סוני רושמת פטנט לעדשת מגע עם מצלמה

sony contact lens

אם חששתם שאנשים עם גוגל גלאס הם מטרד לפרטיות שלכם, כנראה שעוד לא ראיתם כלום: ענקית האלקטרוניקה היפנית סוני, הגישה לפני כחודש בקשה למשרד הפטנטים האמריקאי לעדשת מגע אשר תכלול גם מצלמה, ותוכל לצלם וידאו או להקרין סרטונים פשוט על ידי מצמוץ. עכשיו אפילו לא תדעו אם מצלמים אתכם או לא.
sony camera contact lens
עדשת המגע תכלול את כל מה שהתרגלנו למצוא במצלמת סמרטפון: היא תכלול עדשה, חיישן, יחידת אחסון פנימית, מעגלי עיבוד ותקשורת אלחוטית עם הסמרטפון, שכנראה ישמש כאמצעי האחסון הראשי למצלמת העין החדשה. האיכות לא תהיה מדהימה, אבל לפי סוני, תוכלו לשלוט בתקריב במיקוד ובמפתח הצמצם, בדומה למה שאפשרי כיום בסמרטפונים.

ברם, החלק השאפתני ביותר בעדשה הוא דווקא יכולת ההקרנה. כיון שהעדשה עומדת להכיל יחידת אחסון פנימית וצג, תוכלו לעצום עיניים ולחוות מחדש רגעים בחיים שלכם שצילמתם ישירות מנקודת המבט שלכם, תרתי משמע. תוכלו להפעיל גם את הקלטת הווידאו פשוט על ידי מצמוץ. לפי בקשת הפטנט, העדשה שלהם תדע להבדיל בין מצמוץ מכוון של מתן פקודה, לבין מצמוצים אקראיים וטבעיים של העין. 

עד כמה שהחזון הזה נשמע דיסטופי ומפחיד, הרעיון של עדשת מגע שהיא מצלמה ומסך הקרנה, הוא מירוץ החימוש החדש בין חברות האלקטרוניקה בתחום המחשוב הלביש. בחודש שעבר הגישה סמסונג בקשה לפטנט דומה, ואילו גם גוגל הודיעה שהיא מפתחת עדשת מגע מצלמה.

מקור: IFL

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

תגובה אחתהשמיעו קולכם

  • נראה פטנט מעולה ?
    למרות שאני לא יכול לדמיין את עצמי שם עדשות מגע, ובטח יהיו בעיות מבחינת התהליך הזה עבור מי שלא ישמור על ניקיון ובריאות העין. בכל מקרה נשמע ממש שווה.
    הגעתי דרך אתר ניוטון חיפוש פטנטים – מעניין מאוד!

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner