מדפסת תלת הממד שמדפיסה פיצה [וידאו]

 

מדפסת תלת הממד של ביהקס היא שונה מכל מדפסת תלת ממד שהכרתם, כי היא מדפיסה… פיצה. במסגרת הגל של מדפסות תלת ממד למזון, חברת BeeHex, שבמקור מומנה על ידי נאסא (תיכף תבינו למה), הציגה בפסטיבל SXSW, מדפסת תלת ממד שמדפיסה פיצות. המדפסת של BeeHex עומדת לטוס לחלל במסגרת משימות חקר עמוק, כאשר הרעיון הוא לגוון את המזון שאסטרונאוטים יוכלו להכין לעצמם. 

המדפסת פועלת על עיקרון שבו רכיבי הפיצה, כמו בצק, רוטב עגבניות ותוספות, הומרו לצורה נוזלית, אותה אפשר להזריק ממיכלים, בדומה למדפסות תלת ממד רגילות. אפשר להגדיר את הצורה של הפיצה (לא רק עיגול משעמם), את העובי וכמובן, לשנות את החומרים. המדפסת מדפיסה פיצה אישית תוך ארבע דקות. החיסרון היחיד: את התוצרת, עדיין צריך לאפות בתנור. 

המדפסת בשלב זה עדיין מיועדת לעסקים בלבד, אבל היא מקרבת אותנו צעד נוסף לחזון שבו נוכל להדפיס לעצמנו פיצה בבית. 

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner