פרטנר פורסת רשת סיבים אופטיים לחיבור של אלף מגהביט

פרטנר פייבר

בשעה שקצב פריסת החיבורים של חברת אנלימיטד, מיזם הסיבים האופטיים של חברת החשמל, מזדחל לו לאיטו, יצאה היום (ד') חברת פרטנר בהודעה מרעישה – שהיא פורסת רשת סיבים אופטיים משלה, עם גישה קיימת כבר היום לעשרות אלפי משקי בית בישראל. כמו גם עם כוונה להכפיל את מספרם עד סוף השנה, במהירות של עד אלף מגהביט לשניה או במידה אחרת – גיגהביט אחד לשניה.

הרשת של חברת פרטנר פרוסה לאורכה ולרוחבה של המדינה, כולל פריסה ביישובים לא מעטים כולל אור יהודה, ירושלים, כפר סבא, תל אביב, ראשון לציון, באר שבע, הוד השרון, פתח תקווה, רמת גן וראש העין. עד סוף השנה, מבטיחה פרטנר, תחל הפריסה גם ביישובים נוספים, בהם גבעתיים, באר יעקב, גבעת שמואל, גני תקווה, הרצליה, חדרה, חולון, יבנה, נתניה ורמת השרון. הרשת של החברה כוללת אלפי קילומטרים, לטענת פרטנר, וכוללת גם כבל תת ימי, הפרוס לאורך מישור החוף.

לרגל ההשקה, ייהנו המצטרפים לשירות ממחיר מיוחד למשך שנה: גלישה במהירות של עד 1,000 מגהביט במאה שקלים לחודש (ספק ותשתית סיבים אופטיים), ולאחר שנה יעלה מחיר החבילה ל-210 שקלים או לבחור בחבילות אחרות, ככל הנראה במהירות פחותה, אבל עדיין על תשתית הסיבים.

על רקע הקשיים והכישלון המסתמן של מיזם אנלימיטד כמיזם עצמאי, שבשעתו ניתן על ידי שר התקשורת כחלון לידיה של חברת החשמל וההכרזות הבומבסטיות שלו ושל נתניהו שלא קרמו עור וגידים – פריסת סיבים אופטיים על ידי חברות תקשורת אחרות היא בבחינת משב רוח רענן וזריקת מרץ נדרשת לשוק תשתיות האינטרנט בישראל, שבהחלט זקוק לה.

 

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות

מערכת "החיבור"

מערכת אתר "החיבור". שורת ההיכר שלנו עבור כתבות שנכתבו על ידי יותר מכותב אחד מזוהה

3 תגובותהשמיעו קולכם

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner