כך נראית הסופה בארצות הברית מהחלל

jonas from ISS

התמונה הזו היוותה את ההשראה של האסטרונאוט ומוביל המדיה החברתית העולה, סקוט קלי, שמבלה שנה בתחנת החלל הבינלאומית, לפרסום הראשון שלו בטאמבלר. הפרסום כולל אוסף תמונות של סופות שצילם מהתחנה, המשייטת לה בגובה של כ-400 ק"מ מעל לכדור הארץ. אתמול היה היום ה-305 למשימתו של קלי, והוא השלים בינתיים 4,864 הקפות סביב כדור הארץ. 

סקוט קלי, שוהה בתחנה קרוב לשנה, הזמן הארוך ביותר למשימה מאוישת בחלל, במטרה להבין כיצד הגוף האנושי מגיב ומסתגל לסביבה האלימה של החלל. המידע שיתקבל מהמשימה, ייבדק כדי למצוא דרכים כיצד להקטין את הסיכונים של משימות ארוכות טווח בחלל – כאשר היעד הוא טיסה מאוישת למאדים, שאמורה להתרחש בעוד כשני עשורים. קלי עתיד לחזור לכדור הארץ יחד עם משלחת 46, ב-1 במרץ 2016, אחרי שהות של 342 ימים בחלל.

לקינוח, קבלו עוד תמונה של קלי, הפעם של הזוהר הצפוני.

aurora burelis

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

2 תגובותהשמיעו קולכם

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner