אוזניות סמסונג IconX – יורדים מהחוטים [ניסוי כלים]

האייקון איקס החדשות של סמסונג מבטיחות לעשות המון במוצר אחד: להיות אוזניות בלוטות' אלחוטיות, נגן MP3, מודד צעדים ומד פעימות לב. כל זה במעטפת של קונספט טכנולוגי חדש: אוזנייה נפרדת לכל אוזן בלי אף חוט מחבר. אבל האם הן מצליחות לעמוד בכל המשימות? ובכן, בחלקן בהחלט כן, אך בחלקן יש חבלי לידה קשים, הגורמים תחושה של מוצר בטא. השאלה הנכונה היא, האם התכונות שעובדות טוב הן אלו שאתם מחפשים באוזניות בלוטות'? ננסה לענות כאן על השאלה.

הקפסולה של האייקון איקס

איכות בניה ותפקוד

באריזה יש את שתי האוזניות, מטען המשמש גם כקופסת נשיאה, וכבל USB למיקרו USB שהוא כבל הטעינה. בנוסף יש עוד מתאמי סיליקון לאוזן בשלושה גדלים. המטען כולל גם סוללה פנימית משלו, המספיקה לטעינה מלאה נוספת ועוד קצת.

האוזניות התאימו היטב לאוזניים שלי ולא נפלו גם במהלך פעילות גופנית אינטנסיבית בחדר כושר או במהלך ריצה. בגלל הנוחות וההתאמה ממש כיף להתאמן איתן ולשכוח שחיי הסוללה קצרים כל כך, אבל קצת אחריי שעה אחת האוזניות כבר מכריזה שיש לה רק 10 אחוז סוללה, ואחריי כשעה ורבע המוצר שובק חיים. אם משתמשים בנגן המובנה וחוסכים את החיבור לטלפון, הסוללה מחזיקה כמעט שעתיים. בשני המצבים הפעלת ניטור הפעילות וקצב הלב מקצר עוד יותר את זמן השימוש. טעינה של כ-20 דקות במטען הנייד תחדש חלק משמעותי מזמן הפעולה.

בעיה שהפריעה במטען הנייד הייתה, שלפעמים המגעים לא ממוקמים היטב כשסוגרים את הקופסא על האוזניות, אך המטען מתריע על זה ע״י הבהוב רק כחצי דקה אחרי ששמים את האוזניות בתוכו. ככה שאם זרקתם את המטען לתיק, אתם עשויים להוציא אותן אחר כך ולגלות אוזניות ריקות מאנרגיה. המתחרות הישירות, ה-Bragi Dash, מאפשרות פי 1.5 יותר חיי סוללה, אך במחיר גבוה יותר ובמשקל כבד יותר. לצערנו לא יצא לנו להשוות בין שני המוצרים ולראות אם הארגונומיה של ה Bragi דומה לזו של סמסונג, שהיא מעולה.

יש לאוזניות אפשרות להשמיע לכם את הסביבה על ידי שימוש  במיקרופונים המובנים במקרה שאתם בחוץ וחשוב לכם לשמוע את רעש המכוניות והסביבה במקביל למוזיקה, ולהפתעתי סמסונג הטמיעו אותה דיי טוב. לעומת זאת, את תכונת השיחה שמשתמשת באותן מיקרופונים, סמסונג לא הטמיעו היטב – היא פועלת רק דרך אוזניה אחת (כלומר אתם שומעים את בן שיחכם באוזן אחת בלבד), כמו כן בן שיחי שמע אותי ברמה סבירה אך לא פעם נאלצתי לחזור שוב על דבריי.
אוזניות האייקון איקס בתוך המנשא

אם הפעלתם את מנטר הפעילות הגופנית וקצב הלב, ניתן לראות את הנתונים באפליקציה בנייד תוך כדי פעילות, או להעביר את הנתונים השמורים באוזניות לאפליקציה אחריי הריצה אם רצתם בלי הטלפון. כל קילומטר האוזניה מכריזה על סטטיסטיקת הפעילות. חביב מאוד. החיבור לאפליקציה דיי נוח, והיא מאפשרת לראות את מצב הסוללה, להתחבר לאפליקציית הספורט כדי לצפות בנתוני פעילות גופנית ולהגדיר ולעדכן את האוזניות – כמצופה מהחלקלקות הידועה של סמסונג.

השליטה באוזניות נעשית ע״י מגע – נגיעה אחת לסיום שיחה או השהייה והפעלה במהלך נגינה, גרירה למעלה ולמטה לשליטה על עוצמת הצליל, לחיצה כפולה להעברת שיר ועוד. ברם, מתברר שקשה לגעת בדיוק טוב במשטח מגע הבולט מתוך האוזן וגם שהמשטח עצמו לא מספיק מדוייק. קרה כמה פעמים שבמהלך שיחה רצינו להגביר או להחליש את הווליום אך האוזניות החליטו לנתק את השיחה ולהיפך, ואותו דבר במהלך ניגון מוזיקה.

מחלקת הקול

איכות הצליל סבירה פלוס. בשירי פופ מודרני ושירים מזרחיים אפשר ליהנות מווקאליות מאוזנת, אך כאשר העומס קצת עולה לכיוון מוזיקה קלאסית או רוק, המוזיקה קצת מתעוותת ומתערבבת. ראוי לציין שאוזניות אחרות התומכות בפורמטים מתקדמים כמו aac או aptX מאפשרות דיוק גבוה יותר, אבל בגלל החדשנות של הפורמט והקושי בחיבור אלחוטי מקביל לשתי אוזניות בנפרד, נהגנו בהן בסלחנות. במת הצליל של האייקון איקס היא בין הטובות ששמעתי מאוזניות אלחוטיות ואפילו לוקח לא מעט אוזניות מחווטות, כנראה בשל כך שהאוזניות יושבות עמוק בתוך האוזן. לפעמים יש הבדלי ווליום קטנים אך ניכרים בין שתי האוזניים שמתאזנים אחריי שמגבירים ומנמיכים כמה פעמים.

אייקון איקס

הנגן הפנימי נכנס לפעולה אם לאוזניות אין חיבור בלוטות' פעיל. הוא זוכר מהפעלה להפעלה איזה קובץ נוגן אחרון כדי לנגנו פעם הבאה, אך לא את המיקום בשיר. זה מפריע אם רוצים לשמוע הקלטות או שיעורים ארוכים – פעם הבאה שתפעילו את נגן ה-MP3 הניגון יתחיל מתחילת השיר או ההקלטה. מסיבה זו, הנגן הפנימי מיועד בעיקר לאפשר שמיעת שירים בלי צורך בטלפון סלולרי. מי שרוצה לשמוע שיעורים יצטרך נגן אחר (לדוגמא Sony NWZ-W273S המעולה).

בסך הכל אהבנו את הקונספט, את הארגונומיה המעולה ושאר החידושים, אך חיי הסוללה הקצרים, שיחת הטלפון באוזן אחת ובעיות השליטה העיבו על השמחה.

 

התחברנו:

 • שתי האוזניות נפרדות, וזה מאוד נוח
 • התאמה מעולה לארגונומיה של האוזן
 • איכות סאונד סבירה
 • אפשרות לניטור קצב לב ומרחק ריצה
 • נגן MP3 ללא צורך בסמארטפון

לא התחברנו:

 • הסוללה שובקת חיים אחריי שעה ורבע נגינה רציפה מהסלולר ועוד פחות אם ניטור הפעילות הגופנית פעיל,
  ושעתיים במנותק מהטלפון.
 • השליטה באמצעות מגע לא מדוייקת
 • לפעמים מרגישים הבדלי ווליום קטנים בין האוזניים
 • נגן ה-MP3 לא זוכר את המיקום בשיר ולכן פחות מתאים לשמיעת פודקאסטים או הרצאות

 

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות

הראל שטנשטיין

בעברו כתב הסלולר של מעריב, נענע10 וחורים ברשת ושימש ככתב פרילנסר של אתר EETimes האמריקאי. כיום מייעץ שטנשטיין לחברות הזנק ומפתחים בנושאי אסטרטגיה, שיווק ופיתוח אפליקציות לטלפונים חכמים ומחשבי לוח.

תגובה אחתהשמיעו קולכם

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner