבדו קצת יותר על סינון הרעשים.

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות

הראל שטנשטיין

בעברו כתב הסלולר של מעריב, נענע10 וחורים ברשת ושימש ככתב פרילנסר של אתר EETimes האמריקאי. כיום מייעץ שטנשטיין לחברות הזנק ומפתחים בנושאי אסטרטגיה, שיווק ופיתוח אפליקציות לטלפונים חכמים ומחשבי לוח.

תגובה אחתהשמיעו קולכם

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner