האפליקציה שתחשב את הסיכוי שלכם להתרסק עם המטוס

לאחר היעלמות המטוס המלזי שככל הנראה התרסק ונעלמו עקבותיו, והמטוס בטאיוואן  שצולם בווידאו אתמול (ג') בזמן שהוא מתרסק לנהר, העניין הרגיש של התרסקות מטוסים בהחלט תופס כותרות. 

אפליקציה חדשה בשם "?Am I Going Down"  (לאייפון), מחשבת את ההסתברות לכך שהטיסה שלכם תתרסק. על אף שהמודל הסטטיסטי נתון לדיון, לדברי מפתח האפליקציה, המטרה בסוף של דבר היא להראות את הסיכון הנמוך הכרוך בטיסות.

לאחר שהזנתם את נמל היציאה ונמל היעד, את חברת התעופה שאיתה אתם טסים ואת סוג המטוס, האפליקציה תציג את ההסתברות שהטיסה שלכם תתרסק. עוד מציגה האפליקציה כמה שנים תצטרכו לטוס באותה הטיסה, יום-יום, כדי להגיע לאותו שבריר סיכוי שהטיסה תתרסק. באופן מעניין, טיסה זהה לזו של המטוס המלזי הנעלם, בואינג 777 שטס מקואלה למפור flight crash odds appלבייג'ינג, בחברת מאלזיין איירליינס, יש סיכוי של אחד למיליון להתרסק – יותר גבוה מטיסות אחרות.

מפתח האפליקציה, ניק ג'ונס, אמר ל"דיילי מייל" שהוא מחשב את כמות הטיסות הכללית, למול מספר ההתרסקויות הקטלניות בכמה ערכים. לטענתו, שקלל ג'ונס עשרה מיליון טיסות, תוך שהוא מסתמך על מספר מקורות של רשויות תעופה וחקר תאונות אוויר, כמו ארכיון תאונות הטיסה, נציבות הבטיחות בתעבורה האמריקנית וארגון התעופה האזרחית.

על אף שטיסה נחשבת לאמצעי תחבורה בטוח, אנשים רבים עדיין חוששים לטוס. לפי נתונים של ארכיון תאונות הטיסה, ב-2014 היו רק 2.1 התרסקויות לכל מיליון טיסות. ועדיין, לפי מחקר של אוניברסיטת צ'פמן מאותה שנה, 43% מהנשאלים אמרו שהם פוחדים לטוס "במידה מסוימת", ותשעה אחוזים אמרו שהם "מאוד פוחדים", או ביכרו שלא לעלות על מטוס בגלל פחד מטיסה.

מקור: Quartz

 

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות

הראל שטנשטיין

בעברו כתב הסלולר של מעריב, נענע10 וחורים ברשת ושימש ככתב פרילנסר של אתר EETimes האמריקאי. כיום מייעץ שטנשטיין לחברות הזנק ומפתחים בנושאי אסטרטגיה, שיווק ופיתוח אפליקציות לטלפונים חכמים ומחשבי לוח.

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner