אחרי מתקפת הכופר: גרמין מתאוששת

כרגע לא מתעדכן. שעון גרמין fenix 3

בעלי שעוני גרמין שניסו להיכנס לאפליקציה החל משעות הערב ביום חמישי האחרון, קיבלו הודעה על "עבודות תחזוקה בשרתים". ברם, ההשערה היא שחברת מוצרי הספורט הדיגיטליים נפלה קורבן למתקפת כופר וחווה פגיעה משמעותית בחוות השרתים שלה.

גרמין דיווחה על פגיעה בשירות ב-23 בחודש, ואישרה את חוסר הזמינות של שירות Connect שלה, המשמש לסנכרון השעונים החכמים מול השרתים בחשבון הטוויטר שלה ובאתר השירות.

לשון ההודעה: "אנחנו מצטערים. אנחנו כרגע חווים חוסר זמינות המשפיע על Garmin.com ו-Garmin Connect. חוסר הזמינות פוגע גם במרכזי השירות שלנו, ואנחנו כרגע איננו יכולים לקבל שיחות, אימיילים, או שיחות מקוונות. אנחנו עובדים על פיתרון התקלה במהירות האפשרית, ומתנצלים על אי הנוחות".

[עדכון 26.7] – צחי הופמן מהבלוג השותף שלנו The Gadget Reviews, עדכן שגרמין הוציאו הודעה ללקוחות בעמוד הפייסבוק שלהם ביחס לגיבוי הנתונים: "למרות ש- Garmin Connect אינו נגיש במהלך ההשבתה, נתוני פעילות ובריאות שנאספו ממכשירי Garmin (כמו שעונים) במהלך ההשבתה מאוחסנים במכשיר והם צפויים להופיע ב- Garmin Connect ברגע שהמשתמש יסנכרן את המכשיר שלו".

ומה לגבי הנתונים המאופסנים? "ל- Garmin אין כל אינדיקציה לכך שההשבתה הזו השפיעה על הנתונים שלך, כולל פעילות, תשלום או מידע אישי אחר". ברם, החברה לא נתנה מידע נוסף על האירוע.

ומה אפשר לעשות כרגע? הופמן מסביר כי הפיתרון הוא לחבר פיזית את השעון למחשב, למשוך את קובץ הפעילות ידנית מתיקיית Activites ולעלות לשירות המעקב וניתוח אימוני ספורט Strava, כגיבוי.
אפשרות נוספת היא ליצור אימון בשירות כמו TrainingPeaks, לקחת את הקובץ שלו ולעלות לתיקיית Workouts לשעון דרך המחשב.

[עדכון 27.7] – אחרי ארבעה ימים של חוסר וודאות, השרתים של גרמין מתחילים לחזור לחיים: ההודעה על תחזוקת שרתים ועל חוסר זמינות של השירות עדיין מופיעה, וגרמין עוד לא אישרה רשמית בהודעה את החזרה לפעולה – אבל משתמשים מדווחים כי מידע הפעילות שלהם חזר להופיע באפליקציה, אך האפליקציה עדיין נתקעת וסובלת מגישה לא סדירה למידע. בעת כתיבת שורות אלה, בעמוד המידע של גרמין, מצב השירות של Garmin connect מוגדר כ-"מוגבל".

[עדכון 26 יולי 2020] – הידיעה עודכנה בפרטים נוספים.

[עדכון 27 יולי 2020] – הידיעה עודכנה בפרטים נוספים.

עוד בחיבור:

ישראכרט מודיעה על תחילת תשלומים בנגיעה מהסמארטפון

חדש: דרופבוקס שומרת לכם על הסיסמאות [ניסוי כלים]

נהניתם מהקריאה? שמחים לשמוע.
בכתבה שזה עתה קראתם הושקעו שעות רבות של איסוף מידע, תחקיר, כתיבה, עריכה, גרפיקה, עיצוב, צילום ועריכת וידאו. “החיבור” מופק על ידי שורה של עיתונאים מקצועיים, שבשבילם עיתונות היא שליחות – אבל היא גם פרנסה ואנחנו רוצים לעבוד עבורכם, הקוראים. 

התרומה שלכם (בעלות של כוס קפה) מבטיחה את קיומו של “החיבור” כמגזין עצמאי, אובייקטיבי, חופשי מתלות במפרסמים, ותאפשר לנו להביא לכם עוד סיפורים ומידע מעניין ומועיל, כל יום. 


אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן צחי הופמן

צחי הופמן הוא העורך והבעלים של הבלוג The Gadget Reviews

ניב ליליאן הוא העורך האחראי של מגזין "החיבור"

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner