Dell C2722DE

שנת הקורונה הביאה הרבה אנשים לחשוב מחדש על החיים שלהם ובכלל, וגם חברות הטכנולוגיה לא יוצאות מהכלל. הקורונה הביאה אותן לחשוב מחדש, וגם הביאה לעולם את המושג "עבודה היברידית", לתיאור עבודה שחלקה מהבית וחלקה מהמשרד. נעזוב רגע את המשרד – לא מעטים מאיתנו הצטיידו בשנת המגיפה בציוד שמאפשר עבודה מהבית, במיוחד וועידות וידאו. מצלמת הרשת, אולי הפריט הכי פחות סקסי במחלקת הציוד ההיקפי (חוץ ממדפסת), עשתה קאמבק וחזרה למרכז הבמה בשל חיוניותה, וגם עיצובי מחשבים ומסכים החלו להביא אותה בחשבון.

אז קיבלנו לבדיקה את ה-C2722DE של Dell, שנבנה בדיוק עבור העידן הזה: במסך הזה יש מצלמת רשת מובנית שקופצת מראשו, מערך מיקרופונים ובתחתיתו יש רמקולים מובנים, וכפתורים ייעודיים ל-Teams ולשיחות טלפון. המסך הזה נולד ויועד לעבודה מהבית ולוועידות וידאו.

עיצוב ומראה של ה-C2722DE

ה- C2722DE הוא מסך 27 אינץ', מעוצב באפור, עם באר רמקולים תחתי מחופה בד באפור בהיר, שעליו כפתורי מגע, ובעיצוב אלגנטי מאוד.  מהשוליים העליונים קופצת בלחיצה מצלמת רשת, ואילו כפתורי הניווט של התפריטים הם בצד האחורי שלו.

  • הבסיס של Dell C2722DE

הוא גם עמוס בחיבורים: חוץ משני שקעי DisplayPort ושקע HDMI צפויים ומתבקשים, יש כאן גם חיבור לרכזת USB שמתחבר למחשב, שלושה חיבורי USB 3.2 (אחד עם יכולת טעינה), שקע אוזניות ושקע לכבל רשת, אבל החיבור הכי מסקרן פה הוא שקע USB-C, הכולל תמיכה בטעינה בהספק של 90 וואט, מה שיאפשר לכם לחבר למסך הזה מחשב נייד עם כבל בודד – גם לתצוגה וגם לטעינה שזה פסיכי למדי:

ה- C2722DE יושב על בסיס טרפזי גדול ויציב, ותופס לא מעט מקום, אבל ייראה טוב על שולחן העבודה שלכם. ניתן לכוון אותו בכל כיוון אפשרי: למעלה, למטה, ימינה ושמאלה וגם את זווית ההטייה – תנועה מלאה במרחב הצפייה שלכם.

ביצועים ושימושיות של C2722DE

אז איך הביצועים של ה- C2722DE מבית Dell?  נתחיל דווקא מאיכות הצליל של רמקולי 5 הוואט הקבועים בבאר האפרפר שמתחת למסך: איכות הצליל היא סבירה וטובה לשיחות וידאו, אבל לא הייתי משתמש בו למוזיקה. ניסיתי לשמוע בו מוזיקה מספוטיפיי, ומהר מאוד חזרתי לרמקולי ה-JBL השולחניים הנאמנים שלי. הצליל מאוד שטוח, ובבירור הרמקולים האלה לא נוצרו למנעד צלילי רחב אלא עבור שיחות וידאו ולמנעד הצר (יחסית) של קולות אנושיים. את זה הוא כאמור, מפיק מצוין.

אתם עוד לא עוקבים אחרי הטלגרם או האינסטגרם שלנו? אתם מפסידים!

אבל כיון שאנחנו סוקרים צג, אז מה שבאמת מעניין פה הוא הפלט הוויזאולי, לא הוורבלי. ובסעיף העיקרי, ה- C2722DE מפציץ:

Dell תמיד רכשה פאנלי IPS משובחים עבור המסכים שלה, והמסך הזה לא יוצא מהכלל: יש לו חדות טובה מאוד, צבעים מדוייקים, במיוחד חומים וצהובים. הכחולים עמוקים מאוד (יכולתי ממש להבחין בהבדלים בגווני העיניים של ג'ודי דנץ ודניאל קרייג – כשלשניהם יש עיניים כחולות) פירוט מצוין. בקדימון של Skyfall  ב-K4  שהוא סרטן הבדיקה האמור שלנו, יכולתי להבחין בפרטים שלא ראיתי על מסכים בעבר, כמו בובת כלב הבולדוג על שולחנה של M או פרטים בנורת השולחן העתידנית על שולחן העבודה של Q הצעיר, או אפילו בדוגמת העניבה שלו.

בווינדוס 11, השיקה מיקרוסופט את היכולת לחלק את המסך לחלקים, ו-"לשתול" חלונות בתוך כמה תבניות אפשריות של חלוקת מסך. Dell עם ה- C2722DE, מביאה את היכולת הזו גם אם אתם עדיין בווינדוס 10 או אפילו בווינדוס 7, רחמנא ליצלן. היכולת לחלק את המסך לחתיכות היא שימושית למי שאוהב סדר על שולחן העבודה שלו אבל גם אוהב לעבוד עם כמה אפליקציות במקביל. אני מצאתי שהיא חביבה.

ולפונקציות הספציפיות של המסך דנן, קרי מצלמת הרשת הקופצת, המיקרופונים המובנים וכפתורי הקיצורים הייעודיים על המסך עצמו – הם שימושיים מאוד. בשיחות רשת קיבלנו גם מהמיקרופונים וגם מהמצלמה ביצועים מצויינים בכל תנאי תאורה. בנוסף, יש משהו מרגיע מבחינת פרטיות בידיעה שהמצלמה פיזית מוחבאת בתוך המסך כשהיא לא פעילה (יש גם נורת חיווי). לגבי הבחירה ב-Teams, אנחנו קצת מעקמים את האף כי היא לא תוכנת ועידת הווידאו החביבה עלינו וקצת מסורבלת, אבל למי שעובד איתה ככלי עיקרי, היא מאוד שימושית. כנ"ל הכפתורים לשיחות טלפון ולהפעלת המיקרופון, שכולם יושבים נגישים על המסך.

בתוספת מערך החיבורים ורכזת ה-USB המכובדת ה- C2722DE הוא כלי עבודה רציני של ממש.

שורה תחתונה

במחיר שוק שנע סביב האלפיים שקלים בזמן כתיבת שורות אלה, ה- C2722DE הוא בפירוש לא מסך זול. אבל למי שיש תקציב רכישת ציוד עבודה לבית מהחברה, או סתם כיסים כיסים עמוקים, ה- C2722DE מתאים למי שרוצה מסך מצוין ומותאם במיוחד לעבודה היברידית, אבל מסוגל לשלם על זה.

Dell C2722DE מהגב

התחברנו:

  • איכות תצוגה מעולה
  • מערך שקעים אימתני, כולל חיבור צפיה וטעינה בודד ב-USB-C עבור מחשב נייד
  • כפתורים ייעודיים ומצלמת רשת מובנית

לא התחברנו:

  • מחיר
  • קישוריות ספציפית ל-Teams בכפתורי הקיצור, לא ניתנת לשינוי

C2722DE Dell
(קיימים בסדרה גדלים נוספים)

ציון:

דירוג: 4.5 מתוך 5.

נהניתם מהקריאה? שמחים לשמוע.
בכתבה שזה עתה קראתם הושקעו שעות רבות של איסוף מידע, תחקיר, כתיבה, עריכה, גרפיקה, עיצוב, צילום ועריכת וידאו. “החיבור” מופק על ידי שורה של עיתונאים מקצועיים, שבשבילם עיתונות היא שליחות – אבל היא גם פרנסה ואנחנו רוצים לעבוד עבורכם, הקוראים. 

התרומה שלכם (בעלות של כוס קפה) מבטיחה את קיומו של “החיבור” כמגזין עצמאי, אובייקטיבי, חופשי מתלות במפרסמים, ותאפשר לנו להביא לכם עוד סיפורים ומידע מעניין ומועיל, כל יום. 


אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

תגובה אחתהשמיעו קולכם

  • […] Dell אגב מכנים את הצג הזה "צג נייד" והם די צודקים. הרעיון הוא באמת לאפשר שולחן עבודה גדול יותר, בלי לסחוב יותר מדי. אין פה יותר מדי רעשים וצלצולים: ה-C1422H הוא מסך עם פאנל IPS ברזולוציית HD מלאה, כסוף ונאה עם מסגרת דקה, ורגלית רחבה מתקפלת שמאפשרת לשנות את זווית ההטיה לפי הנוחות שלכם – וגם מכילה את כל האלקטרוניקה הדרושה כמו גם שני שקעי USB-C משני עבריו של הצג (תיכף נסביר למה). עוד לצד השקעים (תומכים ב-DisplayPort 1.2 אגב), יש כפתור רוקר לשליטה בעוצמת הבהירות וכפתור להפעלת מצב הפחתת אור כחול. חמוד. […]

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner