נוביה Z11 מיני: מלכת שווא [ניסוי כלים]

נוביה Z11 מיני

יצרניות הסמארטפונים הסיניות אימצו כבר כמעט כולן את הסלוגן "יותר בפחות" על הטיותיו השונות, ולרובן יש להציע מכשירים לכל פלח שוק: החל ממכשירי דגל וכלה במכשירים המיועדים לפלח השוק הבינוני והנמוך. נוביה, Nubia, היא חברת הבת של ZTE הסינית, שנפרדה מהורתה בשנה שעברה ועשתה כעת עלייה לישראל. לקחנו לסיבוב קצר את הדגם הראשון של החברה שנחת בארץ, הוא ה-Z11 mini. גירסה מוקטנת וצנועה יותר של מכשיר הדגל ה-Z11 אשר יגיע גם הוא לישראל בשבועות הקרובים.

כבר במבט ראשון ניתן להבחין שה-Z11 Mini הוא מכשיר מעט שונה, כן, הוא עדיין שואב השראה ממכשירים קיימים בשוק, אבל אם זאת הוא מכיל כמה אלמנטים עיצוביים מרעננים: הראשון הוא גב הזכוכית שחזר לאופנה כנראה אחרי הפסקה קצרה, והשני הוא העיגול האדום הנמצא במקש הבית ומסביב לעדשת המצלמה. הללו לא הופכים את ה-Z11 Mini למכשיר חדשני בגזרת העיצוב, אבל מסלקים ממנו את דימוי ה"נראה כמו עוד מכשיר". בסך הכל הוא נראה נקי, סולידי, מוצק ובעל גימור איכותי. בתחתית המסך נמצאים שלושה כפתורים. האמצעי, מקש הבית מואר במשך פעולת המכשיר, שני האחרים נדלקים רק לאחר לחיצה וחבל, מאחר ואין שום אינדקציה לקיומם מלבד התאורה. כולם, בלי יוצא מהכלל, כפתורי מגע.

נוביה Z11 מיני

מסך כחול

המסך במכשיר בגודל 5 אינץ' וברזולוציית Full HD, מציג תמונות טובות בסך הכל. רמת הפירוט טובה וגם הבהירות, אך הוא מפספס במעט במעבר בין מצבי תאורה ובנוסף יש לו נטייה לגוונים כחלחלים.

ערכת השבבים Snapdragon 617 מבית קוואלקום, יחד עם הזיכרון הפנימי בנפח שלושה גיגהבייט מתמודדים בצורה יפה עם טעינה ומעבר בין אפליקציות, וגם משחקים רצים על המכשיר בצורה חלקה.

המצלמה במכשיר לא אחידה. לעיתים היא מצלמת תמונות חדות, בעלות פירוט טוב, וצבעים נאמנים למקור. אך לעיתים היא מפספסת, בעיקר כאשר אין תאורה מיטבית. מבחינת שאר החומרה, חיישן טביעות האצבע עובד היטב, הרמקול מפיקים צלילים בעוצמה, והסוללה הזמן המועט שאנחנו בילינו איתו, מתגלה כממוצעת בלבד ושורדת את היום. טעינה מלאה דרך מחבר ה-USB C תיארך כשעתיים.

Nubia Z11 Mini

גירסת האנדרואיד במכשיר 5.1.1, מעט מאכזב למכשיר המושק בארץ כשנה לאחר שיצא גירסה 6. ממשק המכשיר ה-Nubia UI בסך הכל נוח לשימוש, וגם הוא בדומה למרבית הממשקים מחברות סיניות אינו כולל מגירת אפליקציות. התרגום לעברית מוצלח ובזמן המועט ששיחקנו עם המכשיר יצא כבר עידכון שתיקן את מקצת הבעיות שהיו בהתאמה לעברית.  תכונה נחמדה היא צילום המסך, המאפשר לצלם את המסך כולו (כולל גלילה) להקליט סרטון של המסך או רק לצלם תמונת מסך רגילה. תכונה פחות שימושית היא "מחוות הקצה", אשר בהחלקה על שולי המכשיר מפעילה יישום או פעולה על פי בחירה. זה עובד, אבל רק אם מקפידים להחליק את אצבע על שולי המכשיר (הצר ממילא).

ה- Nubia Z11 mini הוא מכשיר ביניים אשר השאיר אותנו בתחושות מעורבות. הנתונים על הנייר והביצועים טובים מאוד, אבל המצלמה והמסך מאכזבים, קצת כמו תבשיל עם חומרים איכותיים שלא בושל די הצורך. ברם, גם ברמת המחיר שלו (כ-1,300 שקלים), ניתן למצוא אופציות טובות יותר

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות

הראל שטנשטיין

בעברו כתב הסלולר של מעריב, נענע10 וחורים ברשת ושימש ככתב פרילנסר של אתר EETimes האמריקאי. כיום מייעץ שטנשטיין לחברות הזנק ומפתחים בנושאי אסטרטגיה, שיווק ופיתוח אפליקציות לטלפונים חכמים ומחשבי לוח.

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner