אילון מאסק: "אינטליגנציה מלאכותית היא איום קיומי"

"אם הייתי צריך לנחש מהו האיום הקיומי הגדול ביותר, זה כנראה היה זה (אינטליגנציה מלאכותית)" את הדברים האלו אמר אילון מאסק בתשובה לשאלה בנוגע להשקעותיו והשקפותיו על תחום האינטלגנציה המלאכותית, בכנס שנערך ב-MIT.

אילון מאסק, הוא בהחלט אחד האישים הבולטים ביותר בעולם הטכנולוגיה בשנים האחרונות. חברת SpaceX שהקים הצליחה בתוך כעשור להפוך לשחקנית מפתח בתעשיית החלל המייצרת טילי שיגור רב-פעמיים, כמו גם חברת Tesla Motors אשר הצליחה

אילון מאסק

להיכנס לתעשיית הרכב הותיקה עם רכב חשמלי מתוצרתה, וזאת מבלי לדבר על מיזם התחבורה, ההצלחה של שירות Paypal שמכר ל-Ebay, ועוד פעולות נוספים של האיש בעולם הטכנולוגיה.


אולם אחד התחומים בהם אילון מאסק עקבי במיוחד הוא בכל הנוגע לסכנה הטמונה באינטלגנציה מלאכותית, לדבריו.


בראיון ב-CNBC הוא סיפר שהשקיע בחברת DeepMind אשר נרכשה על ידי גוגל "כדי לפקוח עין על הנעשה בתחום האינטליגנציה מלאכותית. אני חושב שיש שם פוטנציאל להשלכות מסוכנות."
לפני כחודשיים צייץ מאסק על המלצה לספר, וחזר והזהיר כי "צריכים להיות זהירים במיוחד עם אינטלגנציה מלאכותית, פוטנצאלית זה יותר מסוכן מפצצות אטום".

מלבד אילון מאסק, ישנם נוספים אשר רואים בכך סכנה, כגון המדען סטיבן הוקינג, אשר בהופעה בתוכנית הבידור של ג'ון אוליבר אמר ברצינות כי "אינטליגנציה מלאכותית יכולה להוות סכנה של ממש בעתיד הלא רחוק".
אולם על אף שנראה שאילון מאסק הוא "המוכיח בשער", יש למאסק גם הצעות כיצד למנוע זאת, וזה על ידי רגולציה וקביעת חוקים בינלואמיים, אשר ימנעו מהקטסרופה אותה הוא מתאר מלהתרחש.
גוגל לאחרונה בצעד הומוריסטי "חסמה" (כפי שחוסמים גישה לבוטים של מנועי חיפוש) את הגישה של הבוטים המכונים T-1000 ו T-800 מלגשת לסרגי ברין ולארי פייג, מייסדי החברה.

 

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות

הראל שטנשטיין

בעברו כתב הסלולר של מעריב, נענע10 וחורים ברשת ושימש ככתב פרילנסר של אתר EETimes האמריקאי. כיום מייעץ שטנשטיין לחברות הזנק ומפתחים בנושאי אסטרטגיה, שיווק ופיתוח אפליקציות לטלפונים חכמים ומחשבי לוח.

תגובה אחתהשמיעו קולכם

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner