טוויטר: הבאג שיגרום לכם להיות מחובבים עד אינסוף

red blue and yellow textile

במרוצת השבוע האחרון מדווחים גולשי טוויטר בישראל, כי מתרחש באג משעשע: אינסוף לייקים. לציוצים מסוימים, יכול הצייצן או הצייצנית בעצמו להעלות את מספר הלייקים לציוץ ממספרם המקורי לכמה שיחפוץ, גם מאות לייקים לציוץ  – פשוט על ידי לחיצה חוזרת ונשנית על כפתור הלייק (סימן הלב), באפליקציה של טוויטר באנדרואיד. התופעה לא קיימת למשל, בדפדפני PC. ברם, לא ידוע לנו כרגע מה היקפה, האם היא מקומית או עולמית ומה התבנית של הציוצים שבהם מתרחש הבאג.

התופעה דווחה גם על ידי גולשים אחרים בישראל, אולם כפי שרואים בסרטון, כותב שורות אלה ואחד מעוקביו, העלו את כמות הלייקים של תגובה בת שנה לערך מ-14 לייקים במקור, למעל ל-500. במרוצת מהלך של שעות, הלייקים חזרו למספרם המקורי, אולם ניתן היה עדיין לחזור על הפעולה, ולהגביר שוב מלאכותית את מספר הלייקים – פשוט על ידי לחיצה חוזרת על כפתור הלייק.

ברגיל, הכפתור אמור רק לאפשר לייק בודד, בעל שני מצבים – חיבוב או כיבוי חיבוב, אולם הבאג גורם לכך שלחיצה חוזרת, פשוט צוברת את מספר הלחיצות ומגדילה את כמות הלייקים במצטבר. מספר הלייקים, ככל הנראה גם משפיע על הנראות של הציוץ בפיד, מה שמאפשר לנצל את הבאג למשל, להצפת מסרים בטוויטר, עניין רגיש למדי בתקופת הבחירות שבה אנו נמצאים כאן בישראל, ועשוי לאפשר לשחקנים לא תמימים לנצל זאת לרעה.

לטוויטר יש יותר השפעה ממה שאולי נוטים לייחס למסדת, ומי שהדגים זאת בצורה הטובה ביותר הוא נשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ, שטוויטר הייתה הפלטפורמה החביבה עליו עד שנחסם.

אך השבוע, נירה טנדן, מועמדת לתפקיד ראש המשרד לניהול ותקציב בקבינט של ממשל ביידן, נאלצה להסיר את מועמדותה לאחר שסנאטורים התייחסו לציוצים שנויים במחלוקת לכאורה שכתבה בעבר. טוויטר אף החלה לאחרונה להשיק תכונות חדשות, כמו fleets, המתחרה ב-stories של פייסבוק ועל פי דיווחים, החברה גם בוחנת תכונה חדשה שתאפשר למשתמשים לעשות undo לשליחה של ציוץ או תגובה, לפני שאלה יעשו נזק תדמיתי ויצאו לעולם, כמו שמדגים המקרה של טנדן.

ביקשנו את תגובת טוויטר, אך זו טרם התקבלה. נעדכן מיד כשתתקבל.English Version

נהניתם מהקריאה? שמחים לשמוע.
בכתבה שזה עתה קראתם הושקעו שעות רבות של איסוף מידע, תחקיר, כתיבה, עריכה, גרפיקה, עיצוב, צילום ועריכת וידאו. “החיבור” מופק על ידי שורה של עיתונאים מקצועיים, שבשבילם עיתונות היא שליחות – אבל היא גם פרנסה ואנחנו רוצים לעבוד עבורכם, הקוראים. 

התרומה שלכם (בעלות של כוס קפה) מבטיחה את קיומו של “החיבור” כמגזין עצמאי, אובייקטיבי, חופשי מתלות במפרסמים, ותאפשר לנו להביא לכם עוד סיפורים ומידע מעניין ומועיל, כל יום. 


אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

תגובה אחתהשמיעו קולכם

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner