שבעה מוצרים שאהבנו ב-CES 2017

CES 2017

 

היום תערוכת CES 2017 סוגרת את שעריה. הנה שבעה מוצרים מעניינים, חדשניים או מובילי מגמה שמצאנו בתערוכה.

טלוויזיה שהיא רמקול

sony A1E

ה-A1E של סוני אולי נראית כמו טלוויזיה רגילה, אבל היא לא. לא רק שה-A1E מסדרת בראביה של סוני היא בין הטלוויזיות הטובות בתערוכה, החידוש הגדול בה שהיא נטולת רמקולים. מהנדסי סוני מצאו דרך לגרום למסך עצמו לרטוט כממברנה, ולמעשה, המסך כולו משמש כרמקול.

המיטה הגאונה

ה-360 של Sleep number היא לא רק מיטה חכמה, היא גאונה. למזרונים הנפרדים לשניים שלה, יש יכולת אוטומטית לשנות את מידת הקשיחות שלהם במהלך השינה ובהתאם לתזוזות שלנו – גם כשאנחנו ישנים. הרעיון הוא לספק לגוף את התמיכה האופטימלית, גם במהלך השינה. בבוקר, כמובן, נקבל באפליקציה דיווח מלא על השינויים ועל איכות השינה שלנו, כולל קצב נשימה ועוד. האפליקציה גם שולטת על מידת הקשיחות של כל צד של המיטה, כמו שרואים בתמונה.

אלקסה באה ללנובו

 

 

כולם עכשיו מתעלפים מכך שהסייעניות הדיגיטליות פרצו את המוצרים הייעודיים של יוצרותיהן, והחלו להיות משולבות במוצרי צד שלישי, אבל אנחנו ראינו את המגמה הזו מראש. על אף שגם קורטנה וגם גוגל אסיסטנט עומדים להיות משולבים במוצרים אחרים, מי שמובילה את המגמה והייתה הראשונה לפתוח באופן נרחב את הממשק שלה למפתחים היא אלקסה, של אמזון, שבדרך כלל שוכנת בתוך הרמקול של אמזון עצמה, אקו. אבל המוצר שלפניכם הוא לא אקו, אלא רמקול אלחוטי שנקרא Smart Assistant, מבית לנובו ויימכר תמורת החל מ-129 דולר. אלקסה כבר שוכנת בתוכו, ויש גם גירסה משוכללת עם רמקולים של הרמן-קרדון (שבעצמם מציעים רמקול איכותי, דווקא עם קורטנה).

רובוטים עליך, שמשון

רובוט הרכזת הביתי של LG

כמו שכבר דיווחנו, רובוטים היו אחת מהמגמות המרכזיות של התערוכה השנה. בתמונה זהו רובוט הרכזת הביתי של LG, שגם מכיל בתוכו את אלקסה, אבל שולט על כל הבית. LG הוסיפה השנה כמה דגמים של רובוטים לקו המוצרים שלה, כולל שני רובוטים ייעודיים לשדות תעופה – רובוט מודיעין ורובוט שרת לניקוי רצפות ושטיחים. 

מדפסת תרמית לפתקים

מגנוס לאב הציגה ב-CES 2017 את נמוניק – מדפסת תרמית ל…פתקים. הרעיון הוא שילוב מקסים של טכנולוגיה גבוהה ונמוכה, אשר נמוניק מאפשרת לנו במקום לרשום פתק, להדפיס אותו במהירות ולהדביק, בדיוק כמו כל דבקית רגילה. האם זו גאונות או עוד מוצר מיותר? ימים יגידו.

לגעת בשמיים

ב-CES 2017 ראינו גם את הליך ההתבגרות של מוצרי המציאות המדומה והמועשרת. אם בשנה שעברה זו הייתה שנת הפריצה, עכשיו זו השנה של ההתבגרות והיישומים החדשניים. היישום שתפס אולי הכי הרבה תשומת לב תקשורתית הוא ICAROS. זהו פיתוח גרמני, של מערכת אימון לכל הגוף, שמשלבת מציאות מדומה של התקן תעופה. על פניו, זו נראית התרופה המושלמת לגיקים שונאי התעמלות שיוכלו להפוך אימון גופני למשחק.

החשמלית המהירה

פאראדיי פיוצ'ר

כפי שכבר דיווחנו כאן בתחילת CES 2017, ה-FF91 של פאראדיי פיוצ'ר טוענת לתואר של המכונית החשמלית המהירה בעולם, שעוקפת אפילו את טסלה, ומגיעה מ-0 ל-100 תוך 2.39 שניות. מלבד זאת, היא מכילה שורה של חידושים מהפכניים ולמעשה, היא חשיבה מחודשת על כל מושג הרכב האוטונומי. האם היא תגיע לכביש? ימים יגידו, אבל 62,000 הזמנות מוקדמות בזמן התערוכה הן צעד בכיוון הנכון.

 

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

תגובה אחתהשמיעו קולכם

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner