כוח לנשים בשטרות החדשים

שטרות חדשים של 100 שקלים ו-20 שקלים

התרגלתם כבר לשטרות של 50 ו-200 שקלים שחודשו ב-2014 וב-2015? בקרוב תצטרכו להתרגל לעוד שני שטרות חדשים: שטר של 20 ושטר של 100 שקלים, שיכנסו לשוק עד סוף 2017.

דמויות של נשים הן לא חזון נפרץ על השטרות הישראליים, לכן מרענן לדעת שהשטרות החדשים ישאו את דמותן של שתי משוררות – רחל ולאה גולדברג, המצטרפות למשוררים אלתרמן וטשרניחובסקי, במסגרת "קו המשוררים" שמאפיין את סדרת השטרות הנוכחית של ישראל, סדרה ג' של השקל החדש.

בנק ישראל הודיע כי ההיערכות לקראת השקתם מתקדמת, אך מזהיר את הציבור כי במשך תקופת החלפת סדרת שטרות, זייפנים וגורמים עבריינים ינסו להפיק רווחים אסורים על ידי הפצת העתקי ותצלומי שטרות תוך ניצול חוסר היכרותו של הציבור עם השטרות החדשים ועם סימני הביטחון שלהם. לאור זאת, בנק ישראל מפרסם מראש את תמונות השטרות וקורא לציבור להכיר את סימני הביטחון המשולבים בהם, הזהים לכל השטרות החדשים, באתר הבנק ובאפליקציה הסלולרית. 

המאפיינים של השטרות החדשים

בהמשך, יפרסם בנק ישראל פרטים נוספים בדבר מועד השקת שני העריכים הנוספים, סימני הביטחון המשולבים בהם, וכן את לוחות הזמנים להחלפת השטרות הקיימים בשטרות החדשים בבנקים המסחריים ובבנק ישראל.

ידיעה זו פורסמה לראשונה בבלוג הצרכנות פואנטה של דפנה הראל כפיר

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

דפנה הראל כפיר

ב-11 השנים האחרונות ערכתי את מדור הצרכנות ב"גלובס", כתבתי בחלקים שונים של העיתון והגשתי באתר "גלובס" מבזקים כלכליים ואת התוכניות "ברקוד" ו"צ'ק אין". ביססתי את מעמדי כמומחית בתחום הצרכנות וכפרשנית בתוכניות טלוויזיה שונות, כמו "הכול כלול" בערוץ 10, אורלי וגיא בערוץ 10, "הבוקר של קשת" בערוץ 2, "סוגרים חשבון" בחינוכית ועוד. סיקרתי, ראיינתי וערכתי, כתבתי, ניתחתי ועיצבתי – כשבכל יום שבתי וראיתי לנגד עיניי מחדש את המטרות שבעיניי צריכות לעמוד לנגד עיני כל עיתונאי ועיתונאי: לספק תוכן חשוב, מהימן, מחדש ומועיל.

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner