איך OK GO צילמו סרטון באפס כבידה?

ok go upside down and inside out

השבוע הוציאה להקת OK GO קליפ שצולם כולו בתנאי חוסר כבידה. לא, הלהקה לא טסה לחלל כדי לצלם את הקליפ, אבל השתמשה במטוס המאמן קוסמונאוטים, טס בגובה רב ומבצע משהו שנקרא טיסה פרבולית. הנה ההסבר המלא.

לצורך צילום הקליפ לשיר Upside Down & Inside Out, שכרה אוקיי גו את שירותיה של חברת התעופה הרוסית S7, שבין השאר, גם מבצעת טיסות אימון לקוסמונאוטים הרוסים בתנאי חוסר כבידה. כותב שורות אלה ממש שנא פיזיקה בתיכון, אבל טרח לברר את העקרונות הפיזיקליים עם אנשים שזה תחום התמחותם: טיסה פרבולית מכונה ככה, בגלל צורת מסלול הטיסה שבה המטוס מטפס מעלה בזווית חדה בתאוצה גבוהה (במצב הזה מופעל על היושבים בו כוח של שני ג'י – כלומר פעמיים כוח הכבידה, פעם אחת כוח הכבידה של כדור הארץ, ופעם נוספת התאוצה של המטוס), ואז מתיישר וצולל באוויר (למעשה מבצע סוג של צניחה חופשית), מטפס שוב וחוזר חלילה. בכמה שניות האלה, של הצלילה, יושבי המטוס "נהנים" מתנאים של כמעט היעדר כבידה, או "אפס ג'י" בעגת הטייסים, ובשניות האלה (עד 27 שניות בכל פעם), צולמו הסצינות שאתם רואים בקליפ.

חברי הלהקה טרחו גם לפרסם כמה סרטוני מאחורי הקלעים שמסבירים את היצירה של הסרטון, על אף שההסברים הפיזיקליים שלהם נשמעים קצת מבולבלים, הם מספרים שהסרטון צולם בכמה גיחות כאלה בסוף שבוע אחד, כאשר בכלל הטיסות, המטוס ביצע כ-17 פרבולות כאלה שבמהלכן צילמו את הקליפ, ברצף לא ערוך (בקטעי הכבידה פשוט עצרו את המצלמה).

לטענת חברי אוקיי גו, הדיילות הן הדיילות האמיתיות של החברה, שבמקרה יש להן רקע באקרובטיקה, מה שמסביר את השפאגטים המרשימים שלהן באוויר. אבל למעברים החדים בין חוסר כבידה לשני ג'י (מצבים שבהם מאמנים בדרך כלל טייסי קרב), היה גם מחיר שנגבה מחברי הלהקה בדמות בחילות וסחרחורות. סולן הלהקה דמיאן אף איבד את הכרתו פעם אחת במהלך הצילומים.

ok go upside down and inside out

הסרטון של OK GO, שפורסם לפני חמישה ימים בלבד דווקא בפייסבוק, זכה כבר ללמעלה מחצי מיליון שיתופים ו-46 מיליון צפיות. אוקיי גו אגב, ידועים בקליפים המעניינים והיצירתיים שלהם, והשימוש החכם שלהם במדיה חברתית כדי ליצור קשרים ישירים עם המעריצים ללא תיווך של חברת תקליטים. למתעניינים, הנה סרטון בן חצי שעה שמתעד את אחורי הקלעים של הצילומים. הסרטון מתכתב עם משפט במילות השיר: "כבידה היא רק הרגל, שאתה די בטוח שאינך יכול לנתק". אז מסתבר שאפשר.

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner