האם השעון החכם יהפוך להיות השלט היחיד שנצטרך?

 

חוקרים באוניברסיטת קרנגי מלון, פרצו שעון חכם סטנדרטי של LG, כך שחיישן התנועה שלו ידגום בקצב הרבה יותר גבוה משעון חכם רגיל. לפרויקט הם קוראים  Viband, והוא כל כך רגיש, כך שהוא מזהה תנודות של צליל, המועברות דרך פרק היד. התוצאה: השעון הופך להיות בקר מאוד מדויק, שיכול לזהות חפצים שאותם אנחנו אוחזים,  או להפוך להיות בקר שליטה במחשב ובאביזרים נוספים, על ידי זיהוי של מחוות פשוטות כמו אצבע צרידה, צביטה או סיבוב באוויר של האצבעות. 
 

אם שעון חכם רגיל דוגם בקצב של 100 הרץ, האקסלרומטר של קרנגי מלון דוגם בקצב של 4000 הרץ. כמובן, לא מדובר עדיין בדגם מסחרי, והוא שותה את הסוללה – אבל הפריצה הזו פותחת עולם שלם של אפשרויות במחשוב לביש, ממשקים עתידיים ושעונים חכמים. בסרטון אפשר לראות יישומים כמו הדרכה על הקצפת ביצים דרך חישה של תנועת המערבל, כיוון גיטרה, שליטה בטמפרטורה של אקדח דבק חם או ספירה של תחמושת נותרת ברובה הצעצוע nerf. 

 

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

תגובה אחתהשמיעו קולכם

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner