היום: ליקוי חמה בשעות הבוקר המאוחרות

אבותינו הקדמונים ייחסו לשמש מעמד מיוחד, וראו בה אפילו אל. לכן, הסתלקותו של המאור הגדול מהשמיים, נתפס תמיד כאירוע מיוחד. אירוע כזה עומד להתרחש היום, יום ו'.

ליקוי החמה, שבצפון אירופה יהיה ליקוי חמה מלא ואילו אצלנו יהיה ליקוי חמה חלקי, יתחיל בסביבות השעה 11:15 בבוקר, ויגיע לשיאו בשעה 12:00 בצהריים, היום, 20 במרץ. הליקוי בישראל הוא ליקוי חלקי בלבד כאמור, והשמש תכוסה רק בין שלושה לשמונה אחוזים, תלוי ממקום הצפיה שלכם.

סוכנות החלל הישראלית והאגודה הישראלית לאסטרונומיה, יתקיימו תצפיות בשמש דרך טלסקופים מיוחדים, בליווי הסבר תופעת ליקוי החמה. התצפיות, שיתקיימו בגבעתיים, מעלה אדומים, ירכא, חדרה, טייבה ובאר שבע, יחלו בעשר ושלושים ויסתיימו באחת בצהריים.

כדאי לא לפספס את ליקוי החמה הנוכחי. הליקוי הבא שיהיה ניתן לצפיה מישראל, יתקיים רק בשנת 2020. חשוב לזכור שצפיה ישירה בשמש היא מסוכנת, ללא משקפי מגן או ציוד מותאם לצפיה בה.

 

לפרטים נוספים על אודות התצפיות המאורגנות במצפים

 

 

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner