פורד מציגה: פנסים חכמים

חברת פורד הציגה השבוע טכנולוגיות חדשות אשר משדרגות באופן משמעותי את הסיוע של פנסי הרכב בהארת הנתיב, על ידי הזזת הפנסים באופן אוטומטי.

פנסים המתאימים עצמם לתוואי הדרך אינם דבר חדש בתעשיית הרכב. ב-1960 סיטרואן הטמיעה מגנון מכני המשנה את כיוון הפנסים בהתאם לסיבוב ההגה בדגם ה-DS הידוע.

אך ברבות השנים, כניסתה של טכנולוגיית ה-GPS וחיישני התמונה הדיגטליים הפכו את התהליך לאוטומטי לחלוטין. פנסים מונחי GPS ומצלמות הוצגו על ידי מספר יצרניות רכב, בכללן גם האאודי A8.

אבל, הטכנולוגיות החדשות מבית פורד יעשו דרכן גם לרכבים "עממיים" ולא רק ברכבי יוקרה, באמצעות ה-GPS, המצלמה המוצבת ברכב, ובסיוע של אלגוריתמים של זיהוי תמרורים, כך למשל בעת הגעה לכיכר, הרכב מזהה את הכיכר ומאיר לכיוון הנתיב המתעגל בכדי שהנהג יוכל להבחין במכוניות אחרות בכיכר.
בנוסף שולי הנתיב הידועים כמקום מסוכן ביותר גם בשעות היום, הופכים למסוכנים שבעתיים בעת החשכה. הטכנולוגיה החדשה של פורד עושה שימוש במצלמות אינפרא-אדום בכדי לזהות בעלי חיים ובני אדם ההולכים בשולי הכביש. הצג ברכב יתריע על הסכנה ואף ידרג אותה באמצעות צבעים שונים, והפנסים יפנו לכיוון המתאים בכדי להתריע על כך לנהג מבעוד מועד.

פורד טרם הכריזה על זמינות הטכנולוגיות החדשות, אך ללא ספק מדובר בשידרוג משמעותי היכול לסייע רבות במניעת תאונות דרכים, ובעתיד כמובן גם לסייע לבניית הרכב האוטונומי האולטימטיבי.

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות

הראל שטנשטיין

בעברו כתב הסלולר של מעריב, נענע10 וחורים ברשת ושימש ככתב פרילנסר של אתר EETimes האמריקאי. כיום מייעץ שטנשטיין לחברות הזנק ומפתחים בנושאי אסטרטגיה, שיווק ופיתוח אפליקציות לטלפונים חכמים ומחשבי לוח.

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner