תקע אחד לשלוט על כולם

usb

שקע ותקע ה-USB הפכו כה פופולריים, עד שהם כבר חלק בלתי נפרד מחיינו. טעינה, סנכרון או העברת מידע, USB עושה הכל. במידה ותרצו יש גם שקע להטמעה בקיר. פרטים חדשים שנחשפו על אודות יכולות ההתקן החדש USB Type-C ככל הנראה לא רק שיחזקו את המעמד של התקן על שקעיו ומחבריו, אלא ייתרו כמעט כל חיבור וכבל אחרים.


מלבד העובדה שהחיבור יהיה דו-כיווני (ניתן יהיה להכניס את התקע גם "הפוך", בניגוד להיום), ומהירות העברת הנתונים תגדל ל 10Gbps (פי שניים מהמהירות המקסימלית ב-USB3) ההתקן יוכל לשנע גם חשמל בעוצמה של עד 100 וואט (לשם השוואה מטען של מחשב עומד על כ-40 וואט).
הפרטים הללו כאמור כבר היו ידועים, אולם השבוע הצטרפה אליהם ההצהרה של ארגון VESA על כך ש USB 3.1 Type-C יתמוך ב-DisplayPort ויאפשר לחיבור המוכר להזרים גם וידאו באיכות גבוהה של 4K-5K, כלומר פי ארבעה או חמישה לערך מ-HD מלא.

 

כעת, תוכלו לעשות הכל עם שקע ותקע בודד. 

 

מקור: Gizmodo

 

אולי יעניין אתכם גם...

על אודות המחבר לצפיה בכל הכתבות לאתר המחבר

ניב ליליאן

העורך האחראי של "החיבור".

ניב ליליאן הוא עיתונאי חוקר בעל ניסיון של 21 שנה בכתיבה על טכנולוגיה, אינטרנט והשפעותיהם על פוליטיקה וחברה. כעורך ערוץ המחשבים של ynet בשעתו, הוא הוביל קמפיין עיתונאי נרחב ועיקש שהביא את סכנות המאגר הביומטרי לידיעת הציבור, ופרסם תחקירים על עוולות צרכניות כמו התערבות ספקיות האינטרנט הישראליות בתעבורת רשת, לצד פרשנויות מורות נבוכים וקלות לעיכול.
פרט טריוויה: הוא העיתונאי הישראלי הראשון שראיין את מנכ"ל גוגל.

2 תגובותהשמיעו קולכם

השמיעו את קולכם

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

banner