פייסבוק עוברת לווירטואליה

GearVR

פייסבוק בונה גירסאות של האפליקציה שלה במציאות מדומה. בקרוב נוכל לשתף עם חברים לא רק תמונות, סרטונים של חתולים או ראשי מפלגות – אלא גם סביבות וירטואליות שלמות.

בוועידה שעורך אתר Re/Code, אמר היום (ד') כריס קוקס, מנהל המוצר של פייסבוק כי הרשת החברתית עובדת על גירסת מציאות וירטאולית בשם facebook VR. קוקס לא הרבה בפרטים, אבל הוא ציין כי נוכל לשתף סביבות שלמות עם חברים, וכי זה יהפוך להיות עניין יומיומי. מי אמר ימים משונים ולא קיבל?

מתי זה יקרה? כנראה שלא בקרוב, והבעיה העיקרית היא הזמינות של קסדות מציאות מדומה שיוצרת אוקולוס, מובילת התחום שפייסבוק רכשה בשנה שעברה תמורת שני מיליארד דולרים. ההערכות והפרשנויות בשעתו דיברו על כך שפייסבוק קונה את אוקולוס כדי בעתיד להציע סביבה ווירטואלית של הרשת החברתית, והנה מגיע מנהל מוצר ומאשש את ההערכות הללו, שהיו סבירות והגיוניות לחלוטין. הזמינות של מוצרים כמו GearVR, שנמכר תמורת מאתיים דולרים ומבוסס על סמרטפון פופולרי כמו ה-Note 4 של סמסונג, עשויים להחיש את הזמינות של התקני חומרה מתאימים כדי לממש את החזון של פייסבוק.

סרטי מציאות מדומה היו הגל החם בפסטיבל סאנדאנס האחרון, שם הציגה גם אוקולוס את סביבת הפיתוח שלה לסרטים מבוססי מציאות מדומה, אבל באופן ממשי ניכר כעת שפייסבוק סוף סוף עושה צעד כדי להצדיק את רכישת אוקולוס לצרכים הפנימיים שלה.

 

מקור: TheVerge

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner