מה הקטע עם ג'ון טרבולטה?

אם נתקלתם לאחרונה בדמותו המבולבלת של וינסנט וגה, הלא הוא ג'ון טרבולטה בסרט ספרות זולה, בכל מקום באינטרנט ותהיתם מדוע, הנה הסיבה.

בניגוד למה שאוהבים לדחוף בחלק ממדורי הטכנולוגיה לשעבר, המם הזה באמת ראוי לכינוי "רץ ברשת". בתמונות המונפשות רואים את הדמות של וינסנט וגה, במקור מהסצינה שבה הוא ממתין למיה וואלס (אומה תורמן) בביתה, פונה ימינה ושמאלה בחוסר אונים קל, אבל על רקעים שונים מהסצינה המקורית, ובשבועות האחרונים הם מציפים את הרשת. מה המקור לזה?

לפי האתר שמקטלג ממים, Know your Meme, את "טרבולטה המבולבל", העלה משתמש אתר שיתוף התמונות imgur כבר לפני כשלוש שנים, עם הסצינה המקורית. אלא שלפני כחודש, ב-6 בנובמבר, המשתמש בעל השם הציורי ILikeToWonkaMyWilly העלה את הדמות של טרבולטה המבולבל על רקע של חנות צעצועים, כליווי לסיפור של קניית מתנת חג מולד לבתו בת ה-3. תוך עשרה ימים קיבלה התמונה המונפשת קרוב ל-3 מיליון צפיות, והאיש הוצף בבקשות לדעת איך הוא עשה את זה.

כמה ימים אחר כך, הוא פרסם את הדמות של טרבולטה על רקע ירוק לנוחיות היוצרים, בליווי מדריך מפורט איך לייצר תמונת "טרבולטה המבולבל" – והשאר היסטוריה. טרבולטה המבולבל הפך למם.

בין הגירסאות הישראליות למם, אפשר למצוא את טרבולטה המבולבל בכניסה לפתח תקווה, טרבולטה המבולבל בדיזינגוף סנטר והחביב עלינו באופן אישי – טרבולטה המבולבל בדואר.

אגב, נכון לכתיבת שורות אלה, הפוסט המקורי של ILikeToWonkaMyWilly עומד על קרוב לששה מיליון צפיות, והיד נטויה.

אם אתם רוצים ליצור טרבולטה המבולבל בעצמכם ויש לכם קצת ידע ואת הכלים המתאימים, אפשר למצוא את המדריך כאן.

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner