מחקר חדש קובע כי שני ספלי קפה ביום יכולים להפחית סיכוי לסרטן הכבד

מכונת אספרסו תעשייתית מוזגת קפה

סרטן כבד ראשוני (HCC) הוא הסרטן הששי בשכיחותו בעולם, אבל בשל אבחון מאוחר הוא הסרטן השני בקטלניותו. אבל יכול להיות שכעת, מגיעה עזרה ממקור לא צפוי: קפה. מחקר חדש שהתפרסם טוען כי שתייה של שני ספלים ביום יכולה להפחית את הסיכון לסרטן כבד ראשוני ב-35%.

חוקרים מאוניברסיטאות סאות'האמפטון ואדינבורו, ביצעו ניתוח על של 26 מחקרים קודמים בנושא, הכוללים למעלה מ-2 מיליון משתתפים, שחקרו את הקשר בין שתיית קפה וסרטן הכבד.  אין זו אגב, הפעם הראשונה שקפה מוזכר בהקשר של מניעת סרטן, ב-2016, דו"ח של ארגון הבריאות העולמי מצא קשר בין שתייתו ובין הפחחת הסיכון של סרטן הכבד ודרכי השתן, וכך גם שורה של מחקרים מוקדמים יותר.

גם נטול קפאין עובד

המחקר מגלה כי שתייה של כוס אחת ביום יכולה להפחית את הסיכון לפיתוח סרטן כבד ראשוני ב-20 אחוזים, שתייה של שני ספלי קפה יכולה להפחית את הסיכוי ב-35% אחוזים, וחמישה ספלים יכולים להנמיך את הסיכוי בחצי – אבל החוקרים לא ממליצים לאף אחד להגזים או להגיע לכמות כזו בשל הסיכון בצריכת קפאין גבוהה. מצד שני, החוקרים גילו שגם לקפה נטול קפאין יש השפעה לטובה, אבל זו מצומצמת יותר מאשר קפה רגיל המכיל קפאין.

עוד בחיבור:
כמה כוסות קפה מותר לשתות ביום? 

לפי המחקר, סרטן הכבד הוא תחלואה הנמצאת בעליה, וכמות המקרים של סרטן הכבד יכולה להגיע ל-1.2 מיליון מקרים עד 2030, עלייה של 50 אחוזים בתחלואה. ברם, אולי 2.25 כוסות שנלגמות בעולם מדי יום – יכולות להציל את המצב.

מקור:
IFL

   

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

תגובה אחתהשמיעו קולכם

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner