לנהוג במכונית – עם הסמארטפון

land rover smartphone driving

זוכרים את הסצינה מהסרט "מחר לנצח", שבה נוהג ג'יימס בונד במכונית הב.מ.וו. שלו ישירות מהסמארטפון? אז עכשיו גם אתם יכולים.  כלי רכב אוטונומיים לחלוטין כבר קיימים אולי טכנולוגית, אבל ייקחו עוד שנים עד שאלה יעברו את מכשולי הרגולציה ויהפכו להיות חזון נפרץ. בינתיים, חברות המכוניות משלבות רכיבים שונים של הטכנולוגיה בכלי רכב קיימים, וביניהם – נהיגה ברכב מהסמארטפון.

לאחרונה הכריזה חברת לנד רובר על שילוב של נהיגה ממכשיר הסמארטפון. במצב זה, הרכב מתוצרתה יגיע למהירות מקסימלית של כ-7 קמ"ש ויאפשר לנהג לצאת מתא הנוסעים ולנווט באמצעות אפליקציה. כך למשל יוכל הנהג לעבור מכשולים כגון: סלעים גדולים ובורות, תוך שהוא רואה באופן מלא את השטח, בנוסף ניתן יהיה להחנות את הרכב במקומות צפופים בהם אין אפשרות לנהג לצאת לאחר שחנה.

חברת Land Rover איננה לבדה. מרצדס גם היא הכריזה על Remote Parking Pilot בדגם ה-E Class, גם כאן השליטה ברכב באמצעות מכשיר הסמארטפון תאפשר להיכנס ולצאת מחניות צרות במיוחד.

כרגע השליטה ברכב באמצעות הסמארטפון היא מנת חלקם של דגמי יוקרה, אולם עם ההתפתחות הטכנולוגיה, התחרות והירידה במחירי המערכות עם השנים, לא מן הנמנע שמערכות מסוג זה יגיעו גם לדגמים עממיים יותר.

ובינתיים, תזכורת איפה ראיתם את זה לראשונה:

 

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות

הראל שטנשטיין

בעברו כתב הסלולר של מעריב, נענע10 וחורים ברשת ושימש ככתב פרילנסר של אתר EETimes האמריקאי. כיום מייעץ שטנשטיין לחברות הזנק ומפתחים בנושאי אסטרטגיה, שיווק ופיתוח אפליקציות לטלפונים חכמים ומחשבי לוח.

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner