הכירו את מחשב תיק הגב לקידום מציאות מדומה שאינה כבולה למקום

משקפי המציאות המדומה (או VR בלעז) צפויים להגיע ליותר ויותר צרכנים בשנה הקרובה. Oculus Rift החל השבוע החלו להימכר ברשת הקמעונאית Best Buy ובתוך כמה שעות נגמר המלאי, ובחודש הבא ה-HTC Vive ישלח לצרכנים.
משקפי מציאות מדומה אלו דורשים חיבור מחווט למחשב, אחד בעל יכולות עיבוד גבוהות יחסית, וזאת על מנת לספק חוויה מציאותית ככל האפשר. על כן יצרניות מחשבים כמו Asus, Dell, ועוד, התכוננו לאירוע והשיקו מחשבים העומדים בדרישות החומרה של המשקפיים.
ברם, החיווט למחשבים יכול לגרוע מחוויית המשחק במשקפי המציאות המדומה, לשם כך נוצרו מחשבים חדשים בפורמט חדש: הכירו את "מחשב תיק הגב".

בחודש שעברה הציגה ZOTAC את ה-Mobile VR, ואמש הצטרפו לחגיגה גם MSI ו-HP. מדובר במחשבי משחקים, בעלי עוצמה, שמעוצבים ונישאים כמו תרמילי גב, כדי לאפשר תנועה חופשית מכבלים בעת משחק במציאות מדומה. 
לאור הדרישות של יצרניות המשקפיים, ניתן להגיד שבוודאות מחשבים אלו יעשו שימוש בלכל הפחות, מעבדי אינטל I5 ומעלה, ומעבדים גרפיים Nvidia 970 או AMD R9 290.
אבל עם כל הכבוד למהירויות שעון, נפח זיכרון ויכולות עיבוד, החלק המעניין יותר היא התצורה, כיצד הצליחו לדחוס את רכיבי החומרה לתוך תיק הגב? האם לשם כך יוצרו רכיבים בגודל חדש? ומה לגבי הסוללה? כמה זמן ניתן יהיה להשתמש במחשבים הללו ללא צורך בחיבור לחשמל? ומה לגבי אפשרויות שידרוג עתידיות?
מאחר ומרבית המחשבים הללו נמצאים עדיין בשלב הקונספט. ההכרזה הרשמית על חלקם תתרחש בתערוכת קומפיוטקס 2016  שתיערך בשבוע הבא.
כך או כך מדובר בתצורה מעניינת, אשר מעניין יהיה לראות אם ימצאו לה אפשרויות שימוש נוספות.

 

 

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות

הראל שטנשטיין

בעברו כתב הסלולר של מעריב, נענע10 וחורים ברשת ושימש ככתב פרילנסר של אתר EETimes האמריקאי. כיום מייעץ שטנשטיין לחברות הזנק ומפתחים בנושאי אסטרטגיה, שיווק ופיתוח אפליקציות לטלפונים חכמים ומחשבי לוח.

תגובה אחתהשמיעו קולכם

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner